PO inauguruje działalność Klubów Obywatelskich

PO inauguruje działalność Klubów Obywatelskich
Działalność Klubów Obywatelskich zainauguruje debata na temat wyzwań stojących przed Polską, z udziałem m. in. prof. Jerzego Hausnera i biskupa Tadeusza Pieronka, 7 marca w Krakowie (fot. instytutobywatelski.pl)

Na dziś (7 marca) w Oprze Krakowskiej zaplanowano ogólnopolską inaugurację działalności Klubów Obywatelskich organizowanych przez Instytut Obywatelski, think tank PO.

"Chcemy, żeby Kluby Obywatelskie były odpowiedzią na zagrożenia, jakie stoją dziś przed Polską" - informuje Instytut Obywatelski, think tank PO.

"Jesteśmy przekonani, że tylko powszechna aktywność obywatelska może powstrzymać groźne działania rządzącej większości" - czytamy.

Jak informuje Instytut, kluby mają działać w każdym powiecie i stać się centrum lokalnej aktywności społecznej, miejscem otwartej debaty i poszukiwania rozwiązań zarówno dla lokalnych wspólnot, jak i dla całego kraju.

"Chcemy wykorzystać energię Polek i Polaków, którzy nie zgadzają się na trwające dziś niszczenie fundamentów praworządności w Polsce" - twierdzi Instytut.

Działalność Klubów Obywatelskich zainauguruje debata na temat wyzwań stojących przed Polską, z udziałem m. in. prof. Jerzego Hausnera i biskupa Tadeusza Pieronka.

Inauguracje zaplanowano na godz. 17-tą, w Operze Krakowskiej.

 

×

KOMENTARZE (7)

Do artykułu: PO inauguruje działalność Klubów Obywatelskich

 • prof. 2016-03-17 08:16:26
  No jak Pieronek się angażuje to z błogosławieństwem pójdą do piekieł. Ale jest przewrotna PO i "N" oraz KOD. Teraz afiszują się z klerem. A tak zawsze krytykowali kler, chcieli wycofać nauczanie religii ze szkół. Jak trwoga to do Boga !!!
 • anty urzędnik 2016-03-07 23:39:57
  Miało być tanie państwo, miało być mniej podatków, miało być mniej urzędników, miało być...
 • Snake 2016-03-07 20:16:32
  Czyżby już nie było pomysłu na to co dalej ze sobą zrobić. Kluby Obywatelskie ? Zaniedługo się okaże że Kluby Obywatelskie maja swoją genezę Komitetach Obywatelskich powstałych w 1988. Kogo będą skupiać ? Tych co nie maja się jak i komu wypłakać w mankiet - kolejne towarzystwo wzajemnej adoracji. Ja wiele razy mówiłem że najbardziej skomplikowaną operacją w chirurgii jest odcinanie ryja od koryta. Najpierw proszę wyczyścić swoje szeregi z lokalnych kacyków którzy dorwali się do koryta w samorządach. Dla mnie PO straciło swoją twarz jak zaczęli własnych ludzi uwalać w swoich szeregach przy wyborach do sejmu. Obsadzanie list wyborczych słupami byle odebrać glosy i aby ktoś się nie dostał. Teraz tworzą stowarzyszenia, zawiązują koalicję "pseudoponadpartyjne".
 • Libertas 2016-03-07 18:26:35
  Do BOLEK: A co te śiuśmajtki wiedzą o PRL - u , trzeba było to przeżyć . Jak urodziłeś się za rządów Bolka to sieć cicho . A Powiaty zlikwidować bo to elektorat PO i PSL ?
 • jancz 2016-03-07 14:33:52
  No proszę! Jak to odsunięcie od koryta mobilizuje do działania, nagle pojawiają się aktywiści, publika, pomysły jak poradzić sobie gdy pojawiają się "zagrożenia, jakie stoją dziś przed Polską". Jednym słowem jaja dla naiwnych ślepców, co niczego nie widzieli przez dłuuugie osiem lat. Nawet pielgrzymka do Lourdes nie jest potrzebna, by dostrzec coś, czego absolutnie nie dostrzegano. No i koniecznie trzeba być wykształconą osobą, by dojrzeć to, czego osoba prosta, taka jak ja, nie widzi. Ach jakże groźne są te "groźne działania rządzącej większości". Nawet bardzo groźne! Po prostu, w niejednej kasie dostrzega się pustki. Nawet kapuś Bolek, wraz z rodziną drżą, bo mają świadomość, że do rodzinnego skarbca mogą przestać wpływać alimenty, gdy naszego kukuńka, wybitnego europejskiego mędrca przecież!, przestaną zapraszać do opowiedzenia swoich mądrości. No chyba, że zdradzi im ten genialny system gry w totoloto, co pozwalało wygrywać, gdy w domowej kasie były braki. Uff! Obyśmy zdrowi byli, na umyśle przede wszystkim. Co nie?

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 44.201.94.72
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!