Para prezydencka z okazji Dnia Edukacji Narodowej: Dziękujemy za codzienny trud kształcenia

Para prezydencka z okazji Dnia Edukacji Narodowej: Dziękujemy za codzienny trud kształcenia
Dzień Edukacji Narodowej: Para prezydencka skierowała życzenia do wszystkich nauczycieli i pracowników oświaty (fot.prezydent.pl/Jakub Szymczuk)

Dziękujemy za codzienny trud kształcenia, wychowywania i wspierania rozwoju milionów młodych Polaków. Życzymy licznych sukcesów oraz satysfakcji z pełnienia nauczycielskiej misji – takie życzenia do nauczycieli z okazji Dnia Edukacji Narodowej skierował prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką.

  • Para prezydencka skierowała życzenia do wszystkich nauczycieli i pracowników oświaty. - Dziękujemy za codzienny trud kształcenia, wychowywania i wspierania rozwoju milionów młodych Polaków - zaznaczyli.
  • W tę szczególną służbę angażują państwo swoją wiedzę, doświadczenie, umiejętności, a przede wszystkim gorące i troskliwe serca, otwarte na potrzeby uczniów - dodała para prezydencka.
  • Dziękujemy za to, że towarzyszą im państwo w drodze do dorosłego życia, inspirują ich do nauki i aktywności społecznej, a w przyszłości - także obywatelskiej - podkreśliła.

W czwartek (14 października) przypada Dzień Edukacji Narodowej - święto nauczycieli, wychowawców i pedagogów. Obchodzony jest w rocznicę powstania w 1773 r. Komisji Edukacji Narodowej - pierwszego w Europie ministerstwa oświaty - która zajęła się reformowaniem szkolnictwa w Polsce.

Z tej okazji para prezydencka skierowała do wszystkich nauczycieli i pracowników polskiej oświaty gratulacje oraz najlepsze życzenia.

"Dziękujemy za codzienny trud kształcenia, wychowywania i wspierania rozwoju milionów młodych Polaków. W tę szczególną służbę angażują państwo swoją wiedzę, doświadczenie, umiejętności, a przede wszystkim gorące i troskliwe serca, otwarte na potrzeby uczniów. Dziękujemy za to, że towarzyszą im państwo w drodze do dorosłego życia, inspirują ich do nauki i aktywności społecznej, a w przyszłości - także obywatelskiej" - podkreśliła para prezydencka.

Prezydent Duda wraz z pierwszą damą zaznaczyli, że "ilekroć odwiedzają szkoły, są pod wrażeniem entuzjazmu i nadzwyczajnych wysiłków, jakie podejmuje środowisko pedagogiczne na rzecz dzieci i młodzieży". Według nich, "rola, którą odgrywają nauczyciele, dalece wykracza bowiem poza samo przekazywanie wiedzy".

"Bardzo często są państwo wzorami dla uczniów i przewodnikami na ścieżkach poszukiwania własnej tożsamości, rozwijania talentów i zainteresowań, budowania dojrzałej osobowości. Swoim przykładem zachęcają ich państwo do podejmowania działań zarówno wśród rówieśników i razem z nimi, jak i w szerszym wymiarze społeczności lokalnej. Uważamy to za bardzo cenne, bo młodzi ludzie zawsze potrzebują autorytetów w swoim bliskim otoczeniu - i niejednokrotnie znajdują je właśnie w szkole, za co jesteśmy państwu ogromnie wdzięczni" - zaznaczyli.

Para prezydencka wyraziła też radość z tego, że w obecnym roku szkolnym edukacja znów może odbywać się w tradycyjnej, stacjonarnej formie.

"Poprzednie kilkanaście miesięcy w znacznej części upłynęło pod znakiem obostrzeń sanitarnych i nauki zdalnej bądź hybrydowej. Ta nieznana wcześniej sytuacja przyniosła wiele problemów i uciążliwości, ale też szans i pozytywnych impulsów. Przez ten czas praktyczne umiejętności informatyczne kadry pedagogicznej i grona uczniowskiego wzrosły wręcz skokowo, zwiększyła się dostępność komputerów i internetu. Z drugiej strony, ujawniły się nieuniknione słabości kształcenia w oderwaniu od bezpośredniego kontaktu nauczyciel - uczeń, a długotrwałe ograniczenie relacji ze środowiskiem nie sprzyjało dobrej kondycji psychofizycznej ani dorosłych, ani dzieci i młodzieży" - podkreśliła para prezydencka.

Zwracając się do nauczycieli, prezydent Duda i pierwsza dama podziękowali za "podjęcie tego wielkiego wyzwania". "Z ulgą przyjmujemy jednocześnie zapowiedzi rządu, że uczniowie i nauczyciele już na stałe wrócili do szkół. To dobra, radosna wiadomość dla całej społeczności oświatowej w tym wyjątkowym dniu" - dodali.

"Raz jeszcze gratulując z okazji dzisiejszego święta, życzymy Państwu licznych sukcesów oraz satysfakcji z pełnienia nauczycielskiej misji. Niech to będzie dobry czas powrotu do normalnego rytmu i warunków kształcenia. Niech przyniesie wiele życzliwości i wzajemnej uwagi. I niech zaowocuje osiągnięciem dobrych wyników końcowych" - napisali.

 

×

KOMENTARZE (2)

Do artykułu: Para prezydencka z okazji Dnia Edukacji Narodowej: Dziękujemy za codzienny trud kształcenia

  • nauczyciele 2021-10-14 19:40:01
    dziękujemy kukle za pokazanie się
  • edukator 2021-10-14 13:03:44
    Tak! Trud "kształcenia" jest straszliwy! Skutki widzimy we wszelkiego rodzaju teleturniejach, gdzie ludzie mają problem z wykonaniem prostych działań na liczbach od 1 do 100, albo na portalach (dez)informacyjnych (w tym wnp), na których "redaktorzy" posługują się polszczyzną albo na poziomie meneli, albo na poziomie ANALfabety! ZMIEŚĆ PRZYMUS SZKOLNY powyżej IV klasy szkoły powszechnej!

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 3.236.80.119
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!