PARTNERZY PORTALU

Rozpoczęła się krajowa konwencja wyborcza PSL

PSL-Koalicja Polska wskaże dziś "jedynki" na wspólnej liście wyborczej.

W Płocku rozpoczęła się o godz. 13.00 krajowa konwencja wyborcza PSL. Mają zostać podczas niej zaprezentowani liderzy list wyborczych komitetu PSL-Koalicja Polska. Wśród nich mają znaleźć się m.in. liderzy: PSL - Władysław Kosiniak-Kamysz i Kukiz'15 - Paweł Kukiz.

PSL wystartuje w jesiennych wyborach jako komitet wyborczy PSL-Koalicja Polska, w skład którego - jak zapowiedział na początku sierpnia Kosiniak-Kamysz - mają wejść m.in. posłowie koła UED, samorządowcy i przedstawiciele organizacji pozarządowych. Do projektu dołączył też Kukiz'15, który podpisał z PSL porozumienie programowe o współpracy w wyborach do Sejmu.

Poseł Marek Sawicki (PSL) powiedział, że na konwencji będą zaprezentowani liderzy list wyborczych komitetu PSL-KP.

„Z pewnością nie będziemy przedstawiać całych list. Nie będziemy przedstawiać nawet pierwszych +trójek+, bo to w sumie trzeba byłoby wyczytać 120 nazwisk. Będziemy raczej prezentować liderów. Natomiast listy dostaną prezesi wojewódzcy i będą już na swoich terenach robić w tej sprawie konferencje" – dodał Sawicki.

Patrz też: Władysław Kosiniak-Kamysz: nie będziemy się licytować na "piątki", czy "szóstki"

Na Dolnym Śląsku w Wałbrzychu „jedynką” listy PSL-KP będzie zapewne lider dolnośląskich struktur PSL Paweł Gancarz, a we Wrocławiu - poseł UED Jacek Protasiewicz. W kujawsko-pomorskim listę w Bydgoszczy prawdopodobnie otworzy Dariusz Kurzawa (PSL), a w Toruniu Paweł Szramka (Kukiz'15).

W Lublinie z pierwszego miejsca wystartuje zapewne Jan Łopata (PSL), w Chełmie „jedynką” będzie Jarosław Sachajko (Kukiz'15), a w Zielonej Górze - Jolanta Fedak (PSL).

Z kolei w Piotrkowie Trybunalskim numerem jeden na liście będzie wiceprezes PSL, szef zarządu województwa łódzkiego Dariusz Klimczak, a w Sieradzu - poseł Paweł Bejda (PSL).

W Małopolsce listę w Krakowie otwierać będzie wiceszefowa Kukiz'15 Agnieszka Ścigaj, w okręgu podkrakowskim "jedynką" będzie Józef Brynkus (Kukiz'15), w Nowym Sączu - Urszula Nowogórska (PSL), a w Tarnowie - lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz.

Marek Sawicki będzie zapewne „jedynką” w Siedlcach.

W Opolu listę otworzy lider Kukiz'15 - Paweł Kukiz.

Patrz też: PSL proponuje "Pakt dla Zielonej Energii"

 

×

POLECAMY

KOMENTARZE (1)

  • onr 2019-08-17 21:31:13
    ANTYPOLSKIE ZSL na śmietnik , bezczelni koryciarze

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 46.105.144.169 [35.171.146.16]
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!