PARTNERZY PORTALU

J. Kaczyński: musimy dogonić tych, którzy są na zachód od naszych granic

Przywódcy PiS mówili m.in. o zaufaniu do rządów PiS i wypełnianiu obietnic. Fot. PiS.org

Nie mówimy, że dzisiaj w Polsce wszystko jest dobrze, do tego daleka droga; musimy dogonić tych, którzy są na zachód od naszych granic. Okazało się, że można zmieniać Polskę. Pokazaliśmy, że władza, która chce, jest w stanie tego dokonać, że nie ma barier, których nie można przekroczyć - mówił prezes PiS Jarosław Kaczyński w niedzielę podczas pikniku rodzinnego w Stalowej Woli (woj. podkarpackie). Do tych m.in. wątków nawiązał też premier Mateusz Morawiecki oraz europoseł Beata Szydło.

„Jest drugie, dobre doświadczenie, sądzę, że dobre dla Polski na lata, na dziesięciolecia, dobre dla polskiej demokracji - to jest to, że można dotrzymać słowa, że władza może być wiarygodna, że może coś powiedzieć, a później zrobić. Myśmy powiedzieli i w ogromnej większości to, co zostało zapowiedziane, zostało wykonane" – dodał Kaczyński.

Lider PiS zwrócił uwagę, że ważne jest też to, że „tam, gdzie istnieje współpraca między władzą rządową a samorządową, miejską, powiatową, tam te wyniki są najlepsze".

Jako przykład wskazał włodarzy Stalowej Woli. „Pięknie współpracują z tą władzą, która jest w Warszawie i jakie są wyniki? Proszę państwa, Stalowa Wola odzyskuje siły. Wielkie zakłady w Stalowej Woli otrzymały zamówienia na 6 mld zł" – mówił Kaczyński. Zapewnił, że będą nowe zamówienia i większe zatrudnienie.

Lider PiS podkreślił też, że jego ugrupowanie nie pozwoli na to, aby polska rodzina została rozbita, a polskie dzieci były „od przedszkola już demoralizowane i seksualizowane, aby im zabierano dzieciństwo".

Chcemy zaangażować się w budowanie poziomu życia takiego, jak w państwach Europy Zachodniej, ale wierzę, że w dekadę lub dwie przeskoczymy tamten poziom życia - powiedział Mateusz Morawiecki.

Zwrócił uwagę na symboliczną nazwę miejsca pikniku: „Potrzebujemy stalowej woli do przebijania dalej szklanych sufitów niemożności, które krępowały nas w czasach III RP” – mówił. W uzupełnieniu dodał, że „Chcemy przebijać te szklane sufity dalej właśnie dla polskich rodzin, bo to jest podstawą naszego programu i to będzie podstawą naszego programu w kolejnych latach - mam nadzieję - jeżeli państwo, jeżeli Polacy nam zaufają”.

Premier zwrócił uwagę, że „Unia Europejska to twarda walka o własne interesy” i dodał, że „potrafimy realizować tam swoje - czasami postawić się i postawić na swoim".

Patrz też: PiS zaprezentuje listy kandydatów do Sejmu i Senatu

W wystąpieniu Beata Szydło wspominała swoją wizytę w tym mieście w 2015 roku. „Spotkaliśmy się w czasie kampanii wyborczej i prosiliśmy państwa o zaufanie i możliwość realizacji programu, z którym szliśmy do wyborów. Wtedy też rozmawialiśmy bardzo dużo o Polsce” - powiedziała b. premier.

Patrz też: Rozpoczęła się konwencja programowa PiS "Myśląc: Polska 2019"

 

×

POLECAMY

KOMENTARZE (3)

  • Komuna u władzy 2019-08-19 12:39:52
    Alwż WY już przekroczyliście zachodni poziomzycia. W zadnym cywilizowanym kraju władza nie jest tak rospasana. Szkoda tylko że wstrzymalićsie jakikolwiek rozwój kraju aby mieć kasę na korumpowanie wyborców.
  • §.beda siedziec. 2019-08-19 10:43:28
    Tylko ty Pinokio bedziesz dawno siedzial,za przekrety,jest szacowany na 150-200 milionow,skad je ma?.
  • artek 2019-08-18 17:43:17
    1)Miny całej trójki sugerują, że nie wierzą za bardzo w to, co mówią. 2)Nie podoba mi się sugestia, że rozwijać mogą się jedynie miasta, które mają włodarza z PIS. To brzmi jak szantaż. Przypomnę, że w wyborach samorządowych PIS przegrał z kretesem i zdobył ok. 10 miast na 107 najważniejszych z nich. Czy to oznacza, że po wyborach władza będzie walczyć z opozycją np: zmniejszając dotacje miastu lub próbować odwołać danego włodarza? Mamy spodziewać się centralizacji władzy?

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 46.105.144.169 [35.171.146.16]
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!