Już jest nowy Barometr Wyborczy 2023. Sprawdź, z którymi politykami masz najbardziej zbieżne poglądy

Manifestacja KOD-u w Gdańsku z udziałem Lecha Wałęsy

Manifestacja KOD-u w Gdańsku z udziałem Lecha Wałęsy
Grafika zapowiadająca manifestację KOD w Gdańsku. (fot.:facebook.com)

• 28 lutego odbędzie się nowa manifestacja Komitetu Obrony Demokracji w Gdańsku.
• Prezydent Lech Wałęsa potwierdził swoją obecność na tym proteście.
• Swoje poparcie dla byłego prezydenta wyraził we wpisie na FB Mateusz Kijowski, lider KOD-u.

Komitet Obrony Demokracji kontynuuje serię protestów w całej Polsce wobec rządów Beaty Szydło i jej zaplecza politycznego PiS.

Następna manifestacja w Gdańsku odbędzie się w sobotę 28 lutego. Organizatorzy zaprosili na nią Lecha Wałęsę, który stał się ostatnio centralną postacią debaty publicznej po upublicznieniu przez Instytut Pamięci Narodowej akt TW "Bolka".

Zobacz: Co jeszcze IPN znalazł w aktach gen. Kiszczaka?

KOD informuje, że we wtorek 23 lutego Lech Wałęsa potwierdził swój udział w sobotniej manifestacji.

- (...) będziemy z politykami na naszym marszu. Ale będziemy tam „My, Naród”. To my pokażemy, że jesteśmy, że stoimy na straży demokracji, że nie odpuścimy. Że będziemy politykom patrzeć na ręce. Politykom dzisiaj rządzącym i politykom, którzy będą rządzili w przyszłości - pisał na Facebooku Mateusz Kijowski, lider KOD.

- Będziemy patrzeć na ręce w sprawach polityki, w sprawach gospodarki, w sprawach ustroju i w sprawie wolności. A także, i przede wszystkim, w sprawie naszej godności. (...) Symbolem tej walki jest Lech Wałęsa. To on stał na czele, kiedy o tę wolność walczyliśmy i kiedy ostatecznie wygraliśmy - dodawał dalej.

 

×

KOMENTARZE (6)

Do artykułu: Manifestacja KOD-u w Gdańsku z udziałem Lecha Wałęsy

 • Polska się przebudziła! 2016-02-28 16:56:38
  Najwięcej zwolenników manifestacji "KOD" z niedowierzaniem widziałem w obronie trójpodziału władzy(Trybunału Konstytucyjnego). W związku z powyższym w najbliższych dwóch tygodniach możemy się spodziewać potwierdzenia łamania prawa przez Rząd PiS, który jako władza ustawodawcza straci wiarygodność do sprawowania dalszej władzy w Polsce, przy czym, należy im pomóc opuścić stołki przed dalszym zasiedzeniem. Spełnijmy swój obowiązek wobec ojczyzny!
 • POLAK JESZCE POLSKA NIE Z 2016-02-27 21:33:59
  KOD to TARGOWICA opłacana przez PO nowoczesną ubekow i esbeków ZDRAJCÓW POLSKI !!!! ONI CHCĄ wszelkimi siłami zniszczyć Polskę nasłać na nią armię unijna i usa chcą przewrotu !!!! Złodzieje gnidy !!!! ZDRAJCY POLSKI !!! ŻAŁOSNE UBEKI I ESBEKI Z SZUMNĄ NAZWĄ PACHOŁKO POWSKIE I NOWOCZESNEJ TARGOWICY ZDRAJCY !!!! PIS żadnych ustępstw żadnych sędziów w TK dla PO wców ZDRAJCÓW POLSKI !!!! Debata wynikła z donosów TARGOWICY - teraz jakiś POwiec wyraża sie ,ż e za to co po debacie bedzie negatywnego obarcz się PIS - ależ hipokryzja !!!! PIS ANI O KROK SIĘ NIE COFAJ ANI O MILIMETR !!!!! Dziękujemy TARGOWICO czyli partią PO , nowoczesna psl , mieliśmy super szansę na wyzyskanie z uni jak najwięcej teoretycznie tusk jest przecież Polakiem , a tu proszę zamiast Polska wykorzystać fakt przewodniczenia Uni pogrzebała się dzięki TARGOWICY dziękujemy JAWNYM ZDRAJCĄ POLSKI !!! Ta cała sprawa TARGOWICY wykazała niedowiarką że te partie z pod znaku TARGOWICY nie reprezentują i nigdy nie reprezentowały interesu Polski i Polaków !!! TO JAWNI ZDRAJCY POLSKI pilnujacy interesów niemiec , pejsatych w Polsce , pilnujący tego interesu czyli wyprowadzaniem majątku Polski i pieniędzy z naszego kraju . Zaczynając od banków które w końcu poprzez płacenie podatku - mizernego nie okłamujmy się będzie musiały wykazywać się jakie dokładnie mają przychody i to ich boli najbardziej , to samo supermarkiety - dalej idąc przekrety na VACIE wyprowadzanie miliardów złotych poprzez VAt o tyle ciekawa sytuacja ,że zamieszani w większość afer z VAT są pejsaci którzy poprzez słupy sterują zdalnie całym procederem za swojego kraju . Strach że to imm się skończy jest wielki , dalej idą c media - czyli piąta władza !! 99% w rekacjah niemców francuzów , no w sumie większość pejsatych rękach - sterują lemingami , ustawiają myślenie większości Polaków - przedstawiając sprawy Polski zawsze negatywnie by Polak czół się w swoim kraju nie potrzebny , zdołowany - by wyjeżdżał z kraju za chlebem i lepszym życiem . Wyjechało % milionow Polaków !!!!! Co to było za czasów TARGOWICY - konchita wurst , zniszczenie stoczni polskich , niszczenie afery złodziejstwo - DOŚĆ TEGO !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!lewacka unia won z łapami od Polski nie oddamy milimetra naszej suwerenności i wolności !!!!! merkel wprowadziiła uchodźców by zmusić do powstania unijnych służb granicznych , później unijnej policji i wojska i za mordę wszystkie państwa trzymać to im się marzy !!!! Polska i Polacy na to nie pozwolą - wjedźcie tutaj z wojskiem to pożałujecie lewaki unijne już to przerabialiśmy za komuny !!! PO do wiezienia za JAWNĄ ZDRADĘ POLSKI I POLAKÓW !!! Za działania na szkodę państwa polskiego i Polaków razem z obcymi państwami , państwem i ich służbami specjalnymi powinni dawno siedzieć w więzieniu - rudy , kłamaczowa , gajowy wszyscy całe PO psl palikoty i nowoczesna powinni siedzieć we wiezieniu a ich majątki i majątki ich rodzin powinny zostać skonfiskowane na rzecz skarbu państwa !!!!
 • tlen 2016-02-24 15:20:11
  obrona bożyszcza , który jest za , a nawet przeciw - to chyba obrona czystego powietrza przed smogiem.
 • dryt 2016-02-24 14:56:48
  Bronic kłamcy? chyba żartujecie?
 • Ad Akta 2016-02-24 12:52:16
  Bronią prawdę o sobie i swoich; tu nic nie ma wspólnego z NASZYM polskim i obywatelskim honorem i godnością. ONI już nas skompromitowali na całym świecie. IIIRP to jeden wielki polityczno-biznesowy-medialny przekręt od 27 lat.

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 3.236.46.172
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

NEWSLETTER

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Polityka prywatności portali Grupy PTWP

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!