Opole: Szpital ginekologiczno-położniczy wznawia konsultacje w ramach projektu UE

Kliniczne Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu wznawia przyjmowanie pacjentów w ramach unijnego projektu kompleksowego wsparcia rodziny adresowanego m.in. do dzieci w wieku do 2 lat.

Finansowany ze środków UE projekt "Koordynowanie i kompleksowe wsparcie rodziny w zakresie poradnictwa specjalistycznego, profilaktyki, diagnostyki i niwelowania nieprawidłowości w rozwoju dzieci do lat 2 - edycja 2", był częściowo zawieszony od połowy marca z powodu pandemii.

Jak poinformowała kierująca Klinicznym Centrum Małgorzata Sobel, zainteresowani mogą się już zgłaszać do koordynatorów projektu.

"Mieszkańcy naszego województwa ponownie mogą się już z nami kontaktować w celu umówienia terminu wizyty. Wznowiliśmy m.in. świadczenia adresowane do pań zainteresowanych poradnictwem mobilnym, czyli udzielanym na terenie miasta Opola oraz powiatu opolskiego na miejscu w ich mieszkaniach. Położne wspierają panie merytorycznie, przygotowując je do porodu i połogu oraz udzielając porad związanych z laktacją" - powiedziała Sobel.

Dodała, że pacjentki po porodzie fizjologicznym oraz po cesarskim cięciu mogą także korzystać z konsultacji fizjoterapeuty udzielanych w jego gabinecie na terenie Opola.

"Natomiast na miejscu, w Poradni Neonatologicznej, zapraszamy do korzystania m.in. z poradnictwa specjalistycznego dla rodziców. Konsultacji udzielają lekarze i specjaliści, m.in. neonatolog, prawnik, neurologopeda, fizjoterapeuta, psycholog, pielęgniarka neonatologiczna, pielęgniarka, dietetyk oraz położna w zakresie udzielania pierwszej przedmedycznej pomocy noworodkowi. Wznowiliśmy już także profilaktyczne badania USG przezciemiączkowego oraz jamy brzusznej oraz liczne nieinwazyjne badania diagnostyczne dotyczące rozwoju dziecka do 2. roku życia" - powiedziała Sobel.

Jednym z oferowanych badań diagnostycznych dotyczących rozwoju dziecka jest np. "Skala Brazeltona", pozwalająca ocenić rozwój dziecka od pierwszych chwil po urodzeniu do 2. miesiąca życia. Badanie składa się z czterech elementów: badania snu, siły dziecka, interakcji oraz płaczu. Badania i konsultacje prowadzone w ramach projektu są udzielane bezpłatnie.

 

×

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Opole: Szpital ginekologiczno-położniczy wznawia konsultacje w ramach projektu UE

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 44.211.239.1
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!