Czarnek: Nie podam się do dymisji, bo mam mnóstwo do zrobienia

Czarnek: Nie podam się do dymisji, bo mam mnóstwo do zrobienia
Przemysław Czarnek. Fot. mat. pras.

Nie podam się do dymisji, bo mam mnóstwo do zrobienia w resorcie - tak szef MEiN Przemysław Czarnek odpowiedział na apel o rezygnację z pełnionej funkcji, którą w symbolicznej formie wystosowali w czwartek w Sejmie posłowie opozycji.

Dzień Edukacji Narodowej - święto nauczycieli, wychowawców i pedagogów - obchodzony jest w rocznicę powstania w 1773 r. Komisji Edukacji Narodowej - pierwszego w Europie ministerstwa oświaty - która zajęła się reformowaniem szkolnictwa w Polsce. Dzień ten jest wolny od zajęć lekcyjnych.

Michał Krawczyk (KO) zaprezentował w czwartek w Sejmie przygotowany przez posłów z jego klubu z okazji dnia nauczyciela "prezent", którym - jak mówił - Czarnek mógłby ucieszyć i nauczycieli i uczniów. Była to "rezygnacja z urzędu", z wypisanymi 11 powodami, dla których obecny minister edukacji powinien pożegnać się ze stanowiskiem.

Szef MEiN Przemysław Czarnek pytany w Polsat News o to, czy poda się do dymisji powiedział, że tego nie zrobi. "Nie. Dlatego, że mam mnóstwo rzeczy do zrobienia jeszcze w resorcie. Mnóstwo już udało mi się zrobić. Wiele programów, jak Poznaj Polskę, Laboratoria Przyszłości, ale też narodowy program wsparcia dzieci po covidzie - niezwykle ważny" - wyliczał Czarnek. Dodał, że są one "uruchomione na grube miliardy". Mówił też o tym, że trwają prace nad reformą, która ma podnieść etos pracy nauczyciela i zwiększyć jego atrakcyjność.

Czarnek odniósł się też do innych zarzutów posłów KO. Wsród nich m. in "nienawistne" wypowiedzi, zapowiedź poszerzenia kompetencji kuratora oświaty tak, że będzie miał prawo odwołać dyrektora szkoły bez wypowiedzenia, jeśli postąpi - jak mówił Krawczyk - niezgodnie ze światopoglądem szefa MEN, nazywanie praw człowieka "idiotyzmami" czy bycie "zwolennikiem kar cielesnych".

"Po pierwsze są to zarzuty kompletnie nieprawdziwe, po drugie nawiązują do pewnych zmanipulowanych moich wypowiedzi sprzed dziesięciu lat, sprzed trzech lat - wtedy nie byłem ministrem, a mówią o ministrze edukacji i nauki, więc niech się zastanowią (posłowie opozycji - PAP), czy mają mi cokolwiek do zarzucenia, jako ministrowi edukacji i nauki" - odparł. Dodał, że nie jest zwolennikiem kar cielesnych. Dopytywany, o to czy akceptuje klapsy stwierdził: "To jest inna kwestia, natomiast kary cielesne to jest inna kwestia, a karcenie małoletnich to jest inna kwestia" - mówił.

Odnosząc się do zapowiadanych zmian w rządzie, Czarnek powiedział, że "nikt nic nie komunikuje na mój temat". "Więc czuję się dość spokojnie" - powiedział.

 

×

SŁOWA KLUCZOWE

KOMENTARZE (2)

Do artykułu: Czarnek: Nie podam się do dymisji, bo mam mnóstwo do zrobienia

  • Tomasz 2021-10-14 23:47:27
    (...) (...) wracaj do Moskwy i przestań wypisywać tutaj swoje chore brednie!
  • Ile ludzie mają neuronów w mózgach na Polskich zbrodniach przeciwko ludzkości,wody skaziliście 2021-10-14 20:49:39
    ww Puls Hr- Setki tysięcy osób może dostać powołanie do wojska Możliwość powołania do 284,2 tys. osób do czynnej służby wojskowej w różnych formach w 2022 r., przewiduje projekt rozporządzenia Rady Ministrów wniesiony przez szefa MON.-Ile ludzie mają neuronów w mózgach na Polskich zbrodniach przeciwko ludzkości,wody skażone 2021-10-14 17:30:27 Mamy największego Downa w historii Wojska Polskiego na stanowisku Ministra Obrony , głupowatego kundla Kaczyńskiego Mariusza Błaszczaka, jeżeli dojdzie do wypadku powołanych do służby wojskowej, jak ich uposażycie za spuszenie krwi, kalectwo , postawa wymiaru wypłacaną dla dziadów przez ZUS . Olejcie ten kraj przestępczy,niech złodzieje, oszuści, samorządowcy za wywołaną wojnę wewnętrzną w kraju chociaż krople krwi oddadzą, mało nakradli.

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 3.236.80.119
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!