Kosiniak-Kamysz: kandydaci Koalicji Europejskiej do europarlamentu to fighterzyPAP/AH - 04 kwietnia 2019 15:30


Albo wybierzemy fighterów, którzy zawalczą o najważniejsze sprawy dla Polski, albo wybierzemy hucpiarzy, którzy w Brukseli wywieszają białą flagę - mówił lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz. Dodał, że kandydaci KE to fighterzy, którzy zawalczą o silną Polskę w silnej Europie.

W czwartek (4 kwietnia) liderzy Koalicji Europejskiej zaprezentowali deklarację programową koalicji na wybory do Parlamentu Europejskiego.

Kosiniak-Kamysz powiedział, że Koalicja Europejska przedstawia deklarację programową, w której zabiega o najważniejsze sprawy dla Polski i Europy. On zaprezentował dwa tematy, które - jak podkreślił - są szczególnie bliskie PSL. - Pierwszy to ten tradycyjny, to nasze korzenie, to polska wieś, polskie rolnictwo. Drugi dla mnie osobiście niezwykle ważny, ale myślę, że i dla pani premier Ewy Kopacz, to są tematy służby zdrowia, pacjentów, tematy życia i lepszego życia Polaków i Europejczyków - mówił lider PSL.

W kwestii rolnictwa Kosiniak-Kamysz zadeklarował, że Koalicja Europejska zagwarantuje największe pieniądze z UE na polskie rolnictwo. - Ujednolicimy dopłaty, doprowadzimy do tego, że w Europie będzie żywność najlepszej jakości, dobra i zdrowa - mówił szef PSL.

W drugim temacie zaznaczył, że życie ludzkie jest największym darem, o który należy zabiegać. -Dlatego UE musi zainwestować w Europejski Program Walki z Rakiem - Rak Stop. Europejski program i pakiet onkologiczny dla Polski i Europy - podkreślił. - My z budżetu europejskiego sformułujemy pierwszy historyczny, europejski program walki z rakiem - oświadczył.

- Albo wybierzemy fighterów w UE, którzy będą walczyć o najważniejsze sprawy dla Polski, o polską rację stanu, o silną Polskę w Europie, albo wybierzemy hucpiarzy, którzy każdego dnia robią hucpę, wymachują szabelką w Warszawie, a w Brukseli wywieszają białą flagę. Koalicja Europejska jej kandydaci to fighterzy, którzy zawalczą o silną Polskę w silnej Europie. To jest wielki wybór, to jest przyszłość Polski - powiedział Kosiniak-Kamysz.

{twitter;https://twitter.com/nowePSL/status/1113780332707368961}