Jadwiga Emilewicz do Szymona Hołowni: porozmawiajmy o współpracy

Jadwiga Emilewicz do Szymona Hołowni: porozmawiajmy o współpracy
Sam pan Szymon Hołownia mówi językiem nowoczesnego, współczesnego konserwatysty. To z całą pewnością wspólnota przekonań, która nas łączy - twierdzi Jadwiga Emilewicz.

Chociaż Andrzej Duda wraz z obozem Zjednoczonej Prawicy odnieśli w niedzielnych wyborach sukces, to nie mogą być pewni zwycięstwa 12 lipca. Przewaga tylko na pierwszy rzut oka wydaje się spora, bo jeśli zliczyć głosy wszystkich przeciw obecnemu obozowi władzy, to szala przechyla się już w inną stronę. Walka o dusze właśnie się rozpoczęła.

- Prezydent Andrzej Duda będzie adresował swoją ofertę do wszystkich wyborców, w tym tych, którzy głosowali na Rafała Trzaskowskiego. To, co dziś jest potrzebne Polsce w czasie wychodzenia z kryzysu, to przede wszystkim dobra, szybka i bezpieczna współpraca miedzy ośrodkiem rządowym i pałacem prezydenckim. Gwarantem takiej współpracy jest pan prezydent Andrzej Duda - powiedziała nam Jadwiga Emilewicz, wicepremier i minister rozwoju.

Tak mówią teraz wszyscy biorący aktywny udział w kampanii wyborczej Andrzeja Dudy. Jednak Emilewicz, która jednocześnie jest wiceprezesem Porozumienia, zadeklarowała że będzie walczyła o tych, których przyciągnął do siebie Szymon Hołownia.

- Zamierzam spotkać się z Szymonem Hołownią, który, kiedy rozpoczął kampanię powiedział, że jestem jedną z tych osób, z którą wyobraża sobie współpracę. Porozmawiajmy zatem o tej współpracy. Być może uda mi się przekonać jego, żeby oddał głos na Andrzeja Dudę, a za jego pośrednictwem jego wyborców - mówi Emilewicz.

I dodaje:

- Wśród wyborców Szymona Hołowni widzimy bardzo dużą grupę głosujących po raz pierwszy i, generalnie, wyborców młodego pokolenia.

Stąd można się spodziewać, że w najbliższych dniach kampanii Andrzej Duda będzie mówił o dotychczasowej walce o czysty klimat i o wdrażaniu nowoczesnych technologii w miastach.

W rozmowie z wicepremier Jadwigą Emilewicz m.in. o tym, ile wspólnego z Aleksandrem Kwaśniewski może mieć Rafał Trzaskowski oraz o pozytywnym wpływie COVID na kampanię wyborczą prezydenta Andrzeja Dudy.

Czytaj naszą relację - wybory prezydenckie 2020 - LIVE

 

 

×

KOMENTARZE (7)

Do artykułu: Jadwiga Emilewicz do Szymona Hołowni: porozmawiajmy o współpracy

 • Edek 2020-07-01 22:09:38
  Ciekawe czy pis kupi Cholownie i w zamian za jaki stolek przy korycie
 • Eugeniusz 2020-07-01 14:30:49
  O co Marian pytasz? O jakąś inwektywę? dziwił się bym był, gdyby emanacja naszego społeczeństwa, nie kleła szewsko, nie obrażała, a wrogowi najgorszemu wysyłała Życzenia Serdeczne na każde Imieniny i Urodziny. A tak... mamy "emenację"... zwykłą. Do krętactwa też "emencja" stoi murem z... obatelem! Spróbuj nie mieć zgodności w datach na piśmie urzędowym, zaraz się dowiesz: gdzie Twoje miejsce! Jak Naczelnik składa "pismo" zanim je jeszcze napisze... W takiej sytuacji nie wolno o nic pytać, co najwyżej, przyjąć jak dalekim "wzrokiem" Ów Piszący sięga... O doskonały! O wspaniały! O nieomylny! Tak "ludzki Pan", może tylko z Jasną Górą rozmawiać, a żaden Banaś Pan, niech nie waży się "pytaniem pytać", bo rychło dostanie "szlaban" na media i już... tylko lepiej będzie?! Coś się mi chyba jednako popierzyło?
 • Eugeniusz 2020-07-01 10:46:18
  Czar prysł? Czar związany z Osobą Pani Jadwigi, prysł już dość dawno, a czarem była rzekoma "innowacyjność" (zewnętrzna i wewnętrzna) Osobowości, wynikająca z wykształcenia, a i z wypowiedzi, co zdecydowanie wyróżniało Panią Jadwigę na tle dość "siermiężnego" zaciągu "rządowych" osobowości. Dziś, to nie ta sama Jadwiga, co jeszcze niedawno, ta ministerialna. Dziś to w pierwszej kolejności polityczny narrator, a i to z zacięciem godnym... tak, tak, tik-toku... lepszej sprawy. I za te "kłamstewka" (o wyższości idei Pana Jarosława Kaczyńskiego nad stanem finansów Państwa) Ktoś, kiedyś, poprosi Panią Jadwigę o odpowiedzialność. Oby, jak najszybciej, bo kasa,,, pęknie... nasza. Oczywiście, Pani Jadwiga pozostaje nadal o parę długości, przed niektórymi Innymi (większością?) Pań i Panów z "kompanii" Premiera, niegdysiejszego konsumenta ośmiorniczek z Kompanami Premiera Donalda Tuska. Tak to jakoś się bowiem układa, że "koń" raz jest ogierem, raz wałachem, a niekiedy bywa "chabetą" zwykłą. Dokładnie jak i z Nami bywa: raz szampan smakuje oryginalny, nazajutrz zwykłą czystą się posiłkujemy, a i z samogonu "bezakcyzowego" nie rezygnujemy. A w wyborach, no coż: rzadko się Nas uwielbia. Najczęściej opluwa, wskazując, że "idzie na deszcz"....
 • SA 2020-06-30 08:58:30
  Co nie zmienna faktu, że Jadźka powinna iść do laryngologa, a nie brylować w mediach Chociaż może właśnie ten defekt uczynił z niej członka, bo jaro lubi otaczać się sortem z wadami, żeby się z tłuszczy nie wyróżniać.
 • As 2020-06-30 03:00:39
  Wyzywal od holoty holote, a nie wszystkich Polakow. Wg slownika j. polskiego holota to ludzie zachowujacy sie ordynarnie, prostacko. I tak sie adresaci slow Kaczynskiego zachowali.

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 44.213.63.130
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!