PARTNERZY PORTALU

Lewica ma już hasło na wybory parlamentarne

Robert Biedroń liczy na niezły wynik wyborczy (fot. Tomasz Bidermann / Shutterstock.com)

"Łączy nas przyszłość" - pod takim hasłem do wyborów idą wspólnie SLD, Wiosna i Lewica Razem. Połączyła nas przyszłość i wspólne marzenie o Polsce, jaką chcemy budować na programie, którego prezentacja rozpocznie się w sobotę - oznajmił lider Wiosny i szef sztabu wyborczego lewicy Robert Biedroń.

Ugrupowania lewicowe: SLD, Wiosna i Lewica Razem zawarły przed tegorocznymi wyborami parlamentarnymi porozumienie, na mocy którego ich kandydaci wystartują z list KW SLD ze wspólnym logo Lewica.

"Połączyła nas przyszłość, połączyły nas różne pokolenia, ale połączyło nas wspólne marzenie o Polsce, o tym, że chcemy budować Polskę przyszłości na wartościach, które przedstawimy jutro na konwencji programowej" - zapowiedział lider Wiosny.

Dodał, że od piątku 23 sierpnia rozpoczyna się zbieranie podpisów po listami wyborczymi, od sobotniej konwencji prezentacja programu. "A 13 października zrobimy niezły wynik w wyborach do Sejmu i Senatu" - powiedział Biedroń.

Lider Wiosny zachęcał też wszystkich do wsparcia list lewicy. Dodał, że podpisało się już pod nimi kilkadziesiąt tysięcy osób.

"To będą listy wielopokoleniowe tak, jak wielopokoleniowa jest lewica, bo lewicy udało się zrobić coś, na co czekały Polki i czekali Polacy od dłuższego czasu, na połączenie się, na współpracę, na dialog. Lewica zawsze była silna, kiedy szła zjednoczona i przegrywała, kiedy szła podzielona do wyborów" - mówił Biedroń.

Lider Lewicy Razem Adrian Zandberg również zachęcał do podpisywania się pod listami lewicy. Według niego wybór przed którym Polacy staną jesienią, to wybór pomiędzy powrotem do przeszłości i przyszłością, którą jest lewica.

"Lewica to jest odważne spojrzenie tam, gdzie Polska jest nowoczesnym europejskim państwem dobrobytu. Lewica to jest Polska po stronie pracowników, to Polska tanich mieszkań, to Polska bezpieczeństwa dla wszystkich, szacunku dla pracowników, szacunku dla ciężko pracujących. I to jest właśnie Polska współpracy, a nie wojny każdego z każdym" - powiedział Zandberg.

Wybory parlamentarne odbędą się 13 października.

×

POLECAMY

KOMENTARZE (15)

 • zgroza komuny 2019-08-24 13:44:28
  Do addpem: Niech cie szanowny Kałmuku , kołchozowa świnia popieści -hrum hrum
 • TOi brejza trolle 2019-08-24 13:41:02
  Do addpem: czego sowiecka onuco się naćpałaś ? Ten-kraj sprzedały zdradzeckie komuchy - RAKOWSKI BALCEROWICZ , JARUZELSKI , KISZCZAK, LEWANDOWSKI , MAZOWIECKI , przy okrągłym SEDESIE w Magdalence
 • TOi brejza trolle 2019-08-24 13:35:28
  Ta Lewica , to mocno zużyta ODBYTNICA ,
 • addpem 2019-08-23 18:37:31
  ze związkiem radzieckim budowaliśmy Polskę, stocznia, huty od budowano Warszawę, a wy sprzedawaliście Polskę obcemu kapitałowi. magister inżynier myje pupy starszym osobom za granicą .
 • Róża von Hohenszajs 2019-08-23 16:01:40
  No już zadzieram kiecę i za Lewicą - wszawicą lecę

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 46.105.144.169 [35.171.146.16]
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!