Sąd Okręgowy w Radomiu utrzymał wyrok ws. pobicia działacza KOD

W poniedziałek Sąd Okręgowy w Radomiu utrzymał w mocy wyrok ws.pobicia działacza KOD na manifestacji w Radomiu przez mężczyzn związanych z Młodzieżą Wszechpolską. W lutym sąd rejonowy uniewinnił działacza KOD, a pozostałym oskarżonym wymierzył kary ograniczenia wolności w postaci prac społecznych.

Apelację od wyroku Sądu Rejonowego w Radomiu, który zapadł w styczniu, złożyli prokuratura i obrońca jednego z oskarżonych. Śledczy domagali się uchylenia wyroku i skierowania sprawy do ponownego rozpoznania przez sąd rejonowy. Obrońca jednego z oskarżonych Piotra D. wystąpił o uniewinnienie mężczyzny lub wymierzenie mu łagodniejszej kary, np. w postaci grzywny.

24 czerwca 2017 r. grupa ubranych w koszulki Młodzieży Wszechpolskiej młodych ludzi przyszła na legalną manifestację KOD zorganizowaną z okazji rocznicy radomskiego Czerwca'76. Zakłócali oni demonstrację i wykrzykiwali hasła takie, jak m.in.: "Śmierć wrogom ojczyny", "Raz sierpem, raz młotem czerwoną hołotę!". Działacze i sympatycy Komitetu Obrony Demokracji próbowali zagłuszyć ich sygnałami z syren, brawami i gwizdami.

Zgromadzenie KOD nie było zabezpieczane przez policję ani straż miejską. Pilnowaniem porządku zajmowały się wyłącznie osoby należące do straży KOD. W pewnym momencie dwóch młodych ludzi podjęło próbę wyrwania flagi z rąk jednej z działaczek i wówczas doszło do szarpaniny, w efekcie której pobity został działacz KOD.

Wyrok jest prawomocny.

 

×

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Sąd Okręgowy w Radomiu utrzymał wyrok ws. pobicia działacza KOD

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 18.232.31.206
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!