PARTNERZY PORTALU

Płażyński: to Gronkiewicz-Waltz i Trzaskowski doprowadzili do skażenia Wisły

Kacper Płażyński (Fot. Facebook)
  • Autor: TJAK/PAP
  • Dodano: 11-09-2019 13:04
  • Aktualizacja: 11-09-2019 13:24

Prezydenci stolicy Hanna Gronkiewicz-Waltz wspólnie z Rafałem Trzaskowskim doprowadzili do skażenia Wisły - podkreślił w środę przewodniczący klubu radnych PiS w Gdańsku Kacper Płażyński. Zwrócił też uwagę na "zupełną bierność" środowisk ekologicznych w tej sprawie.

Płażyński, nawiązując na konferencji prasowej do awarii układy przesyłowego ścieków w Warszawie i zrzucie nieczystości do Wisły, ocenił że prezydenci stolicy Hanna Gronkiewicz-Waltz i Rafał Trzaskowski - doprowadzili do skażenia rzeki. - Nie chcę rozstrzygać, kto jest w tym przypadku bardziej winny - zastrzegł. - To skażenie, już jak wiemy z doniesień medialnych, dotarło również do zatoki bałtyckiej, co potwierdzają badania epidemiologiczne - powiedział.

Według Pomorskiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego w próbce z kąpieliska na Stogach w Gdańsku wykryto przekroczenie norm ilości bakterii Escherichia coli. W związku z tym PPWIS zaapelował o unikanie kontaktu z wodą z Wisły oraz wodami Zatoki Gdańskiej od miejscowości Stogi do miejscowości Mikoszewo w celach rekreacyjnych oraz socjalno–bytowych.

W ocenie gdańskiego radnego PiS z jednej strony jest akcja Greenpeace w porcie, a z drugiej - "zupełna bierność środowisk ekologicznych, środowisk Greenpeace'u w kontekście awarii w Warszawie". "Dla nas to jest rzecz, oczywiście, niezrozumiała" - zaznaczył. "Co ważne, politycy PO zamiast skupić się na poważnych, prawdziwych działaniach, biorą udział w kolejnej awanturze" - dodał Płażyński.

W poniedziałek wieczorem grupa aktywistów Greenpeace blokowała w gdańskim porcie statek z transportem węgla z Mozambiku, chcąc zwrócić uwagę na "pilną potrzebę działań na rzecz ochrony klimatu i konieczność odejścia od węgla do 2030 r.". We wtorek, w związku z tym, do prokuratury wpłynęły akta sprawy dotyczącej dwojga obcokrajowców z Greenpeace zatrzymanych przez Morski Oddział Straży Granicznej. Kacper Płażyński podziękował na środowej konferencji prasowej służbom i Straży Granicznej za profesjonalne działanie w kontekście - jak powiedział - "tych wybryków niektórych aktywistów, którzy nazywają siebie aktywistami ekologicznymi".

Przeczytajcie też: Gasiuk-Pihowicz: składamy zawiadomienie o możliwości znieważenia Rzecznika Praw Obywatelskich

×

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 46.105.144.169 [18.205.109.82]
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!