Białystok: Bieg OnkoRun - by zwrócić uwagę na różne aspekty chorób onkologicznych

11 września w Supraślu odbędzie się bieg OnkoRun, który ma zwrócić uwagę m.in. na społeczny aspekt chorób onkologicznych. To inicjatywa Białostockiego Centrum Onkologii. W sobotę ruszyły elektroniczne zapisy uczestników, którymi mogą być nie tylko chorzy na nowotwory.

W sumie w biegu (ale można też odbyć spacer), planowanym na trzech dystansach, może wziąć udział czterysta osób. Dochód z pakietów startowych i darowizn będzie przeznaczony na działalność Stowarzyszenia do Walki z Rakiem, które od 30 lat działa przy Białostockim Centrum Onkologii (BCO).

Organizatorzy biegu podkreślają, że cała akcja ma zwrócić uwagę na problem społeczny, jakim są choroby onkologiczne. Ma też zachęcać chorych na nowotwory do podjęcia aktywności fizycznej; spełnia też aspekt edukacyjny, bo przy okazji można będzie dowiedzieć się od lekarzy i innych specjalistów o leczeniu, rehabilitacji, fizjoterapii, terapii psychologicznej oraz odżywianiu.

"Bieganie jest zdrowe, bieganie jest fajne, to jest bardzo zdrowy styl życia, to kondycja, a w przypadku naszej akcji - to też solidarność i wsparcie chorych onkologicznie" - podkreśliła Małgorzata Rymarska ze Stowarzyszenia do Walki z Rakiem, psycholog BCO.

Pomysł OnkoRun pojawił się dwa lata temu, przy okazji konferencji onkologicznej organizowanej przez ten Ośrodek. Tegoroczny odbędzie się w Supraślu. Adresowany jest nie tylko do pacjentów onkologicznych, ale także ich rodzin oraz wszystkich innych pełnoletnich osób. Trasa będzie biegła m.in. starorzeczem Supraśli.

Podczas OnkoRun 2021 BCO wystawi stoisko edukacyjno-informacyjne promujące badania związane z profilaktyką nowotworową i programy realizowane w Ośrodku. Zainteresowani będą mogli tam dostać materiały edukacyjne i zaproszenia na bezpłatne badania, nauczyć się samobadania piersi na specjalnych fantomach imitujących zmiany nowotworowe.

 

×

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Białystok: Bieg OnkoRun - by zwrócić uwagę na różne aspekty chorób onkologicznych

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 44.211.239.1
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!