Beata Mazurek: Obronimy rząd Beaty SzydłoPAP/AT - 16 listopada 2017 13:23


Konferencja lidera PO Grzegorza Schetyny, na której zażądał dymisji szefowej rządu Beaty Szydło była obrzydliwa i haniebna - oceniła rzeczniczka PiS Beata Mazurek.

Schetyna powiedział w czwartek (16 listopada), że rząd PiS jest odpowiedzialny za przyzwolenie dla mowy nienawiści podczas Marszu Niepodległości. Zapowiedział, że jeśli Beata Szydło nie poda rządu do dymisji, PO razem z Nowoczesną i PSL, zgłosi w przyszłym tygodniu wniosek o konstruktywne wotum nieufności.

"Używając słów Schetyny powiem, że ta konferencja była obrzydliwa i haniebna, niegodna polskiego polityka" - powiedziała na konferencji prasowej w Sejmie Mazurek, odnosząc się do oświadczenia szefa PO.

"Oczywiście obronimy rząd pani premier Beaty Szydło i odrzucimy wniosek o konstruktywne wotum nieufności" - zapewniła Mazurek.

{media;40627;Odrzucimy wniosek o konstruktywne wotum nieufności - powiedziała rzeczniczka PiS (Beata Mazurek, fot.pis.org.pl);http://pliki.parlamentarny.pl/i/04/06/27/040627.jpg;http://pliki.parlamentarny.pl/i/04/06/27/040627.jpg}

Wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki (PiS) ocenił, że Platforma skompromitowała się głosowaniem "przeciwko Polsce" w Parlamencie Europejskim. Skala tej kompromitacji - mówił - "jest tak wielka, że naprawdę trudno jest to skomentować, trudno jest wyrazić przerażenie, jak polscy politycy mogą powtarzać, wygłaszać podobne brednie".

"Słyszeliśmy tutaj o faszyzacji. Schetyna, wydaje mi się, ma maturę; jak można takie rzeczy w ogóle opowiadać publicznie?" - zastanawiał się Terlecki.