"Pride of Poland". Jest nowy współorganizator aukcji koni w Janowie Podlaskim

"Pride of Poland". Jest nowy współorganizator aukcji koni w Janowie Podlaskim
Rekordowa aukcja odbyła się w Janowie Podlaskim w sierpniu 2015 (fot.youtube)

• Tegoroczna aukcja koni arabskich "Pride of Poland" odbędzie się zgodnie z planem - zapewnił prezes Agencji Nieruchomości Rolnych Waldemar Humięcki.
• Jej współorganizatorem będą Międzynarodowe Targi Poznańskie.
• Umowa z dotychczasowym organizatorem - Polturfem - została rozwiązana.

- Bardzo nam zależy na jak najlepszym przygotowaniu aukcji; organizatorem tej aukcji będzie spółka w Janowie Podlaskim, a pod wykonawcą Międzynarodowe Tragi Poznańskie - poinformował w piątek dziennikarzy prezes ANR. - Jestem przekonany, że aukcja odbędzie się na odpowiednim poziomie - powiedział szef Agencji, oceniając, że MTP są sprawnym organizatorem różnych imprez. Aukcja została zaplanowana na 15 sierpnia.

Organizacja na ostatni moment, problemy ze współorganizatorem

Na aukcji zostanie wystawione 60 koni z hodowli państwowej oraz 5 właścicieli prywatnych. Lista koni przeznaczonych na aukcję już jest, wkrótce będzie robiony katalog koni - poinformował wiceprezes Agencji Karol Tylenda.

Wyjaśnił, że decyzja w sprawie organizacji aukcji zapadła przed dwoma tygodniami, prowadzone były rozmowy ze stadninami i kilkoma potencjalnymi operatorami. "Zdecydowaliśmy z działem prawnym, że umowa z Polturfem zostanie wypowiedziana. Stało się to 26 kwietnia" - poinformował Tylenda. Dodał, że w czwartek (28 kwietnia) mecenas reprezentujący stadniny "skutecznie dostarczył wypowiedzenie umowy".

Tylenda zaznaczył, że były bardzo duże trudności z kontaktowaniem się z właścicielką tej firmy, gdyż siedziba Polturfu znajduje się w mieszkaniu prywatnym i dostęp do niego jest utrudniony - jest ono zawsze zamknięte, a ochroniarz tłumaczy, że nikogo tam nie ma. Jak mówił, nie wyobraża sobie firmy, która operuje milionami złotych, a mieści się w prywatnym mieszkaniu.

Firma Polturf od kilkunastu lat organizowała w Janowie Podlaskim prestiżowe imprezy - Dni Konia Arabskiego i aukcję "Pride of Poland", na której sprzedawane są wyhodowane w Polsce wysokiej klasy konie arabskie pochodzące z państwowych stadnin w Janowie, Michałowie oraz Białce.

Prezes Humięcki zapytany przez dziennikarzy, kto pierwszy wymówił umowę przyznał, że była to firma Polturf. Jej właścicielka Barbara Mazur na swojej stronie internetowej napisała, że w związku z brakiem jakiejkolwiek współpracy z obecnymi zarządami Stadnin 26 kwietnia 2016 r. rozwiązała umowę. Zdaniem Mazur brak współpracy uniemożliwił zorganizowanie imprezy na zakładanym poziomie.

"Dodatkowo, w związku z wymianą zarządów spółek i wydarzeniami z ostatnich tygodni, atmosfera wokół stadnin państwowych jest fatalna. Rozlega się wiele głosów niepokoju ze strony międzynarodowej społeczności hodowców i właścicieli koni arabskich. Wielu ważnych i najbardziej lojalnych klientów aukcji nie zamierza przyjechać do Polski. Wycofała się też większość sponsorów zagranicznych" - napisała Mazur.

Zainteresowanie aukcją nie maleje?

Według Tylendy zainteresowanie aukcją jest ogromne. Przedstawiciele państw bliskowschodnich, europejskich, ze Stanów Zjednoczonych przyjeżdżają nie dla grupy ludzi, a dla "piękna konia arabskiego" - przekonywał.

Zamieszanie wokół stadnin rozpoczęło się od odwołania w lutym przez prezesa ANR prezesów stadnin koni arabskich: Marka Treli z Janowa Podlaskiego i Jerzego Białoboka z Michałowa oraz inspektor ds. hodowli koni Anny Stojanowskiej, co spotkało się z oburzeniem środowiska w kraju i za granicą, wiele krytycznych głosów padło ze strony polityków opozycji i mediów.

 

×

KOMENTARZE (2)

Do artykułu: "Pride of Poland". Jest nowy współorganizator aukcji koni w Janowie Podlaskim

  • Wcz 2016-04-30 10:26:42
    Skręt jelit jest nieodwracalnym zjawiskiem od którego padły klacze w Staninie JANOWA PODLASKIEGO, związku z podawaniem wszystkim koniom tego samego składnika odżywiania, CZARNO WIDZĘ UZYSKANIE GODZIWYCH CEN ZA POWYŻSZE KONIE ZE STADNINY JANOWA PODLASKIEGO kolejny przekręt handlu odpadami po PiS!
  • Wczesne życzenia. Kasy! 2016-04-29 16:27:22
    Skręt jelit jest nieodwracalnym zjawiskiem od którego padły klacze w Staninie JANOWA PODLASKIEGO, związku z podawaniem wszystkim koniom tego samego składnika odżywiania, CZARNO WIDZĘ UZYSKANIE GODOWYCH CEN ZA POWYŻSZE KONIE68 ZE STADNINY JANOWA PODLASKIEGO.

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 44.211.239.1
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!