Andrzej Duda: Te wybory są o tym jaka będzie Polska

Andrzej Duda: Te wybory są o tym jaka będzie Polska
Andrzej Duda: Te wybory są właśnie o tym, czy ktoś nam odbierze ostatnie pięć lat (fot. Jakub Szymczuk, KPRP)

Te wybory są o tym jaka będzie Polska, o tym czy ktoś nam odbierze ostatnie pięć lat i wszystko to, co w tym czasie udało się stworzyć - mówił prezydent Andrzej Duda podczas spotkania z mieszkańcami Trzebnicy (Dolnośląskie).

 

  • Podczas spotkań z wyborcami Andrzej Duda  podkreślił, że najbliższe wybory będą miały ogromne znaczenie dla Polski na najbliższe pięć lat i na późniejsze lata.
  • Te wybory są jaka będzie Polska. Proszę państwa o poparcie tej Polski, która rodzi się przez ostatnie pięć lat - podkreślił prezydent.
  • Atakował również elity. - To nie są elity, to jest grupa ludzi, która coś najwyraźniej w sposób nieuprawniony uzyskała- mówił

- Te wybory są właśnie o tym jaka będzie Polska. Te wybory są właśnie o tym, czy ktoś nam odbierze ostatnie pięć lat i wszystko to co w tym czasie udało się stworzyć, rozmydlając i odcinając po kawałku to co zostało w Polsce zbudowane, żeby państwo było rzeczywiście nowoczesne i żeby była realizowana społeczna gospodarka rynkowa, czy nie. Czy będziemy mogli dalej budować prawdziwie nowoczesną Polskę, taką pod tym względem jak państwa Zachodu. Dając wszystko to co na Zachodzie dobre i co służy społeczeństwu rzeczywiście; służy budowie społeczeństwa silnego, dobrze funkcjonującego, bezpiecznego, społeczeństwa zamożnego - mówił Duda do uczestników spotkania wyborczego.

Zobacz też: Program prezydenta Andrzeja Dudy zostanie przedstawiony w najbliższych dniach

Zaznaczył, że chciałby w Polsce społeczeństwa mądrego swoją siłą tradycji, kultury. - Wszystkiego tego co mamy w sobie, wszystkiego tego co tak polskie, co pozwala nam dosłownie i dokładnie rozumieć pojęcie "polskie sprawy" - dodał. Duda podkreślił jednocześnie, że dla niego polskie sprawy są najważniejsze i dlatego prosi mieszkańców Trzebnicy o wsparcie. - Proszę żebyście poszli do tych wyborów, proszę żebyście namówili do tego sąsiadów - mówił.

Zobacz też: Andrzej Duda: moim programem jest tarcza antykryzysowa

Prezydent podkreślił, że wybory będą miały ogromne znaczenie dla Polski na najbliższe pięć lat i na późniejsze lata. -  Na to jak się będzie rozwijała i czy da się ją zawrócić z drogi rzeczywiście niezależnego i suwerennego rozwoju, czy też nie. Bo czy chce suwerennego rozwoju Polski ten kto mówi: zrezygnujmy z inwestycji, dzięki której nie będziemy musieli pytać Rosjan, czy możemy wpłynąć na nasze wody terytorialne? Które poważne państwo europejskiej pozwoliłoby sobie na coś takiego? Które!?" - pytał Duda nawiązując na krytyki inwestycji przekopu Mierzei Wiślanej.

- My chcemy stanowić sami o sobie. Mamy swoje ponad 1050 lat historii, mamy swój potencjał i geograficzny, i ludnościowy, i mamy do tego święte prawo, aby rozwijać się tak jak chcemy, tak jak jesteśmy ukształtowani. I o to proszę państwa . Te wybory są jaka będzie Polska. Proszę państwa o poparcie tej Polski, która rodzi się przez ostatnie pięć lat - podkreślił prezydent.

Jak dodał zmiany, które następują zmierzają do budowania państwa sprawiedliwego, a nie państwa "różnych układów i wąskich kręgów elit, które mają przywileje w stosunku do reszty społeczeństwa". - Jakże trudno jest tym elitom zrozumieć - co dla mnie bardzo przykre - że elity, te prawdziwe w państwie mają zobowiązania, a nie roszczenia wobec reszty społeczeństwa - mówił Duda.

- One mają obowiązek budować takie państwo żeby ono dobrze funkcjonowało i żeby ludzie mieli poczucie sprawiedliwości, a nie bronić systemu niesprawiedliwości - dodał. - Co to za elity proszę państwa? To nie są elity, to jest grupa ludzi, która coś najwyraźniej w sposób nieuprawniony uzyskała i jeżeli się temu dobrze przyjrzeć to niestety właśnie tak bardzo często jest - ocenił prezydent.

Jak dodał, żeby Polska była prawdziwie nowoczesna, to trzeba to zmienić. -  Żeby ludzie mieli poczucie wpływu na otaczającą ją rzeczywistość, prawdziwego, bo to jest właśnie prawdziwie demokratyczne państwo, a nie państwo, w którym nie wiadomo kto władzę wybiera - powiedział Andrzej Duda.

 

×

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Andrzej Duda: Te wybory są o tym jaka będzie Polska

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 3.238.104.143
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!