WIADOMOŚCI

Zwierzęcy przebierańcy dali sygnał do wznowienia remontu w szpitalu pediatrycznym

Autor: PAP Dodano: 22-10-2020 15:04

Zebra, lemur, lew i inne zwierzaki zapukały w czwartek do okien małych pacjentów Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka (GCZD) w Katowicach. Nietypowa atrakcja dla dzieci była sygnałem do wznowienia remontu dwóch oddziałów – onkologii i neurochirurgii.

Za zwierzęta przebrali się wspinacze z Katowickiego Klubu Wysokogórskiego, w zapewnieniu bezpiecznego - bo przez szybę - kontaktu z dziećmi wsparli ich strażacy ze zwyżką.

Akcję zorganizowała działająca na rzecz dzieci z chorobą nowotworową Fundacja Iskierka i finansująca prace remontowe Grupa Tauron. Czwartkową akcją fundacja powróciła do działań wspierających małych pacjentów GCZD - jednego z największych szpitali pediatrycznych w Polsce. Od wielu miesięcy w związku z ograniczeniami wynikającymi z pandemii w szpitalu nie było dodatkowych zajęć dla małych pacjentów, choć wcześniej stale odbywały się zajęcia z arteterapii, spotkania edukacyjne oraz zabawy dla dzieci i ich opiekunów.

"Cieszymy się, że w czasie pandemii udało nam się zrealizować tak szalony pomysł, jak animacje z dziećmi prowadzone przez wspinaczy przebranych za zwierzęta. Dzięki wsparciu Grupy Tauron wznawiamy remont i modernizację remontu dziecięcych oddziałów onkologii oraz neurochirurgii. Mamy nadzieję, że obecna sytuacja pozwoli nam w dalszym ciągu wspierać GCZD w poprawie warunków hospitalizacji i leczenia małych pacjentów" - powiedziała prezes Fundacji Iskierka Jolanta Czernicka-Siwecka.

"To ważny dzień dla naszego szpitala nie tylko dlatego, że wznawiamy modernizację dwóch oddziałów, ale również dlatego, że nasi pacjenci mają dziś moc atrakcji i dzięki temu mogą na chwilę zapomnieć o swoich chorobach. W ostatnich miesiącach takie aktywności były w GCZD wstrzymane. Iskierka to sprawdzony przyjaciel naszego szpitala, wspiera nas regularnie i w dużym zakresie. Wielkie podziękowania również dla Grupy Tauron, która sponsoruje modernizację oddziałów" - podkreślił zastępca dyrektora GCZD ds. inwestycyjno-eksploatacyjnych Bartosz Grzybowski.

Fundacja Iskierka przy pomocy Taurona prowadzi remont na oddziałach onkologii, hematologii i chemioterapii oraz neurochirurgii dziecięcej Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka. Dotychczas wyremontowano łazienki, pomieszczenie do rozmów lekarza z rodzicem, pracownię USG i salę rehabilitacyjną. Kontynuowane będą prace remontowe IV piętra, zaplanowano też prace w kuchni i malowanie wszystkich pomieszczeń z korytarzami.

X

PLIKI COOKIES: Stosujemy pliki cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu.

Nie, chcę się dowiedzieć więcej »