Ociepa, Murdzek, Michałek, Gut-Mostowy, Piechowiak. Kolejne dymisje przedstawicieli Porozumienia

Ociepa, Murdzek, Michałek, Gut-Mostowy, Piechowiak. Kolejne dymisje przedstawicieli Porozumienia
Wiceprezes Porozumienia Marcin Ociepa podczas konferencji poinformował, że w związku z dymisją wicepremiera Jarosława Gowina postanowił podać się do dymisji jako wiceszef MON. Decyzją zarządu krajowego Porozumienie Jarosława Gowina opuszcza Zjednoczoną Prawicę (fot. PAP/Wojciech Olkuśnik)

Marcin Ociepa (Porozumienie) poinformował w środę, że w związku z odwołaniem Jarosława Gowina z funkcji w rządzie postanowił podać się do dymisji z funkcji wiceszefa MON. Dodał, że to gest solidarności z Gowinem. Krótko po nim informację o swojej dymisji zapowiedział  sekretarz stanu w ministerstwie edukacji i nauki Wojciech Murdzek.

 • Decyzją Zarządu Krajowego Porozumienie Jarosława Gowina opuszcza Zjednoczoną Prawicę. Parlamentarzyści Porozumienia odejdą z klubu PiS i utworzą koło parlamentarne - poinformował w środę zastępca rzecznika ugrupowania Jan Strzeżek.

 • Jak zapewniał lider ugrupowania, Jarosław Gowin, decyzje o ewentualnej rezygnacji ze stanowisk w rządzie należą do poszczególnych ministrów. 

 • Część z nich wyraziła już gest solidarności z Gowinem, podając się do dymisji.
 • Niewykluczone, że premier niektórych dymisji nie przyjmie.

O swojej decyzji Ociepa poinformował na konferencji prasowej w Sejmie. Zaznaczył, że nie brał udziału w środowym porannym posiedzeniu zarządu Porozumienia, który - jak poinformował wicerzecznik ugrupowania Jan Strzeżek - podjął decyzję o opuszczeniu Zjednoczonej Prawicy oraz o tym, że powstanie koło parlamentarne Porozumienia.

Ociepa zaznaczył, że najpierw będzie musiał zapoznać się ze środową decyzją zarządu, żeby zdecydować, czy zostaje w klubie PiS.

Podkreślił, że był zwolennikiem pozostania Porozumienia w Zjednoczonej Prawicy i na przestrzeni "przynajmniej ostatniego roku na różnych etapach tych perturbacji koalicyjnych" był osobą, która pełniła rolę mediatora. Zaznaczył, że starał się budować porozumienie między Porozumieniem a PiS i Solidarną Polską, bo - jak podkreślił - ma konserwatywne poglądy i uważa, że dotychczasowa większość parlamentarna i rząd "był i jest najlepszy z możliwych" dla Polski.

Czytaj też: Tusk o dymisji Gowina: znam Kaczyńskiego, on nie wybacza

Oświadczył, że jego dymisja z funkcji w MON to gest solidarności z Jarosławem Gowinem, który był powoływany do rządu, podobnie jak on sam, na mocy umowy koalicyjnej z PiS.

"Jeśli chodzi o przyszłość to wszystko będziemy musieli zważyć" - powiedział Ociepa. Podkreślił, że on osobiście był przeciwny ultimatum postawionemu w ostatnią sobotę PiS przez zarząd Porozumienia.

Krótko po Ociepie, dymisję ze stanowiska sekretarza stanu w ministerstwie edukacji i nauki zapowiedział Wojciech Murdzek. Do dymisji podali się także wiceministrowie pracy, rozwoju i technologii Iwona Michałek oraz Andrzej Gut-Mostowy.

Na Twitterze o dymisji poinformował  wiceminister rozwoju, pracy i technologii, pełnomocnik rządu ds. inwestycji zagranicznych Grzegorz Piechowiak.

"Podjąłem decyzję o złożeniu dymisji na ręce premiera Mateusza Morawieckiego" - napisał.

 

×

KOMENTARZE (9)

Do artykułu: Ociepa, Murdzek, Michałek, Gut-Mostowy, Piechowiak. Kolejne dymisje przedstawicieli Porozumienia

 • Email i po Krajowym Planie Odbudowy-Przewodnicząca Komisji Europejskiej – Ursula von der Leyen 2021-08-11 21:29:37
  W chrześcijańskich korzeniach Europy jest przykazanie nie zabijaj, zaś pseudo prawicowcy dla podatków od nieruchomości Naszych bliźnich pozabijaliście. Opiekę zdrowotną mamy w Polsce Państwową, w związku z powyższym dlaczego ograniczaliście środki finansowe na leczenia pacjentów w Szpitalach , Polskie zbrodnie doskonałe, sypania przed osadzeniem zbiorników wapna od jesieni 2015roku (ekologicznych oczyszczalni ścieków ) w późniejszym czasie stosowania bakterii oby nie wywozić, ponad milion uczciwych obywateli którzy żyli zgodnie z harmonią przyrody odesłaliście w zaświaty, ludzie wciąż giną w związku z katastrofami jakie do dochodu wliczacie , obniżone przeciwciała HBs(ICD-9:V42) do stanu zagrożenia życia poniżej 10.0 mlU/ml iż nie można w danych przypadkach wykonać żadnych zbiegów-ludzie umierali dosłownie na rękach,trzy miesiące do pół roku organizm ludzki potrzebuje czasu przyjmując szczepionki oby tylko uzyskać przeciwciała, argumentują we większości NFZ nie wymaga takich badań przed zabiegami, lekarze rodzinni odmawiają skierowań na badanie krwi pod zasadniczym kontem. Zrobili z Was Samorządy i Parlamentarzyści dziadów, nie stać ludzi na prywatną opiekę zdrowotną, taką jesteście klasą średnią. W związku z przyjęciem 28 stycznia2020roku przez zgromadzenia Parlamentarne Rady Europy rezolucji w sprawie praworządności w Polsce, należy wszelkie Skargi,Executive Vice-President European Frans Timmermans Rue de la Loi/Wetstraat 175 B-1048 Bruxelles/Brussel Belgique/België tel.: +32 2 281 61 11 faks: +32 2 281 69 34 . Przedterminowe wybory!
 • Daniel 2021-08-11 21:04:51
  Nowym obajtkiem w orlenie będzie Kukiz
 • Kaem 2021-08-11 20:58:25
  Gowin to niestabilny psychicznie osobnik. Paktowanie z nim to gwarantowane rozczarowanie. A jego kompani z Porozumienia niech się zastanowia czy reprezentują interes , rację stanu Polski czy swego niewydarzinego guru
 • Daniel 2021-08-11 15:15:20
  Widać, że Gowinowi i jego ludziom zależało tylko na kasie i władzy!!! Narożniki bałaganu i myślą, że jest OK... Co to za stwierdzenie, że Porozumienie wychodzi że Zjednoczonej Prawicy (czyli potencjalnie jest w opozycji), ale ministrowie i wice z Porozumienia mogą, ale nie muszą podawać się do dymisji!!! To jakiś cyrk!!! Trochę honoru Panie Gowin i reszta "polityków" Porozumienia ("Porozumienie" już tylko z nazwy...)
 • Jasiu 2021-08-11 15:06:21
  Wyszło, że gowinowcom zależy tylko i wyłącznie na kasie dla siebie i dla swoich, czyli dla wąskiego grona wybrańców. A reszta Polaków to może choćby i suchy chleb jeść.

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 18.232.179.5
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!