PARTNERZY PORTALU

Lewica zaprezentowała „jedynki”

Najwięcej "jedynek" w Zjednoczonej Lewicy zaprezentowała SLD. Fot. Twitter

Zaczynamy naszą podróż do Sejmu, tam gdzie nas nie ma - powiedział w Warszawie szef sztabu Zjednoczonej Lewicy Robert Biedroń podczas niedzielnej prezentacji kandydatów tego ugrupowania do Parlamentu z numerami jeden. Zwrócił uwagę, że polski Parlament jest jedyny w Europie, w którym nie ma lewicy i skutki tego dziś widać.

Przed prezentacją „jedynek” Biedroń podkreślił, że lewica przezwyciężyła wszystkie problemy i udało się zjednoczyć jej „trzy pokolenia”. „To historyczny moment. Na ten moment ludzie czekali wiele lat” – stwierdził.

Mówił też, że dotąd lewica nie potrafiła znaleźć wspólnego mianownika, choć on istniał od dawna. „Bo lewicę tworzą ludzie, którzy mają tę samą wizję Polski, Europy i świata" – podkreślił szef sztabu. „Wejście Lewicy do Sejmu oznacza, że znów wrócą tam takie tematy, jak walka o prawa kobiet czy walka ze zmianami klimatycznymi”.

„Z dumą jako szef sztabu mogę zaprezentować wielopokoleniową drużynę" - dodał.

Patrz też: Robert Biedroń: Lewica zawsze wygrywała, gdy szła do wyborów zjednoczona

Biedroń zapowiedział, że liderem listy w Warszawie Zjednoczonej Lewicy będzie Adrian Zandberg, natomiast w Sosnowcu liderem z jej listy będzie Włodzimierz Czarzasty. 

Liderów list z Razem przedstawił Adrian Zandberg. W Sieradzu listę Lewicy otworzy Paulina Matysiak, w Siedlcach – „jedynką” będzie rzeczniczka Razem Dorota Olko, w Opolu - Marcelina Zawisza, w Koninie - Paulina Nowak, a w Katowicach - Maciej Konieczny.

Liderów list z SLD przedstawił Włodzimierz Czarzasty: W Legnicy listę Lewicy otworzy Małgorzata Sekuła-Szmajdzińska, w Wałbrzychu - Marek Dyduch, w Toruniu - Robert Kwiatkowski, w Płocku - Arkadiusz Iwaniak, w obwodzie warszawskim - Andrzej Rozenek, w Gdyni - Joanna Senyszyn, w Kielcach - Andrzej Szejna, w Szczecinie - Dariusz Wieczorek.

Liderów list z Wiosny przedstawił Robert Biedroń. Są to: Krzysztof Śmiszek - będzie „jedynką” Lewicy we Wrocławiu,  Monika Pawłowska - w okręgu numer 7, Krzysztof Gawkowski - w Bydgoszczy, Maciej Gdula - w Krakowie, a Jakub Bocheński - w Nowym Sączu.

Ponadto Łukasz Rydzyk będzie „jedynką” Lewicy w Krośnie, Beata Maciejewska w Gdańsku, Maciej Kopiec w Rybniku, była wicemarszałek Sejmu Wanda Nowicka w Gliwicach, Monika Falej - w Elblągu. 

Patrz też: Komitet wyborczy PSL-Koalicja Polska zaprezentował „jedynki”

 

×

POLECAMY

KOMENTARZE (3)

  • PiSwon 2019-08-18 23:04:03
    Do onr: PiS rozmnaża upośledzonych - potomstwo w takich rodzinach z takich złych genów jest prawdziwą tragedią gatunku ludzkiego
  • 98765 2019-08-18 21:47:35
    Pan -towarzysz Szczurzasty ma szansę w Czerwonym Zadupiu , czyli Sosnowcu . Tam ciemny beton komuszy .
  • onr 2019-08-18 21:42:04
    Lewacki homo-terrorysta LGBT , zwolennik adoptowania dzieci przez homo . Do diabła, z tą Górą Piachu

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 46.105.144.169 [35.171.146.16]
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!