PARTNERZY PORTALU

Komitet wyborczy PSL-Koalicja Polska zaprezentował „jedynki”

Prezentację „jedynek” poprzedziły wystąpienia programowe obu partii. Fot. mat. pras.

Podjęliśmy się budowy Koalicji Polskiej nie przeciwko komuś; nie jesteśmy anty-PiS, ani anty-opozycją, jesteśmy za silną, demokratyczną i sprawiedliwą Polską - mówił w sobotę lider ludowców Władysław Kosiniak-Kamysz podczas krajowej konwencji PSL w Płocku. Jej głównym celem była prezentacja liderów list komitetu wyborczego PSL-Koalicja Polska w nadchodzących wyborach parlamentarnych.

 • Przyszła kadencja Sejmu musi być kadencją oddającą szacunek ludziom ciężkiej pracy, w tym – przedsiębiorcom – podkreślił Władysław Kosiniak-Kamysz.  
 • Kolor zielony, który widnieje na sztandarach PSL, ma symbolizować też, że Polska musi przejść na zieloną stronę mocy, z tanim prądem, czystą energią, miejscami pracy, także zdrową żywnością.
 • Paweł Kukiz przekonywał, że jeżeli zostaną wprowadzone postulaty PSL-Koalicji Polskiej, to zlikwidowane zostaną patologie we wszystkich partiach politycznych.

 

Lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz podkreślił podczas wystąpienia, że Polska jest wspólnotą, którą trzeba wzmacniać, a w wielu miejscach - przywrócić.  Odwoływał się m. in. do tradycji ruchu ludowego i haseł typu „Żywią i bronią”. Przypomniał, że obecnie ludowcy idą w szerszej formule, „zjednoczeni pod hasłem Koalicja Polska”.

„Wielu dzisiaj próbuje opluć nas, próbuje w jakikolwiek sposób odebrać nam prawo do samostanowienia, do realizowania naszego programu. Podjęliśmy się budowy Koalicji Polskiej nie przeciwko komuś. Nie jesteśmy anty-PiS, nie jesteśmy anty-opozycją, nie jesteśmy przeciwko, tylko jesteśmy za silną Polską, demokratyczną, sprawiedliwą dla wszystkich" - podkreślił szef PSL.

Patrz też: Powstał nowy klub PSL-Koalicja Polska

Punkty programowe

Nawiązując do programu wyborczego PSL-KP, Kosiniak-Kamysz powiedział, że jest on związany z poprawą życia Polek i Polaków. „Chcemy i doprowadzimy do wprowadzenia +Emerytury bez podatku+. Taka emerytura po prostu się należy” - zaznaczył.

W jego ocenie przyszła kadencja Sejmu musi być kadencją oddającą szacunek ludziom ciężkiej pracy. „W fabrykach, w sklepach, na roli, dobrym gospodarzom, tym, którzy tworzą miejsca pracy - przedsiębiorcom" - podkreślił.

„Polscy przedsiębiorcy w znakomitej większości są uczciwi, są dobrymi obywatelami i trzeba im pomóc. Dlatego nie możemy patrzeć na ciągłe podwyżki ZUS-u; ZUS musi być dobrowolny" - mówił Kosiniak-Kamysz.

Kolor zielony - symbolem

Podkreślił, że kolor zielony, który widnieje na sztandarach PSL, "to nie jest tylko kolor, który symbolizuje nadzieję, symbolizuje budzące się życie, ale to jest zobowiązanie, że Polska musi przejść na zieloną stronę mocy. Musi stanąć po zielonej stronie mocy: tani prąd, czysta energia, miejsca pracy. Ten zielony to zdrowa polska tradycyjna żywność, najlepsza na świecie" - zaznaczył Kosiniak-Kamysz.

"Nie będzie miliarda dla telewizji (Jacka - PAP) Kurskiego, ale będzie miliard na ubezpieczenia upraw rolniczych i stabilizację dochodów" - zapowiedział lider PSL.

Szef Ludowców wezwał też do "ponadpartyjnego, ponadpolitycznego paktu na rzecz służby zdrowia".

Nie – dla wojny religijnej

„Zrobimy wszystko, żeby nie było wojny religijnej, będziemy bronić naszych wartości, naszej tradycji, tych wszystkich tradycji chrześcijańskich, które są po prostu od pokoleń w nas" - zapewnił lider ludowców.

×

POLECAMY

KOMENTARZE (6)

 • mama, tata i ja-waldzio 2019-08-17 23:00:41
  Do JUDASZE PSEUDOLUDOWCY: nową drogą znów chcą "zieloni" iść, pawlak x3, mają program? tak, jeden jedyny: jak skończyć czyt. jak wykończyć pis-ek!
 • ja jako były 2019-08-17 22:32:37
  Do 45x /54: może KUKIZ15 PRZEMIENI SIĘ W PRAWDZIWEGO LUDOWCA I BĘDZIE WRESZCIE PRAWDZIWE LUDOWE UGRUPOWANIE, a aktualny przeminie jak trawka zielona...
 • 45x /54 2019-08-17 21:43:42
  Kamasz , to żałosny komediant, bardziej irytujący niż śmieszny. Atmosfera na tym spędzie jak na komunistycznym wiecu , wzbogacona strasznymi wygłupami Kukiza
 • motyka 2019-08-17 21:38:07
  "KRASOMóWCZE " popisy Kośnaka są żałosne . Przypomina swoim cudacznym patosem cyrkowego klauna . A na sali mnóstwo klakierów i zgniłozielone płachty.
 • JUDASZE PSEUDOLUDOWCY 2019-08-17 21:23:55
  Bezczelność i bezbrzeżna obłuda Kamasza nie ma granic . Niedawno razem ze Zgorzelską ,GORLIWIE bił brawo Jażdżewskiemu , gdy ten nazwał Polaków - "ŚWINIAMI TAPLAJĄCYMI SIĘ W BŁOCIE. " Do wora z renegatami -ZSL .

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 46.105.144.169 [35.171.146.16]
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!