PARTNERZY PORTALU

Kukiz: W poniedziałek rejestracja koła Kukiz'15-Demokracja Bezpośrednia (wywiad)

Kukiz: W poniedziałek rejestracja koła Kukiz'15-Demokracja Bezpośrednia (wywiad)
Politycy blisko współpracujący z Pawłem Kukizem i on sam w ławach sejmowych. (fot. Kancelaria Sejmu RP)

W poniedziałek w Sejmie złożone zostaną dokumenty rejestrujące koło Kukiz'15-Demokracja Bezpośrednia - mówi PAP jego przewodniczący Paweł Kukiz. Jak dodał, nazwa ma podkreślać idee, które są dla jego posłów ważne.

PAP: W poniedziałek rejestrujecie państwo sejmowe koło. Oprócz pana będzie w nim były wicemarszałek Sejmu Stanisław Tyszka, Paweł Szramka, Jarosław Sachajko i Stanisław Żuk, czyli osoby związane z Kukiz'15. Skąd w nazwie "Demokracja Bezpośrednia"?

Paweł Kukiz: To jest spójne z ideami, z którymi przyszliśmy w 2015 roku do Sejmu, czyli zwiększenia udziału obywateli we władzach, czy pozyskanie przez obywateli instrumentów do kontroli nad władzę poprzez zmianę ordynacji, referenda czy wprowadzenie do polskiego porządku prawnego instytucji sędziów pokoju. To są te podstawowe rzeczy, o które będę walczył.

PAP: Ale już istnieje taka partia Demokracja Bezpośrednia...

P.K.: Rozmawialiśmy z nimi i mamy zezwolenie na piśmie do używania tej nazwy. Mamy nadzieję, że będziemy mogli również reprezentować idee partii Demokracja Bezpośrednia w Sejmie i reprezentować te organizacje, których najważniejszymi celami jest zmiana ustroju i uzyskanie przez obywateli kontroli nad władzą w trakcie kadencji.

PAP: Koło będzie liczyło pięć osób, czyli za mało, aby złożyć własny projekt ustawy. Na kogo będziecie wówczas liczyć?

P.K.: Będziemy rozmawiać z każdym, kto zechce poprzeć projekt. Będziemy rozmawiać z SLD, z PiS-em, z Polskim Stronnictwem Ludowym, z Platformą Obywatelską.

Rozmawiał Grzegorz Bruszewski

 

×

KOMENTARZE (2)

Do artykułu: Kukiz: W poniedziałek rejestracja koła Kukiz'15-Demokracja Bezpośrednia (wywiad)

  • Partie, z którymi on chciałby rozmawiać widzą tylko czubek własnego nosa i własne korzyści 2021-02-03 13:24:11
    "Będziemy rozmawiać z każdym, kto zechce poprzeć projekt. Będziemy rozmawiać z SLD, z PiS-em, z Polskim Stronnictwem Ludowym, z Platformą Obywatelską." - Może i nazwa Kukiz '15-Demokracja Bezpośrednia brzmi ciekawie i obiecująco ale znowu Kukiz popełnia ten sam błąd - czyli chce rozmawiać z kim to by nie było ale o Konfederacji już ani trochę nie myśli, jego ugrupowanie liczy tylko 5 posłów a ten macha szabelką jakby miał wpływ i od niego wiele zależało i stronnictwa, które on reprezentuje, Konfederacja ma często duże trudności i często ciężko się jej przebić( mają 11 posłów - 5 ma Ruch narodowy, 5 ma Wolność i 1 osoba Grzegorza Brauna), a w przypadku Kukiz'15 nagle wszyscy mają się przyglądać formacji, która ma tylko 5 posłów i próbować się zgadzać i dostosowywać do ich oczekiwań? - żarty. Polityka wykazuje się pewną brutalnością - jak nie możesz rozmawiać z perspektywy silnego i wpływowego gracza to musisz chodzić na pewne ugody, kompromisy, być elastycznym, natomiast jeśli to ty jesteś silnym i wpływowym graczem to ty rozdajesz karty i ty decydujesz jak postąpisz. Dlatego zawsze tak ważne są wybory do sejmu, bo stwarzają one nadzieję na poprawę losu i sytuacji danej formacji politycznej. Niemniej jednak należy kibicować zarówno Konfederacji jak i Kukiz '15 w najbliższych wyborach kiedy by one nie były by te formacje miały więcej mandatów poselskich, silniejszy rozgłos, umocnione struktury, bo tamte bandy czworga, czterej jeźdźcy apokalipsy czyli PIS( tzw. Zjednoczona Prawica), PO(Koalicja Obywatelska), PSL( Koalicja Polska) czy SLD(Lewica) nie dają nadziei na lepsze jutro, słabo rokują na pomyślność kraju - liczą się stołki, pieniądze, układy, znajomości, partyjniactwo, korzyści dla siebie i własnych rodzin a patriotyzm, honor, ojczyzna, dobro wspólne prawie nic nie znaczą.
  • Henryk 2021-02-02 06:57:15
    Super Gratuluje!

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 3.236.121.117
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!