Konfederacja po wycofaniu się PiS z 30-krotności chce iść za ciosem

Konfederacja po wycofaniu się PiS z 30-krotności chce iść za ciosem
Politycy Konfederacji w Sejmie w dniu 19 listopada, kiedy miał być głosowany pomysł zniesienia 30-krotności na ZUS. (fot. twitter.com/KONFEDERACJA_)

PiS wycofał się ze "straszliwego projektu" ws. zniesienia limitu 30-krotności składek na ZUS także pod naciskami posłów Konfederacji - uważa szef koła Jakub Kulesza. Konfederacja zapowiada złożenie wniosku o odwołanie Magdaleny Biejat (Lewica) z funkcji szefowej komisji polityki społecznej i rodziny.

Poseł PiS Marcin Horała w imieniu klubu PiS wycofał projekt ustawy znoszący limit 30-krotności składki na ZUS. Oświadczenie o wycofaniu projektu ustawy skierowane do marszałek Sejmu Elżbiety Witek zostało we wtorek po południu opublikowane w wykazie prac legislacyjnych.

We wtorek wieczorem podczas konferencji prasowej w Sejmie komentując decyzję PiS Kulesza oświadczył, że "presja ma sens".

- Pod naciskami między innymi koła poselskiego Konfederacja z mównicy sejmowej i w mediach, wycofano się z tego straszliwego projektu podniesienia składek na ZUS i zwiększenia nawet do 52 proc. opodatkowania pracy, tym samym wypychania najbardziej wykwalifikowanych pracowników poza granice naszego kraju - podkreślił poseł. Zapowiedział, że idąc za ciosem Konfederacja przedstawiła we wtorek w Sejmie projekt obniżki podatków, czyli podniesienia kwoty wolnej od podatku.

Poseł Konrad Berkowicz przekonywał, że 11 nowych posłów Konfederacji zmieniło jakość polskiej polityki.

Czytaj też: Gowin o 30-krotności na ZUS: Zjednoczona Prawica ma silne fundamenty programowe

- Dotychczasowa opozycja nie mogła wywierać żadnego realnego nacisku na władzę, na PiS, dlatego, że Prawo i Sprawiedliwość nie bało się - przy tej dużej polaryzacji, przy podziale polskiej sceny politycznej na dwa wrogie obozy - że wyborcy PiS-u przejdą na stronę Koalicji Obywatelskiej, czy Lewicy. Tymczasem Konfederacja jest ugrupowaniem, do którego już przepływają wyborcy PiS-u, na to wskazują sondaże. PiS panicznie boi się dalszego przepływu elektoratu z PiS-u do Konfederacji, i dlatego nasz głośny, skuteczny sprzeciw wobec tej ustawy spowodował, że PiS z tej ustawy się wycofało - ocenił Berkowicz.

Odnosząc się do składek na ZUS i wycofanego projektu PiS, poseł Janusz Korwin-Mikke zwrócił uwagę, że to socjaliści twierdzą, iż ubezpieczenie jest dla dobra ludzi. - Otóż rozumiem, że przymusowe ubezpieczenie najbogatszych jest za dobra najbogatszych. I dziwię się, że pan poseł Adrian Zandberg tak ochoczo takie "ozusowanie" popiera - ironizował Korwin-Mikke.

Poseł Artur Dziambor zauważył, że ustawa PiS była "sprzedawana", jako ta, która ma ograniczyć horrendalne zarobki najbogatszych.

- Czyli miała postawić jednych przeciwko drugim. A to jest to, co bardzo często Prawo i Sprawiedliwość robiło naszemu społeczeństwu, stawiało jednych przeciwko drugim i skutecznie dosyć, no bo wygrywa wybory już drugi raz - zauważył Dziambor.

- Cieszmy się wspólnie z tego, że rząd wycofał się z błędu, że zły projekt został przynajmniej chwilowo poniechany - podkreślił poseł Grzegorz Braun.

Dziambor zapowiedział, że Konfederacja będzie próbowała punktować wszystkie gospodarcze złe pomysły dla rozwoju przedsiębiorczości, a przede wszystkim jednoosobowej przedsiębiorczości.

Braun odniósł się do - jak mówił - tragicznych decyzji w sprawie składów prezydiów sejmowych komisji.

Przedstawił wniosek o odwołanie Magdaleny Biejat z funkcji szefowej komisji polityki społecznej i rodziny. Jak dodał, dzięki jego obecności w tej komisji zauważono, że zarysował się - jak mówił - tragiczny potencjalnie w skutkach sojusz PiS i SLD". Dodał, że wniosek o odwołanie Biejat Konfederacja przekaże w środę do informacji marszałek Sejmu Elżbiety Witek, a następnie będzie przekonywała członków komisji do złożenia pod nim podpisów.

 

×

KOMENTARZE (2)

Do artykułu: Konfederacja po wycofaniu się PiS z 30-krotności chce iść za ciosem

  • Eugeniusz 2019-11-21 13:29:40
    Bój jaki jest Każdy widzi. Dla niektórych... może rzeczywiście ostatni. Czekaj no PRAWICO nie-kochana (niektórych tylko: uwielbiana) jak do rozmowy z Waszymi Ikonami stanie p. Jaśkowiak. Oj, biedny Morawiecki Mateusz (okrzyczany) będzie musiał rozmawiać o Państwie, a nie Jego Karykaturze w wersji PiS, gdzie w każdym zdaniu musi być wyraz "prostacki" dla masowego odbiorcy zrozumiały. Ciekawy czas, najbliższy idzie! Oj ciekawy, Panie Szanowny Prezesie! A tu siedemdziesiatka na karku nie pozwala na dyskutowanie? Chyba już kończy się czas wygłaszania orędzia i wychodzenia z sali Pań i Panów pełnej. Kabaret do kabaretu, politycy... przepraszam za wyrażenie, do... R-O-B-O-T-Y
  • Polak 2019-11-19 21:43:03
    Brawo konfederacja do boju!!!!

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 3.236.138.35
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!