PARTNERZY PORTALU

Ministrowie na powołaniu rady ds. innowacyjności

Ministrowie na powołaniu rady ds. innowacyjności
- Kończymy erę imitacji, rozpoczynamy erę innowacji - mówi wiceminister rozwoju Jerzy Kwieciński (fot. twitter.com)

W Centrum Nauki Kopernik przemawiali Jarosław Gowin i Jerzy Kwieciński. Politycy zwracali uwagę na przyszłość gospodarki w naszym kraju.

Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

- Kończymy erę imitacji, rozpoczynamy erę innowacji - zadeklarował wiceminister rozwoju Jerzy Kwieciński podczas inauguracji międzyresortowej Rady ds. Innowacyjności. Wicepremier, minister nauki Jarosław Gowin podkreślił, że polska gospodarka musi się przestawić z rynku lokalnego na globalny.

Gowin wskazał też, że powinniśmy eksportować nie towary, a nowe technologie. Dodał, że rozwój gospodarczy będzie trwały, jeśli będzie czerpać z dorobku nauki.

- By to wszystko było to możliwe - mówił Gowin - powołano Radę ds. Innowacyjności, a w najbliższym czasie zostanie przedstawiony projekt nowelizacji ustawy o innowacyjności. Przezwyciężamy silosowość i resortowość rządzenia Polską - dodał Gowin, który wraz z Kwiecińskim i innymi ministrami uczestniczył w poniedziałkowej inauguracji Rady. Rada ds. Innowacyjności ma koordynować działania różnych resortów na rzecz innowacyjności gospodarki.

O innowacyjności mówił wcześniej minister rozwoju Mateusz Morawiecki. Przeczytaj tutaj.

- Mamy tu prawie pół rządu, co dowodzi, że bardzo poważnie podchodzimy do innowacyjności - komentował wicepremier i minister kultury Piotr Gliński.

- W skład Rady ds. Innowacyjności wchodzą: Mateusz Morawiecki - wicepremier, minister rozwoju, prof. Piotr Gliński - wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego, Jarosław Gowin - wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego, Anna Streżyńska - minister cyfryzacji oraz Dawid Jackiewicz, minister skarbu. Gremium to będzie inicjować działanie oraz proponować rozwiązania, które pozwolą aktywnie wspierać przedsiębiorców w poszukiwaniu nowych produktów i procesów oraz angażować polski kapitał, a w konsekwencji przyczyniać się do tworzenia przewag konkurencyjnych naszej gospodarki - pisze w komunikacie strona rządowa.

 

×

KOMENTARZE (2)

Do artykułu: Ministrowie na powołaniu rady ds. innowacyjności

  • Kibol 2016-01-11 22:05:26
    Ile nowych urzadzen i technologii opracował i wdrożył p. Kwieciński. I ile zarobił na ich sprzedaży. Przy osiagnięciach filozoficznych p. Gowina Platon i Arystoteles to małe pikusie.
  • Pesymista 2016-01-11 18:11:43
    Kraj Rad. Rozwojem techniki zajmują się filozof, bankowiec, historyk, socjolog. A jak trzeba wymienić w domu żarówkę to każdy z nich wzywa "fachowca".

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 34.232.62.64
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

NEWSLETTER

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Polityka prywatności portali Grupy PTWP

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!