Lubelskie: Ukraińcy zatrzymani na granicy z fałszywymi zaświadczeniami o szczepieniu

Na przejściu granicznym w Hrebennem zatrzymano we wtorek pięciu Ukraińców, którzy próbowali wjechać do Polski z podrobionymi zaświadczeniami o szczepieniu przeciw COVID-19. Za posługiwanie się fałszywymi dokumentami może grozić kara grzywny lub więzienia do 5 lat.

Jak poinformował rzecznik prasowy Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej por. Dariusz Sienicki, do odprawy granicznej na polsko-ukraińskim przejściu w Hrebennem zgłosiło się we wtorek pięciu obywateli Ukrainy, którzy chcieli wjechać do Polski.

"W czasie prowadzonej kontroli granicznej funkcjonariusz Straży Granicznej nabrał podejrzeń, iż zaświadczenia potwierdzające przyjęcie szczepionki przeciw COVID-19, którymi posłużyli się podróżni jako dokumentem zwalniającym z odbycia kwarantanny, mogą być podrobione. Podczas kontroli szczegółowej potwierdzono, iż zaświadczenia o przyjęciu szczepionki są fałszywe" - przekazał w komunikacie Sienicki.

Wszyscy mężczyźni zostali zatrzymani, w sprawie zostało wszczęte postepowanie dotyczące posługiwania się przy kontroli granicznej fałszywymi dokumentami. Po zakończeniu czynności procesowych, podróżni otrzymali również decyzje administracyjne o odmowie wjazdu do Polski i zostali zawróceni na Ukrainę.

Rzecznik NOSG dodał, że w tym roku strażnicy graniczni wykryli już ok. 500 fałszerstw różnych dokumentów przedstawianych do kontroli na przejściach z Białorusią i Ukrainą w woj. lubelskim. Za posługiwanie się fałszywymi dokumentami jako autentycznymi może grozić grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

 

×

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Lubelskie: Ukraińcy zatrzymani na granicy z fałszywymi zaświadczeniami o szczepieniu

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 3.225.221.130
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!