Resort sprawiedliwości podpisał porozumienie z NSZZ Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa

W czwartek podpisano aneks do porozumienia zawartego w 2018 r. między Ministerstwem Sprawiedliwości a NSZZ Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa. "Podpisane porozumienie ustala daty wprowadzenia rozwiązań oczekiwanych przez stronę społeczną i kończy akcję protestacyjną prowadzoną przez związkowców" - podkreśla MS.

"Wsłuchujemy się w głosy strony społecznej i staramy się wychodzić naprzeciw jej oczekiwaniom. Po co szukać konfliktów, jeżeli można dojść do porozumienia" - podkreślił minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, który brał udział w uroczystości podpisania aneksu. Porozumienie podpisał nadzorujący więziennictwo wiceminister Michał Woś.

Z kolei przewodniczący Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa Czesław Tuła podziękował kierownictwu resortu za dialog i osiągnięte porozumienie. "Służba Więzienna zawdzięcza ministrowi Zbigniewowi Ziobro pierwszą w historii III RP ustawę modernizacyjną. Twardo negocjujemy z ministerstwem, ale udaje nam się dojść do porozumienia. Służba pracowników i funkcjonariuszy więziennictwa jest trudna i wymagająca poświęceń, musi być solidnie wynagradzana" - mówił.

Podpisany dokument spełnia oczekiwania związku, by dodatek za wysługę lat oraz zaopatrzenie emerytalne funkcjonariuszy i pracowników Służby Więziennej, były ustalane na tak samo korzystnych zasadach jak dla służb mundurowych podległych MSWiA. "Zmiany mają zachęcić do jak najdłuższej pracy i służby" - wskazuje resort.

W aneksie zapowiedziano również wspólne prace ministerstwa sprawiedliwości i związkowców nad przygotowaniem programu modernizacji Służby Więziennej w latach 2022-2025.

 

×

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Resort sprawiedliwości podpisał porozumienie z NSZZ Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 44.192.38.49
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!