PSL, Kosiniak-Kamysz: Wystawimy własnego kandydata na premiera w wyborach parlamentarnychPAP/AT - 22 marca 2017 10:14


PSL będzie miało własnego kandydata na premiera w wyborach parlamentarnych i nie poprze Grzegorza Schetyny - powiedział prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz.

Formułując wniosek o konstruktywne wotum nieufności dla rządu Beaty Szydło, PO jako kandydata na nowego premiera zaproponowała Grzegorza Schetynę.

"Nie mamy powodu, żeby bronić rządu Beaty Szydło" - mówił w radiu TOK FM Kosiniak-Kamysz. Jak wskazywał lider PSL, "warto porozmawiać nt. wniosku, który przygotowała PO", jednak ostateczna decyzja w tej sprawie zostanie podjęta podczas posiedzenia klubu.

Zdaniem Kosiniaka-Kamysza, szanse objęcia stanowiska premiera przez Grzegorza Schetynę są niewielkie, a samo wotum nieufności jest formą sprzeciwu.

Odnośnie przyszłych wyborów parlamentarnych podkreślił, że "każda partia idzie ze swoim programem i chce zrobić jak najlepszy wynik dla swojego ugrupowania, a nie będzie się cieszyła z kandydatów na premiera w innych partiach".

Podkreślił, że nawet jeśli ugrupowania mają wspólne mianowniki, "to nie znaczy, że będziemy popierać kandydata na premiera z innej partii. Będziemy wystawiać najmocniejsze listy, walczyć o swój wynik, a o tym, kto zostanie premierem zdecydują wyborcy" - dodał.