REKLAMA

Protest przeciwko zatrzymaniu 12 działaczy Greenpeace'u

  • Autor: PAP/KM
  • 03 grudnia 2018 22:01
Protest przeciwko zatrzymaniu 12 działaczy Greenpeace'u Kilkaset osób protestowało w poniedziałek w Bratysławie przeciwko zatrzymaniu 12 działaczy Greenpeace'u, którzy wywiesili w środę transparenty na kopalni węgla brunatnego ( fot. Greenpeace Slovensko/FB)

Kilkaset osób protestowało w poniedziałek w Bratysławie przeciwko zatrzymaniu 12 działaczy Greenpeace'u, którzy wywiesili w środę transparenty na kopalni węgla brunatnego. Obrońcy środowiska zostali oskarżeni o uszkodzenie instalacji użyteczności publicznej.

Szefowa słowackiego Greenpeace'u Ivana Kohutkova powiedziała, że "po raz pierwszy w historii Słowacji obrońcy środowiska zostali osadzeni w więzieniu za działanie, w którym nie było przemocy, nikt nie został ranny i żadna własność nie uległa zniszczeniu".

- Nasi aktywiści nie usiłują uciec od konsekwencji (swych czynów), uważamy, że zatrzymanie ich jest niezasłużoną karą - dodała.

Słowacki sąd podjął decyzję o pozostawieniu w areszcie działaczy Greenpeace'u w niedzielę. Organizacje ekologiczne natychmiast potępiły tę decyzję jako "bezprecedensową i nie do przyjęcia". Wśród zatrzymanych są Słowacy, Czesi, Belgowie i Finowie. Grozi im do pięciu lat więzienia.

Słowacki prezydent Andrej Kiska skrytykował w poniedziałek stanowisko sądu.

- Nie rozumiem jak z aktywistów można zrobić przestępców. Nie sądzę, by decyzja ta była adekwatna - napisał w oświadczeniu.

Greenpeace ma zamiar odwoływać się od decyzji sądu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (13 komentarzy)

  • tak 2018-12-04 18:11:39
    Do :-): Tworki pytają się o ciebie ...
  • 100%PL 2018-12-04 15:58:40
    Do :-): Chłopie czas zmienić pieluchę. Widać wychowałeś się w czasach już słusznie minionych i przekaz partyjny pzpr głęboko ci się zakorzenił. Zawłaszczenie władzy sądowniczej?! walka ze zgniłym zachodem?! niszczenie demokracji?! Halo!
  • :-) 2018-12-04 15:44:35
    Do tak: Ależ dowody są. Niszczenie demokracji, obstawiania członków partii i ich rodzin za stołkach, walka ze zgniłym zachodem i reakcją w Polsce, zawłaszczenie władzy sądowniczej. Dawniej to było domena komuchów, dzisiaj robi top PIS.
  • tak 2018-12-04 15:19:42
    Do :-): Kolejne twoje domniemania i tezy stawiane bez dowodów. Twój styl jest powszechnie znany i interpretowany, jako styl bandytów chazarskich z UB i Informacji Wojskowej, mający na celu wmówienie niewinnym że są winni. Tym stylem jednoznacznie utożsamiasz się z bandytami chazarskimi oraz masz mentalność potomka bandytów chazarskich.
  • :-) 2018-12-04 15:08:18
    Do tak: Skoro pisuar ci nie płaci za brednie które wypisujesz to chyba musisz ich kochać. Co do stalinizmu to jest on bardzo bliski kaczyzmowi więc to raczej ty go reprezentujesz.
  • tak 2018-12-04 15:00:00
    Do :-): Jaką "ukochaną" ? Skąd ten przymiotnik ? Posługujesz się retoryką stalinowców.
  • :-) 2018-12-04 14:14:56
    Do tak: Wierzę wierzę. Komuna też zabijała Polaków za inne poglądy. Ty jesteś taki sam, razem z twoją ukochaną partią.
  • tak 2018-12-04 13:58:15
    Do :-): Ty wredny chazarski żydzie, ciebie powinna oskarżać Wolińska, Szechter-Michnik powinien skazać cię na karę śmierci, a ja z satysfakcją wykonałbym ten wyrok. Z ogromną satysfakcją !
  • :-) 2018-12-04 13:30:25
    Do tak: Jak każdy pisuarowy prymityw nie potrafisz argumentować i kiedy brakuje ci argumentów, obrażasz, oczerniasz i kłamiesz. Taki jesteś ty, taka jest twoja władza i taka była komuna od której coraz mniej się różnicie. Szkodzicie Polsce i Polakom.
  • tak 2018-12-04 13:18:38
    Do tego :-) świra i (...) nie trafiają żadne racjonalne argumenty bo to jest esbecka świnia, chazarski żyd, zaraza antypolska. On nienawidzi Polski i Polaków, podobnie jak Geremek , obaj mają identyczne poglądy.