REKLAMA

Sejm, Senat, rząd, ministerstwa: kalendarium wydarzeń 10 - 16 kwietnia 2017 r.

  • Autor: Parlamentarny.pl (GP)
  • 10 kwietnia 2017 11:00
Sejm, Senat, rząd, ministerstwa: kalendarium wydarzeń 10 - 16 kwietnia 2017 r. W poniedziałek (10 kwietnia) w całym kraju odbędą się uroczystości upamiętniające tragiczny lot TU-154M. (fot. Sejm RP/sejm.gov.pl)

Polska upamiętni tragedię sprzed siedmiu lat. W Sejmie w poniedziałek (10 kwietnia) złożono kwiaty, popołudniu odbędzie się uroczystość i msza św. Obecni będą premier, prezydent i ministrowie.

• We wtorek (11 kwietnia) odbędzie się posiedzenie Rady Ministrów.

• Także we wtorek (11 kwietnia) wiceminister rozwoju Jadwiga Emilewicz weźmie udział w konferencji "Współpraca i budowanie relacji małych i dużych firm".

• W kościele katolickim przypada triduum paschalne, czyli koniec Wielkiego Tygodnia. W niedzielę (16 kwietnia) chrześcijanie obchodzą pierwszy dzień Świąt Wielkanocnych.

Sejm

10.04

Oddano hołd parlamentarzystom, którzy zginęli w katastrofie smoleńskiej, więcej tutaj.

11.04

Zbierze się w Sejmie Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia rządowego projektu ustawy o roszczeniach o naprawienie szkody wyrządzonej przez naruszenie prawa konkurencji.

12.04

- Komisja samorządu terytorialnego i polityki regionalnej oraz Polska Izba Informatyki i Telekomunikacji wraz z Związkiem Powiatów Polskich oraz Związkiem Miast Polskich organizują konferencję pt.: "Cyberbezpieczeństwo w jednostkach samorządu terytorialnego".
- Koło Poselskie Unia Europejskich Demokratów organizuje konferencję poświęconą uprawnieniom emerytalnym funkcjonariuszy BOR i Straży Granicznej.

Senat

10.04

Marszałek Senatu Stanisław Karczewski i senatorowie oddadzą hołd w siódmą rocznicę katastrofy smoleńskiej. Odbędą się uroczystości upamiętniające ofiary katastrofy. Obchody tej rocznicy będą miały charakter państwowy.

Czytaj też: "Państwo uczyni wszystko by wyjaśnić sprawę katastrofy smoleńskiej".

11.04

W Senacie odbędzie się sympozjum pt. "Zagłada psychicznie chorych - pamięć i wyzwania".

Rząd

10.04

Premier Beata Szydło weźmie udział w upamiętnieniu katastrofy smoleńskiej. Główne uroczystości z udziałem premier odbędą się o godzinie 13.30 w KPRM, w Sali im. Anny Walentynowicz, jednej z ofiar tragicznego lotu TU-154M.

11.04

Odbędzie się posiedzenie Rady Ministrów.

12.04

Posiedzenie Komitetu ds. Europejskich.

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego

10.04

Wicepremier Jarosław Gowin Weźmie udział w uroczystym odsłonięciu tablicy upamiętniającej śp. prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego , śp. wicepremiera Przemysława Gosiewskiego, śp. ministra Zbigniewa Wassermanna.

11.04

Posiedzenie Międzyresortowego Zespołu ds. Polityki Kosmicznej.

12.04

W Warszawie odbędzie się spotkanie informacyjne dot. projektu pozakonkursowego „Najlepsi z najlepszych! 2.0”, MNiSW jest zaangażowane w inicjatywę.

Ministerstwo Rozwoju

11.04

Odbędzie się konferencja "Współpraca i budowanie relacji małych i dużych firm". Tematem spotkania będzie wzajemny wpływ przedsiębiorstw, potencjał, ograniczenia współpracy zależnie od ich rozmiaru, skali i miejsca w strukturze konkurencyjnej gospodarki. Punktem wyjścia do dyskusji będą wyniki badań postrzegania dużych firm przez MŚP.W konferencji udział weźmie wiceminister rozwoju Jadwiga Emilewicz.

Ministerstwo Obrony

12.04

W Centrum Konferencyjnym WP Prezydent RP Andrzej Duda oraz minister obrony narodowej Antoni Macierewicz wezmą udział w dorocznej odprawie rozliczeniowo-koordynacyjnej kadry kierowniczej Ministerstwa Obrony Narodowej i Sił Zbrojnych RP.

O godz. 17.00 minister obrony narodowej Antoni Macierewicz otworzy w murach Muzeum Katyńskiego wystawę poświęconą losom Rodzin Ofiar NKWD.

13.04

O godz. 15.00 na Strzelnicy Czołgowej i Wozów Bojowych Wierzbiny na terenie Ośrodka Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych Orzysz, Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda będzie uczestniczył w powitaniu Batalionowej Grupy Bojowej NATO.

Ministerstwo Energii

11.04

Podsekretarz stanu w ME Michał Kurtyka spotka się z interesantami w sprawie skarg i wniosków.

Prezydent

10.04

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda weźmie udział w obchodach 7. rocznicy katastrofy smoleńskiej. O godzinie 13.10 przewidziano złożenie wieńców przed pomnikiem Ofiar Katastrofy Smoleńskiej oraz na grobach ofiar katastrofy. O godzinie 14.35 przewidziano złożenie wieńców na grobach śp. Prezydenta Ryszarda Kaczorowskiego, śp. ks. Józefa Jońca, śp. ks. Zdzisława Króla, śp. ks. Andrzeja Kwaśnika. O 19.00 odbędzie się msza św. w Bazylice Archikatedralnej pw. Męczeństwa św. Jana Chrzciciela w Warszawie.

Prezydent Andrzej Duda na Wawelu przy sarkofagu Lecha i Marii Kaczyńskich 10 kwietnia 2017 r., źródło: Grzegorz Jakubowski/KPRP/twitter.com

11.04

O godz. 12.00 w Pałacu Prezydenckim Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda podpisze ustawę o zmianie ustawy – Kodeks karny, ustawy o postępowaniu w sprawach nieletnich oraz ustawy – Kodeks postępowania karnego.

12.04

W Centrum Konferencyjnym WP Prezydent RP Andrzej Duda weźmie udział w dorocznej odprawie rozliczeniowo-koordynacyjnej kadry kierowniczej Ministerstwa Obrony Narodowej i Sił Zbrojnych RP.

O godz. 15.15 w Pałacu Prezydenckim Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda przyjmie Ministrów Spraw Zagranicznych Państw Grupy Wyszehradzkiej i Partnerstwa Wschodniego wraz z Ministrami Spraw Zagranicznych państw członkowskich Unii Europejskiej przyjaciół Partnerstwa Wschodniego.

13.04

O godz. 15.00 na Strzelnicy Czołgowej i Wozów Bojowych Wierzbiny na terenie Ośrodka Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych Orzysz, Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda będzie uczestniczył w powitaniu Batalionowej Grupy Bojowej NATO.
W wydarzeniu udział wezmą także Minister Obrony Narodowej Antoni Macierewicz, Naczelny Dowódca Sił NATO w Europie gen. Curtis Scaparrotti oraz ambasadorowie państw, których wojska wchodzą w skład Batalionowej Grupy Bojowej.

Rzecznik Praw Obywatelskich

10.04

Konferencja „Norma postępowania karnego. Sędzia wobec zmian w prawie karnym procesowym” pod Honorowym Patronatem RP, Wrocław.

11.04

RPO zaprasza do Poznańskiego Centrum Praw Człowieka, gdzie w porozumieniu z Instytutem Nauk Prawnych Polskiej Akademii Nauk oraz Katedrą Prawa Konstytucyjnego WPIiE odbędzie się doroczny wykład otwarty pamięci dr Leny Kondratiewej-Bryzik, który w tym roku wygłosi prof. Ewa Łętowska.

12.04

RPO zaprasza na VII debatę regionalną Krajowego Mechanizmu Prewencji w Białymstoku.

Narodowy Bank Polski

12.04

NBP przedstawi informacje o Inflacji bazowej za marzec 2017 r.

13.04

NBP przedstawi bilans płatniczy na luty 2017 r.

14.04

NBP przedstawi podaż pieniądza M3 za marzec 2017 r.

Inne

10.04

W mglisty poranek 10 kwietnia 2010 roku rozbił się pod Smoleńskiem samolot TU-154M. Na jego pokładzie przebywał prezydent Lech Kaczyński, jego małżonka oraz delegacja państwowa, która udawała się na obchody 70. rocznicy mordu katyńskiego. Nikt nie przeżył tego tragicznego wydarzenia.

Przyczyny katastrofy smoleńskiej nie są do końca wyjaśnione. Zwłaszcza osoby bliskie PiS i politykom tej partii uważają, że popełniono wiele błędów w czasie szukania winy tragedii z 10 kwietnia 2010 roku, źródło: Aleksander Markin/flickr.com/CC BY-SA 2.0

Rocznica: W 2003 roku Sejm RP przyjął specustawę drogową.

Rocznica: W 1997 roku Sejm RP przyjął ustawę Prawo energetyczne.

11.04

11 kwietnia 2010 roku na lotnisku wojskowym Warszawa-Okęcie wylądował samolot z ciałem zmarłego tragicznie prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego. Trumna została przewieziona do Pałacu Prezydenckiego.

Światowy Dzień Choroby Parkinsona.

Dzień Radia.

Ogólnopolski Dzień Walki z Bezrobociem.

Rocznica: W 1997 roku Sejm RP przyjął ustawę lustracyjną.

12.04

Międzynarodowy Dzień Dzieci Ulicy.

Międzynarodowy Dzień Załogowych Lotów Kosmicznych.

Rocznica: W 2001 roku Sejm RP uchwalił nową ordynację wyborczą do Sejmu i Senatu.

13.04

W kościele katolickim przypada Wielki Czwartek, dzień ustanowienia sakramentu kapłaństwa.

Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej.

Krzyż Katyński w Szczecinie. On i jemu podobne pamiątki są w Polsce by oddać hołd pomordowanym na wschodzie, źródło: Wikipedia.org/domena publiczna

Rocznica: W 2007 roku Sejm RP odrzucił projekt zmiany Konstytucji RP w sprawie ochrony życia poczętego. Ta decyzja doprowadziła do ustąpienia ze stanowiska ówczesnego Marszałka Sejmu Marka Jurka, wówczas PiS. Polityk opuścił partię także w wyniku tego wydarzenia.

14.04

W kościele katolickim przypada Wielki Piątek, dzień męki Chrystusa.

Dzień Ludzi Bezdomnych.

15.04

W kościele katolickim przypada Wielka Sobota.

Międzynarodowy Dzień Kombatanta.

Rocznica: W 2010 roku Prezydent RP Lech Kaczyński otrzymał pośmiertnie tytuł Honorowego Obywatela miasta stołecznego Warszawy.

16.04

W kościele katolickim przypada Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego.

Święto Wojsk Inżynieryjnych.

Rocznica: W 2004 roku 2004 Sejm RP przyjął ustawę o ochronie przyrody.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA

Drodzy Użytkownicy!

W związku z odwiedzaniem naszych serwisów internetowych przetwarzamy Twój adres IP, pliki cookies i podobne dane nt. aktywności lub urządzeń użytkownika. Jeżeli dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, wówczas będą traktowane jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administratora tych danych, cele i podstawy przetwarzania oraz inne informacje wymagane przez RODO znajdziesz w Polityce Prywatności pod tym linkiem.

Jeżeli korzystasz także z innych usług dostępnych za pośrednictwem naszych serwisów, przetwarzamy też Twoje dane osobowe podane przy zakładaniu konta, rejestracji na eventy, zamawianiu prenumeraty, newslettera, alertów oraz usług online (w tym Strefy Premium, raportów, rankingów lub licencji na przedruki).

Administratorów tych danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania oraz inne informacje wymagane przez RODO znajdziesz również w Polityce Prywatności pod tym linkiem. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci szereg gwarancji i praw, a przede wszystkim prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych. Prawa te będą przez nas bezwzględnie przestrzegane. Jeżeli więc nie zgadzasz się z naszą oceną niezbędności przetwarzania Twoich danych lub masz inne zastrzeżenia w tym zakresie, koniecznie zgłoś sprzeciw lub prześlij nam swoje zastrzeżenia pod adres odo@ptwp.pl.

Zarząd PTWP-ONLINE Sp. z o.o.