PARTNERZY PORTALU

Lewica uchyliła rąbka tajemnicy w sprawie swojego programu

Ugrupowania lewicowe jednoczą siły w wyborach do Sejmu (fot. Twitter)

Nowe pomysły na politykę społeczną, zdrowotną, emerytury, mieszkalnictwo oraz ochronę klimatu - to elementy programu lewicy (KW SLD) na nadchodzące wybory parlamentarne, który zostanie zaprezentowany konwencji programowej 24 sierpnia.

Rzeczniczka Sojuszu Lewicy Demokratycznej Anna Maria Żukowska poinformowała, że konwencja odbędzie się w sobotę o godz. 13 na arenie Ursynów w Warszawie. Podkreśliła, że propozycje programowe lewicy dotyczyć będą takich dziedzin jak: polityka społeczna, polityka zdrowotna, kwestie dotyczące ZUS-u, emerytur, edukacji oraz klimatu. "To będą rzeczy, które na pewno będą" - zapowiedziała rzeczniczka SLD.

Jak mówiła, "są to obszary, które są w kręgu zainteresowań każdego z ugrupowań, które startuje i ma swoje pomysły". "Kwestie dotyczące osób, które są defaworyzowane, są albo emerytami, albo osobami niezamożnymi, albo potrzebującymi jakiegoś wsparcia. Albo są uczniami i dotyka ich reforma edukacji" - mówiła Żukowska.

Dopytywana, czy były jakieś problemy z ustaleniem wspólnego programu lewicy, rzeczniczka SLD odparła, że powstał zespół programowy, który - jak mówiła - "wychodząc od programów poszczególnych partii dogadywał i uściślał te propozycje". "Oczywiście jakieś różnice były, ale one nie były dramatyczne" - podkreśliła.

Rzeczniczka Sojuszu powiedziała też, że podczas sobotniej konwencji zaplanowanych jest sześć wystąpień. Głos mają zabrać liderzy komitetu - Włodzimierz Czarzasty (SLD), Adrian Zandberg (Lewica Razem) oraz Robert Biedroń (Wiosna), a także Marcelina Zawisza (Lewica Razem), Beata Maciejewska (Wiosna) oraz sama Żukowska.

Wystąpienia mają dotyczyć jedynie propozycji programowych. "Nie będzie żadnej prezentacji kandydatów" - podkreśliła.

Rzeczniczka prasowa Lewicy Razem Dorota Olko potwierdziła, że przy ustalaniu wspólnego programu koalicjanci byli "dosyć zgodni". Dodała, że "były jedynie niewielkie różnice do uzgodnienia".

Potwierdziła, że programie komitetu znajdą się punkty dotyczące m.in. wprowadzenia proporcjonalnej składki ZUS, usprawnienia służby zdrowia, mieszkalnictwa, kwestii klimatycznych oraz pracowniczych.

Rzeczniczka Razem dodała, że dla jej ugrupowania "niezmiennie ważne są kwestie pracownicze, rozwiązania dotyczące opieki zdrowotnej i mieszkalnictwo".

"W kwestii mieszkalnictwa nie udało się wiele zmienić, dlatego jednym z punktów programu będzie zwiększenie dostępności do tanich mieszkań" - mówiła Olko.

Wskazała też, że partia Razem jest "jedyną siłą, która mówi odpowiedzialnie o kwestiach przeciwdziałania katastrofie klimatycznej", choć lewicowi koalicjanci "są zgodni co do tego, że trzeba odchodzić od węgla".

×

POLECAMY

KOMENTARZE (3)

  • CHWD 2019-08-23 12:04:50
    Lewica spuszcza majtki , na złość nazistom impotentom
  • jahira 2019-08-23 11:29:21
    Program mają POwalający , walić się na całego w biały dzień na paradach wolności,
  • onr 2019-08-23 10:05:33
    Kłamcy , jak zawsze i tak tego co obiecują , nie będą realizowali

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 46.105.144.169 [35.171.146.16]
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!