Już jest nowy Barometr Wyborczy 2023. Sprawdź, z którymi politykami masz najbardziej zbieżne poglądy

Jarosław Kaczyński na razie nigdzie się nie wybiera

Jarosław Kaczyński na razie nigdzie się nie wybiera
Jarosław Kaczyński (fot. PAP/Paweł Supernak)

Kiedy prezes PiS Jarosław Kaczyński podejmie decyzję o tym, że zakończył swoje sprawy w rządzie, wtedy zrezygnuje ze stanowiska, nie wcześniej i nie później - powiedział wicerzecznik PiS Radosław Fogiel.

  • Premier Jarosław Kaczyński na razie nigdzie się nie wybiera. To, że w przyszłości, kiedy zakończy swoją pracę i te cele, które sobie postawił jako wicepremier to, że zajmie się bardziej partią to nic nowego - powiedział Radosław Fogiel.
  • Według niego, nie jest to kwestia na dziś czy jutro. Dopytywany, czy będzie to w styczniu, wicerzecznik PiS odparł, że też nie jest to do końca pewne.
  • Kiedy pan prezes Jarosław Kaczyński podejmie decyzję o tym, że zakończył swoje sprawy w rządzie, to wtedy zrezygnuje, nie wcześniej i nie później - zaznaczył.

W środę (13 października) podczas posiedzenia klubu parlamentarnego prezes PiS poinformował, że na początku przyszłego roku zrezygnuje ze stanowiska w rządzie. Kaczyński został powołany na stanowisko wicepremiera 6 października 2020 r. Wykonuje on zadania przewodniczącego Komitetu Rady Ministrów ds. Bezpieczeństwa Narodowego i spraw Obronnych.

"Pan premier Kaczyński na razie nigdzie się nie wybiera. To, że w przyszłości - jak zapowiadał już jakiś czas temu - rzeczywiście, kiedy zakończy swoją pracę i te cele, które sobie postawił jako wicepremier (...) to, że zajmie się bardziej partią - czyli jak sam to powiedział - tym, co jest naturalne dla lidera partyjnego, to nic nowego" - powiedział Fogiel, pytany w piątek w Radiu Plus o odejście z rządu prezesa PiS.

Według niego, nie jest to kwestia na "dziś czy jutro". Dopytywany, czy będzie to w styczniu, wicerzecznik PiS odparł, że "też nie jest to do końca pewne".

"Powiem tak: kiedy pan prezes Kaczyński podejmie decyzję o tym, że zakończył swoje sprawy w rządzie, to wtedy zrezygnuje, nie wcześniej i nie później" - zaznaczył Fogiel.

Dopytywany, czy będzie to nie wcześniej niż na początku przyszłego roku, wicerzecznik PiS odparł, że "co do tego nie ma wątpliwości". "Rozumiem, że to dzisiaj może trochę opinię publiczną, czy bardziej nawet dziennikarską elektryzować, ale wszystko jest pod kontrolą" - zapewnił Figiel.

Lider PiS pytany we wrześniu, czy planuje opuścić rząd stwierdził, że na pewno w tym roku tego nie zrobi i tłumaczył, że pracuje nad projektami dotyczącymi powszechnego obowiązku obrony. "Kiedy te ustawy będą w procesie uchwalania lub zostaną uchwalone, zastanowię się, czy nie wrócić do mojego właściwego zajęcia, czyli kierowania partią" - mówił we wrześniu Kaczyński.

 

×

KOMENTARZE (1)

Do artykułu: Jarosław Kaczyński na razie nigdzie się nie wybiera

  • Ile ludzie mają neuronów w mózgach na Polskich zbrodniach przeciwko ludzkości,wody skaziliście 2021-10-15 15:06:45
    ww Puls Hr- Setki tysięcy osób może dostać powołanie do wojska Możliwość powołania do 284,2 tys. osób do czynnej służby wojskowej w różnych formach w 2022 r., przewiduje projekt rozporządzenia Rady Ministrów wniesiony przez szefa MON.-Ile ludzie mają neuronów w mózgach na Polskich zbrodniach przeciwko ludzkości,wody skażone 2021-10-14 17:30:27 Mamy największego Downa w historii Wojska Polskiego na stanowisku Ministra Obrony , głupowatego kundla Kaczyńskiego Mariusza Błaszczaka, jeżeli dojdzie do wypadku powołanych do służby wojskowej, jak ich uposażycie za spuszenie krwi, kalectwo , postawa wymiaru wypłacaną dla dziadów przez ZUS . Olejcie ten kraj przestępczy,niech złodzieje, oszuści, samorządowcy za wywołaną wojnę wewnętrzną Natłukli przestępstw wodno prawnych, z czym nie dają sobie rade, czego przykładem jet gówniarz niedorozwinięty Prezydent Miśta Chełm Jakub Banaszek, prawa ręka Beaty Mazurek , nawet jego nowa sekretarka kradnie dokumenty urzędowe ludziom(mapy z 1995roku)na sekretariacie powyższego ratusza. Jeżeli właściciel zmienia przeznaczenie gruntu rolnego na inne cele zobligowany być powinien do pokrywania szkód związanych ze zakłóceniami wodno prawnymi , podtapiania innych działek , mimo takich przekrętów, oszustw od podatków od nieruchomości nie uregulowaliście rowów melioracyjnych które we większości stawią własność prywatną po kilkudziesięciu, nawet kilkuset współwłaścicieli , wykonując inwestycje z funduszy UE, budowy dróg, obwodnic łamiecie Polską Konstytucję Art. 64 z art. 21 ustęp 1, potwierdza podmiotowość stron postępowania( zasada ochrony własności jako zasada działania Państwa). defraudując,tak jak dotychczas środki zewnętrzne, ludzie nie otrzymali nawet 1 złotówki za spuszczanie ścieków na ich rowy melioracyjne, ustawa o Wodach Polskich to kolejny wał tego rządu (zorganizowanej grupy przestępczej), nie zabezpieczyli na nowy ich twór miliardów w budżecie celem uregulowania procederu przestępczego , niszczącego dobre imię obywateli i porządku prawnego. w kraju chociaż krople krwi oddadzą, mało nakradli.

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 18.206.194.21
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

NEWSLETTER

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Polityka prywatności portali Grupy PTWP

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!