Rzepecki: prezydent Duda powoła w czwartek Radę ds. Młodzieży

Prezydent Andrzej Duda powoła w czwartek Radę ds. Młodzieży; do jej głównych zadań należeć będzie m.in. opracowywanie założeń i projektów prezydenckich inicjatyw legislacyjnych dotyczących spraw młodzieży - powiedział PAP prezydencki doradca Łukasz Rzepecki.

Uroczystość powołania Rady odbędzie się w czwartek w południe w Pałacu Prezydenckim. Po uroczystości z udziałem prezydenta odbędzie się pierwsze posiedzenie Rady poświęcone m.in. ustaleniu harmonogramu prac Rady oraz dyskusji pt. "Młodzi wobec wyzwań przyszłości".

"Powołanie Rady ds. Młodzieży było zapowiadane już od pewnego czasu i stanowi zwieńczenie trwających ponad rok konsultacji społecznych z cyklu +Młodzi w Pałacu+" - powiedział PAP Rzepecki, który - jako prezydencki doradca ds. młodzieży - odpowiadał za prowadzenie konsultacji.

Jak zauważył, podczas spotkań "ponad 160 środowisk młodzieżowych zgłosiło swoje uwagi, problemy oraz rekomendacje związane z obszarem polityki młodzieżowej w naszym kraju i nie tylko".

Prezydencki doradca wskazywał, że powołanie Rady ds. Młodzieży, to "następny krok służący wzmocnieniu głosu młodych ludzi w Pałacu Prezydenckim". "To pierwsze w historii ciało doradcze skupione wokół prezydenta, służące wzmocnieniu debaty na temat spraw poświęconych młodzieży" - zauważył.

Jak przekazał, do głównych zadań Rady należeć będzie m.in. analizowanie aktualnej sytuacji i prowadzonych działań publicznych, dotyczących spraw młodzieży, przygotowywanie opinii i ekspertyz dla prezydenta, tworzenie forum debaty i dialogu społecznego, dotyczącego spraw młodzieży oraz opracowywanie założeń i projektów prezydenckich inicjatyw legislacyjnych, dotyczące spraw młodzieży.

Gremium ma również - kontynuował Rzepecki - wspierać działania prezydenta w zakresie współpracy z młodzieżowymi organizacjami obywatelskimi, instytucjami rządowymi i samorządowymi, a także "prowadzić debatę strategiczną i formułować generalne wnioski dotyczące spraw młodzieży".

Rzepecki przekazał, że w skład Rady wejdą m.in. przedstawiciele młodzieżowych rad, organizacji studenckich oraz klimatycznych.

Rada ds. Młodzieży to kolejne prezydenckie gremium, które będzie funkcjonowało w ramach Narodowej Rady Rozwoju; wcześniej Andrzej Duda powołał m.in. Radę ds. Ochrony Zdrowia, Radę ds. Społecznych oraz Radę ds. Wsi i Rolnictwa.

 

×

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Rzepecki: prezydent Duda powoła w czwartek Radę ds. Młodzieży

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 3.236.80.119
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!