Gowin zapewnia, że prawica może jeszcze bardziej "pogłębić" swoje poparcie

Gowin zapewnia, że prawica może jeszcze bardziej "pogłębić" swoje poparcie
Wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin. (fot.:PTWP, Piotr Winiorek)
  • Autor: GP
  • Dodano: 18-08-2016 10:03

• Jarosław Gowin uważa, że rządząc dobrze uda się PiS i rządowi jeszcze bardziej zwiększyć przewagę w sondażach nad opozycją.
• Polityk ocenia, że w Polsce trzeba zagwarantować wyższe płace dla pracujących.
• W kwestii gospodarczych Gowin przekonuje, że resort nauki przygotował propozycję ułatwiające oparcie polskiej gospodarki na rozwiązaniach innowacyjnych.

- Kompetentnie rządząc jesteśmy w stanie utrzymać poparcie, a jeszcze je pogłębić - zapewnił w TVP Jarosław Gowin. Polityk formacji rządzącej tłumaczył sytuację polityczną i gospodarczą w rozmowie na antenie TVP w czwartek (18 sierpnia).

Gowin jest zdania, że polityczne poparcie dla PiS, które w sondażach oscyluje w granicach 25 do 30 proc. można jeszcze zwiększyć.

Wicepremier ocenił, że obecne zmiany w opozycji, które zainicjował Grzegorz Schetyna, to "zwrot taktyczny". Lider PO, byłej partii Gowina, chce przekształcić Platformę w ugrupowanie o profilu chadeckim. tj. chrześcijańsko-demokratycznym.

Czytaj: Czarzasty wita chadeka Schetynę

Znaczną część rozmowy wicepremier poświęcił też tematyce gospodarczej. Ponieważ w Polsce kształtuje się dzisiaj rynek pracownika, a nie pracodawcy, Gowin chce walczyć o godne wynagrodzenia pracujących nad Wisłą. - Powinniśmy dbać o to, aby dla Polaków powstawały dobrze płatne miejsca pracy - kreślił nowy kierunek zmian Gowin.

To nie znaczy jednak, że rząd zapomina o generujących miejsca pracy.

- Pojawiły się realne zachęty dla przedsiębiorców i naukowców, żeby ze sobą współpracowali - mówił Gowin, którego resort w ostatnich miesiącach intensywnie działa na rzecz gospodarki innowacyjnej. Pod tym pojęciem kryje się współpraca ośrodków badawczych i przedsiębiorstw komercyjnych, która ma jak najszybciej doprowadzić do komercjalizacji badań naukowych.

16 sierpnia rząd przyjął na posiedzeniu założenia MNiSW do tzw. małej ustawy innowacyjnej.

- To recepta MNiSW na niską innowacyjność polskiej gospodarki i sposób na wyrwanie się z pułapki średniego rozwoju. Przygotowany przez MNiSW zestaw instrumentów podatkowych i formalnych uproszczeń został właśnie zaakceptowany przez radę ministrów - pisze resort na swojej stronie o projekcie, który przyjął rząd.

- Choć w europejskich rankingach innowacyjności Polska zaliczana jest do grupy umiarkowanych innowatorów, dystans między naszym krajem a międzynarodową czołówką wciąż jest ogromny. Dlatego jednym z priorytetów MNiSW jest wzrost innowacyjności przez umożliwienie działania nowoczesnym przedsiębiorstwom oraz ułatwienie współpracy nauki z przemysłem.

 

×

SŁOWA KLUCZOWE

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Gowin zapewnia, że prawica może jeszcze bardziej "pogłębić" swoje poparcie

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 34.229.131.158
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

NEWSLETTER

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Polityka prywatności portali Grupy PTWP

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!