REKLAMA

Mateusz Morawiecki: tylko rząd PiS jest gwarantem kontynuacji dobrych dla Polaków zmian

 • Autor: PAP
 • 18 maja 2019 16:12
Mateusz Morawiecki: tylko rząd PiS jest gwarantem kontynuacji dobrych dla Polaków zmian Premier Mateusz Morawiecki w Katowicach (fot. KPRM)

Tylko rząd Prawa i Sprawiedliwości jest gwarantem kontynuacji dobrych dla Polaków zmian - przekonywał w sobotę w Będzinie (Śląskie) premier Mateusz Morawiecki, zachęcając do poparcia kandydatów tej partii w wyborach do europarlamentu.

 • W ocenie Mateusza Morawieckiego, ilość mandatów zdobytych przez PiS w wyborach do europarlamentu w woj. śląskim, ma znaczenie także dla przyszłości polskiego węgla i energetyki.
 • Bo są tacy, którzy chcą szybko zlikwidować polski węgiel, polskie górnictwo; a my domagamy się rekompensat, funduszu modernizacyjnego, i domagamy się sprawiedliwego traktowania polskiego przemysłu, polskiego węgla - mówił premier.
 • Przypomniał, że jego rząd zainicjował program "Czyste powietrze", wspierający m.in. termomodernizację i inwestycje służące poprawie jakości powietrza. - Jedno z drugim nie musi stać w sprzeczności - ocenił Morawiecki.

Szef rządu ocenił, że majowe wybory europejskie, to swoista "pierwsza tura" przed jesiennymi wyborami parlamentarnymi. "Ale od tych wyborów bardzo dużo zależy, bo nasi reprezentanci w Brukseli muszą reprezentować nasze interesy" - podkreślił Morawiecki, zachęcając do głosowania na listę PiS. "Rząd PiS nie reprezentuje zagranicznych interesów, reprezentuje polskie interesy. I tak ma być" - zapewnił premier.

Czytaj także: W najnowszym sondażu przewaga PiS nad Koalicją Europejską

Ponad 50-tysięczny Będzin w Zagłębiu Dąbrowskim był pierwszym w sobotę przystankiem autobusu wyborczego PiS w woj. śląskim. Premier, wraz z kandydatkami PiS do PE: Jadwigą Wiśniewską i Izabelą Kloc, przyjechał do Będzina z Katowic, gdzie uczestniczył w pikniku militarnym i oddał hołd powstańcom śląskim. Z Będzina Morawiecki pojechał na spotkanie z mieszkańcami Zawiercia.

Podczas spotkania w Będzinie premier przekonywał, że wybory do Parlamentu Europejskiego są bardzo ważnym etapem na drodze do reformowania Polski. "Jesteśmy w sztafecie zmiany Polski na lepsze; zmiany Polski na rzecz ludzi, którzy byli trochę na marginesie w czasach transformacji, czyli tej zmiany po upadku komuny" - mówił.

Morawiecki podkreślił, że w Brukseli zapadają bardzo ważne decyzje, stąd potrzeba wybrania do PE odpowiednich reprezentantów. "Musimy ich wybrać, żeby to, co tam jest decydowane, służyło Polsce i Polakom" - wskazał premier, oceniając, iż PiS jest gwarantem kontynuacji zmian dobrych "dla ludzi, Polaków, polskich rodzin, polskich przedsiębiorców".

"Gwarantem tego, że te zmiany mogą być kontynuowane, jest tylko rząd dobrego gospodarza Polski, rząd PiS" - powiedział Morawiecki, deklarując chęć zmiany Polski na bardziej nowoczesną i innowacyjną. "Nasze działania mają doprowadzić do tego, żeby bezrobocie było jeszcze niższe, pracy (było) jeszcze więcej, żeby przedsiębiorstwa polskie dawały sobie coraz lepiej radę na całym świecie" - wyliczał premier. Jak mówił, rząd PiS buduje Polskę, "która jest coraz bardziej Polską dla zwykłego człowieka, dla zwyczajnych ludzi, dla wszystkich polskich rodzin".

Morawiecki podkreślił wagę frekwencji w wyborach do PE. Według niego, jeśli dużo osób weźmie w nich udział, to PiS zyska "ogromną szansę na kontynuowanie reform". W ocenie szefa rządu, obecne wybory są "wyborem pewnej drogi", która - jak zapewniał - jest inna od drogi poprzedników PiS.

Premier przestrzegał, że wprowadzone przez rząd PiS zmiany mogą zostać cofnięte, gdyby rządy przejęła inna opcja polityczna. "Nie możemy dać się uśpić (...) Nasze zmiany, te, które są dobre dla ludzi, dla polskich rodzin, dla Polaków, polskich przedsiębiorców, są też trochę usypiające, bo ktoś może sobie pomyśleć, że tak będzie już zawsze" - mówił.

"Tak jak szybko, skutecznie, sprawnie dla społeczeństwa, zgodnie z prawem, wdrożyliśmy nasze zmiany, tak inni mogą je bardzo szybko odkręcić. Nasi przeciwnicy polityczni mówią o 500 plus, że to jest ochłap, kiełbasa wyborcza. Nie (...) - to jest najważniejszy program prospołeczny, prodemograficzny dla Polski i Polaków" - przekonywał Morawiecki. "Dziękujemy" - skandowali zgromadzeni wokół autobusu wyborczego.

W ocenie Morawieckiego, ilość mandatów zdobytych przez PiS w wyborach do europarlamentu w woj. śląskim, które szef rządu nazwał "wielkim, wspaniałym i kluczowym", ma znaczenie także dla przyszłości polskiego węgla i energetyki.

"Od tego będzie zależała (...) przyszłość polskiej energetyki, polskiego węgla. Bo są tacy, którzy chcą szybko zlikwidować polski węgiel, polskie górnictwo; a my domagamy się rekompensat, funduszu modernizacyjnego, i domagamy się sprawiedliwego traktowania polskiego przemysłu, polskiego węgla. I będzie takie sprawiedliwe podejście, jeżeli my będziemy mogli decydować o tym w Brukseli, nasi kandydaci" - mówił premier.

Przypomniał, że jego rząd zainicjował program "Czyste powietrze", wspierający m.in. termomodernizację i inwestycje służące poprawie jakości powietrza. "Jedno z drugim nie musi stać w sprzeczności" - ocenił Morawiecki, zestawiając walkę ze smogiem ze sprawiedliwym traktowaniem polskiego węgla i przemysłu.

Morawiecki mówił także o znaczeniu powstań śląskich (w tym roku przypada setna rocznica wybuchu pierwszego z nich) dla Polski i polskości, podkreślając, że w regionie wciąż żywa jest pamięć o powstańcach i "lekcji powstańców śląskich", którzy zdecydowali się na wybranie Polski, wtedy, "kiedy u progu Warszawy stały wojska bolszewickie, kiedy potężne Niemcy kusiły swoją ofertą, a Polskę nazywały państwem sezonowym".

"Jednak Polacy wtedy, 100 lat temu, opowiedzieli się za Polską. Dzisiaj ten wybór jest inny - nie mamy wojny na granicach, jest szczęśliwy czas. Ale w tym trudnym czasie nie możemy się dać uśpić, bo również musimy wybrać opcję najbardziej patriotyczną, czyli wybrać listę nr 4, PiS" - mówił szef rządu.

Morawiecki ocenił, że jesteśmy winni pamięć i wdzięczność powstańcom śląskim i wszystkim, którzy walczyli o polską wolność, ale - jak mówił - "jesteśmy im winni również pracę dla przyszłości, pracę dla Polski". Wskazał na potrzebę mobilizacji, aby ta praca była kontynuowana.

"Żeby ta +jasna strona mocy+, nasze projekty, obniżka podatku CIT i PIT, 500 plus, darmowe leki dla seniorów - żeby one były kontynuowane, musi być głos na listę nr 4" - podsumował szef rządu.

"Zwyciężymy" - skandowali zgromadzeni. Po wystąpieniu premier przywitał się ze zgromadzonymi wokół autobusu wyborczego mieszkańcami Będzina i pozował nimi ćdo wspólnych zdjęć. (PAP)

Czytaj także: 100 lat temu wybuchło I Powstanie Śląskie. Premier złożył kwiaty pod pomnikiem w Katowicach

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (21 komentarzy)

 • Zwykły Kowalski 2019-05-20 21:21:35
  Trolle PO się PObudziły także trzeba naprostować parę spraw. Gadanie o Wenezueli czy Grecji to ulubiona gadka antypisowskich trollów. Ja chciałem przypomnieć, że to za PO-PSL firmy ratingowe straszyły prognozami, wedle których dług naszego kraju miał osiągnąć poziom 199% w stosunku do PKB. Dla porównania, w Grecji to było 130% PKB. Natomiast teraz nie ma takich prognoz (poza pustą niepopartą niczym krytyką ze strony PO) Aha i jeszcze jedno: jak macie trollować to chociaż wybierzcie sobie bardziej wiarygodne nicki ;) Szczęść Boże!
 • Czytelnik 2019-05-20 19:36:04
  Czytając wybrane komentarze aż w oczy bije ilość klakierów PiS. Ale co tam? Przecież jest finiszowa prosta przed eurowyborami.
 • Jadwiga 2019-05-20 14:38:22
  Do Bardak: Dodaj jaki to będzie efekt Venezuela , czy tylko Grecja Ludzie jak nie muszą to w większości nie chcą pracować. W końcu tych co pracują i których można oskubać będzie mało, a potem zbyt mało. Dlaczego ja mam pracować i ciagle chcą ode mnie więcej , a sąsiad tylko chodzi po zasiłek. A może mnie w końcu też zadowoli zasiłek i święty spokój. Albo jakaś byle jaka praca za minimalną ale bez spinki, od godziny do godziny , wolne soboty i niedziele, za nic nie odpowiadać bo od tego są inni. Tanie piwo , tanie wino , tania kiełbasa, ciuch w markecie albo po co nowy i tak nigdzie nie wychodzę , ale spokój no i się modlić żeby PIS wiecznie rządził. Tak właśnie upadają cywilizacje. Brak motywacji do pracy bo bez pracy da się żyć, żeby PIS tylko wiecznie rządził. To zasiłki pozbawiają godności w życiu wpędzają pernamentną biedę. Ciekawe , że jakoś policzki z PIS nie wybrały drogi spełniania się w domu tylko teraz do Europarlamentu się pchają. Bo zasiłek i kity są dla gawiedzi, a zaszczyty dla nich.
 • :-) 2019-05-20 14:31:59
  Do Bardak: Typowa wypowiedź nieroba co to chce żyć na koszt innych. Weź się lepiej do roboty zamiast oglądać sie na pomoc państwa, czyli tych którzy pracują. Roboty nie brakuje, nie musisz więc żebrać.
 • Bardak 2019-05-20 14:11:06
  Kwestia ciągłego trwania programu 500+ i polityki socjalnej jest najważniejsza. Bez ciągłości nie będzie efektów tych wydatków.
 • Jadwiga 2019-05-20 12:42:13
  Odpowiedz dla Petro Mam 64 lata z tego 44 przepracowałam i dalej pracuję. To praca czyni nasze życie godnym , a nie zasiłek. To praca prowadzi do rozwoju i postępu technologicznego i prawdziwego rozwoju gospodarczego , a nie konsumpcja. Kraje , które są bogatsze są dlatego bogatsze,że są bardziej pracowici , mają lepszą organizację pracy i szacunek do prywatnej własności i szacunek pracy i innego człowieka - cechy , których u nas jest wielki niedobór. U nas zbyt dużo dumy za mało rozsądku. Duma jest ważna , jak się ma z czego być dumnym , z samego faktu istnienia być dumnym daje marne efekty w ogólnym rozrachunku.
 • gesia 2019-05-20 10:35:49
  Zestaw bezpodstawnych strachów i obietnic. Dodatkowo podpinanie się pod powstania śląskie. Manipulacja i nic więcej. Zwykłe omamianie przed wyborami. Ten autobus to za partyjne pieniądze czy rządowe? Na Śląsku wypada powiedzieć czy się wykorzystuje podatnika czy się działa za własne.
 • Bogdan Kasierski 2019-05-20 10:12:39
  komercyjne mini reaktory termojądrowe już za 4-10 lat, czas zwijać kopalnie
 • kornel 2019-05-19 23:41:52
  Trzeba przyznać, że PIS w potrafi w Unii zawalczyć o nasze interesy, potrafią odezwać się kiedy dana decyzja jest skierowana przeciwko nam i skutecznie negocjować w sprawie naszych interesów.
 • Jan 2019-05-19 23:40:18
  Mam nadzieję, że rzeczywiście PiS zwycięży. Wywiazywanie się z obietnic, poprawa życia obywateli- dorosłych, dzieci, emerytów, rencistów, młodzieży do 26 r.ż. To są same plusy. Okazało się, że da się rozwijać gospodarczo i rozwijać nasz przemysł. PiS to jedyny słuszny wybórREKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA

Drodzy Użytkownicy!

W związku z odwiedzaniem naszych serwisów internetowych przetwarzamy Twój adres IP, pliki cookies i podobne dane nt. aktywności lub urządzeń użytkownika. Jeżeli dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, wówczas będą traktowane jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administratora tych danych, cele i podstawy przetwarzania oraz inne informacje wymagane przez RODO znajdziesz w Polityce Prywatności pod tym linkiem.

Jeżeli korzystasz także z innych usług dostępnych za pośrednictwem naszych serwisów, przetwarzamy też Twoje dane osobowe podane przy zakładaniu konta, rejestracji na eventy, zamawianiu prenumeraty, newslettera, alertów oraz usług online (w tym Strefy Premium, raportów, rankingów lub licencji na przedruki).

Administratorów tych danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania oraz inne informacje wymagane przez RODO znajdziesz również w Polityce Prywatności pod tym linkiem. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci szereg gwarancji i praw, a przede wszystkim prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych. Prawa te będą przez nas bezwzględnie przestrzegane. Jeżeli więc nie zgadzasz się z naszą oceną niezbędności przetwarzania Twoich danych lub masz inne zastrzeżenia w tym zakresie, koniecznie zgłoś sprzeciw lub prześlij nam swoje zastrzeżenia pod adres odo@ptwp.pl.

Zarząd PTWP-ONLINE Sp. z o.o.