KOD: wieczorem protest przed Sejmem ws. dostępu do informacjiPAP/JS - 16 grudnia 2016 18:13


Komitet Obrony Demokracji organizuje w piątek (16 grudnia) o godz. 20 protest przed Sejmem, aby wesprzeć posłów opozycji walczących o dostęp do informacji w Sejmie - poinformował lider KOD Mateusz Kijowski.

Skrzykujemy się na godz. 20.00, chociaż wielu ludzi przychodzi już teraz" - powiedział Kijowski. "Chcemy wesprzeć posłów opozycji walczących o dostęp do informacji w Sejmie" - dodał. Pytany, jak długo Komitet Obrony Demokracji zamierza protestować przed Sejmem odparł, że wszystko będzie się rozgrywało na bieżąco.

"To jest spontaniczne tak naprawdę zebranie, nikt tego nie organizuje, nikt nie jest w stanie tego przewidzieć, ale myślę, że na tyle dużo osób i organizacji się zgłasza, że będzie to zauważone" - zaznaczył Kijowski.

W piątek grupa posłów opozycji zablokowała mównicę sejmową, po tym, gdy marszałek Sejmu Marek Kuchciński wykluczył z obrad posła PO Michała Szczerbę w trakcie debaty nad projektem budżetu. Posłowie opozycji sprzeciwiają się planom zmiany organizacji pracy dziennikarzy w Sejmie.