PARTNERZY PORTALU

Nawałnice, Beata Szydło: Pomożemy wszystkim odbudować ich domy i to co utracili

Nawałnice, Beata Szydło: Pomożemy wszystkim odbudować ich domy i to co utracili
Nie ma takich słów, które wyrażą wdzięczność wszystkim, którzy po nawałnicach, nieśli pomoc poszkodowanym - powiedziała premier (Beata Szydło, fot.twitter.com/PremierRP)

Podjęliśmy decyzję, żeby przeznaczyć środki nie tylko na odbudowę budynków mieszkalnych, ale aby przeznaczyć środki na odbudowę budynków gospodarczych, czego nasi poprzednicy nie zrobili - powiedziała premier Beata Szydło.


Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

• Rząd nie jest od organizowania konferencji prasowych, ale od organizowania pomocy poszkodowanym w nawałnicach - powiedziała premier.

• Zapowiedziała, że będą wypłacane odszkodowania m.in. tym, którzy w nawałnicach stracili prywatne lasy.

• Rząd przekaże również środki samorządom na odbudowę parków.

Szydło mówiła w Sejmie, że nie ma takich słów, które wyrażą wdzięczność wszystkim, którzy w trudnych momentach po nawałnicach, nieśli pomoc poszkodowanym. Dziękowała wolontariuszom, mieszkańcom, sołtysom, burmistrzom, wójtom, starostom, wojsku, policji, strażakom, pracownikom służb medycznych, a także urzędnikom administracji, którzy - jak zaznaczyła - "ruszyli w teren po to, żeby szacować szkody i żeby jak najszybciej wypłacać ludziom pieniądze, żeby mogli odbudowywać swoje zniszczone domy".

Czytaj też: Rząd gotowy do wypłaty pieniędzy dla poszkodowanych w wyniku nawałnic

Premier podziękowała też szefowi MSWiA Mariuszowi Błaszczakowi, który "koordynował całą akcję" i ministrom, zaangażowanym w pomoc poszkodowanym. "My nie jesteśmy od organizowania konferencji prasowych, my jesteśmy od organizowania pomocy ludziom; pomożemy wszystkim odbudować ich domy i to, co utracili" - zapewniła.

"My również podjęliśmy decyzję, żeby przeznaczyć środki nie tylko na odbudowę budynków mieszkalnych, (...) ale podjęliśmy decyzję, aby przeznaczyć środki na odbudowę budynków gospodarczych, czego nasi poprzednicy nie zrobili" - zaznaczyła szefowa rządu.

Czytaj też: Premier: Trudne sytuacje wywołują u polityków pokusę budowania własnego kapitału politycznego

Szydło przypominała, że trwa właśnie szacowanie szkód w uprawach rolnych. "Od 4 września przyjmowane są wnioski, będą przeznaczone środki na odszkodowania. Minister (rolnictwa Krzysztof) Jurgiel już przygotował całą propozycję, która również zostanie przekazana do rolników" - zapowiedziała.

Premier poinformowała, że odszkodowania będą wypłacane także tym, którzy w nawałnicach stracili prywatne lasy. Zapowiedziała, że rząd przekaże również środki samorządom na odbudowę parków.

"Ministerstwo środowiska przygotuje taką ofertę, ponieważ bardzo dużo parków zostało zniszczonych w czasie nawałnic. Do tej pory nie było możliwości, żeby pomóc samorządom, my taką pomoc zaproponujemy i z Funduszu Ochrony Środowiska te pieniądze będą przeznaczone" - zapowiedziała szefowa rządu.

 

×

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Nawałnice, Beata Szydło: Pomożemy wszystkim odbudować ich domy i to co utracili

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 34.232.62.64
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

NEWSLETTER

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Polityka prywatności portali Grupy PTWP

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!