Ministrowie KPRM upamiętnili ofiary katastrofy smoleńskiejPAP/AT - 10 kwietnia 2018 11:04


We wtorek (10 kwietnia) w Warszawie w 8. rocznicę katastrofy smoleńskiej szefowa Kancelarii Prezydenta RP Halina Szymańska i dyrektor generalna KPRP Grażyna Ignaczak-Bandych złożyły kwiaty pod tablicą upamiętniającą Lecha i Marię Kaczyńskich, Ryszarda Kaczorowskiego oraz pracowników KPRP, którzy zginęli w katastrofie smoleńskiej.

Halina Szymańska i Grażyna Ignaczak-Bandych złożyły kwiaty pod znajdującą się w kaplicy Pałacu Prezydenckiego tablicą upamiętniającą Lecha i Marię Kaczyńskich, Ryszarda Kaczorowskiego oraz pracowników KPRP, którzy zginęli 10 kwietnia 2010 r. w katastrofie samolotu w Smoleńsku. Kwiaty złożyły również przed tablicą znajdującą się przed Pałacem Prezydenckim.

Czytaj też: Program obchodów 8. rocznicy katastrofy smoleńskiej

10 kwietnia 2010 r. w katastrofie samolotu Tu-154M pod Smoleńskiem zginęło 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński i jego małżonka, najwyżsi dowódcy Wojska Polskiego oraz ostatni prezydent RP na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski. Polska delegacja zmierzała na uroczystości z okazji 70. rocznicy zbrodni katyńskiej.