REKLAMA

Sejm, Senat, rząd, ministerstwa: kalendarium wydarzeń 24-30 października 2016 r.

  • Autor: Parlamentarny.pl (GP)
  • 24 października 2016 07:25
Sejm, Senat, rząd, ministerstwa: kalendarium wydarzeń 24-30 października 2016 r. Mateusz Morawiecki weźmie udział w Forum Ekonomicznym na Białorusi. (fot.:KPRM/flickr.com/domena publiczna)

• Co wydarzy się w bieżącym tygodniu? Mateusz Morawiecki pojedzie na Białoruś, gdzie uczci 25 lat niepodległości wschodniego sąsiada. Weźmie udział w XX Forum Ekonomicznym Dobrosąsiedztwo.
• Marszałek Stanisław Karczewski uda się natomiast w tym tygodniu z dwudniową wizytą do Estonii.
• Do Polski przyjedzie z kolei Macky Sall, prezydent Senegalu.
• 25 października mija dokładnie rok od wygranej w 2015 roku przez PiS elekcji parlamentarnej.

Sejm

Następne posiedzenie Sejmu odbędzie się w dniach 3 i 4 listopada 2016 roku.

25.10

Komisje i zespoły parlamentarne
- Parlamentarny Zespół ds. inwestycji: "Złoczew - eksploatacja złoża węgla brunatnego jako element bezpieczeństwa energetycznego kraju" będzie obradował w Kopalni Węgla Brunatnego w Bełchatowie
- Komisja Zdrowia
- Komisja Edukacji, Nauki i Młodzieży
- Komisja Mniejszości Narodowych i Etnicznych

26.10

Komisje i zespoły parlamentarne
- Komisja Mniejszości Narodowych i Etnicznych będzie obradować w Gmachu Starostwa Powiatowego w Bartoszycach

27.10

Komisje i zespoły parlamentarne
- Parlamentarny Zespół na rzecz Wspierania Przedsiębiorczości i Patriotyzmu Ekonomicznego
- Eurorealistyczny Zespół Parlamentarny

Senat

24.10

Marszałek Senatu Stanisław Karczewski wraz z delegacją w dniach 24 do 25 października 2016 r., na zaproszenie przewodniczącego parlamentu Estonii Eiki Nestora, złoży wizytę w tym kraju.

Polscy politycy dbają o poprawę stosunków z krajami nadbałtyckimi, źródło: facebook.com/stanislawkarczewski

26.10

Komisje
Posiedzenie Komisji Środowiska
Posiedzenie Komisji Gospodarki Narodowej i Innowacyjności
Posiedzenie Komisji Kultury i Środków Przekazu

Rząd

24.10

Premier Beata Szydło odwiedzi Łomżę i będzie przemawiać na konferencji dotyczącej Via Baltica, konferencja o godz. 15.

25.10

Posiedzenie Rady Ministrów odbędzie się o godz. 12.

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

25.10

Wiceminister kultury Wanda Zwinogrodzka będzie gościem opery „Goplana” w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej. Wiceminister wręczy występującej w spektaklu Małgorzacie Walewskiej Złoty Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.

26.10

Wiceminister kultury, Magdalena Gawin weźmie udział w zakończeniu 40. sesji Komitetu Światowego Dziedzictwa UNESCO w Paryżu. Spotkanie trwa do 26 października.

Wiceminister kultury Wanda Zwinogrodzka weźmie udział w inauguracyjnym posiedzeniu Rady do spraw Instytucji Artystycznych drugiej kadencji.

Ministerstwo Rozwoju

24.10

Wicepremier Mateusz Morawiecki złoży wizytę na Białorusi. Będzie uczestniczył, wraz z delegacją polskiego rządu, w IV posiedzeniu Polsko-Białoruskiej Międzyrządowej Komisji Współpracy Gospodarczej. Wcześniej spotka się z prezydentem Republiki Białorusi Aleksandrem Łukaszenką, premierem Andriejem Kobiakowem oraz wicepremierem Michaiłem Rusym. Wicepremier Morawiecki otworzy także XX Forum Ekonomiczne Dobrosąsiedztwo

W sierpniu minęło 25 lat od ogłoszenia niepodległości przez Białoruś. Na zdjęciu prezydent kraju Aleksander Łukaszenko. (źródło: youtube.com)

- Podsekretarz stanu Tadeusz Kościński weźmie udział w w uroczystości otwarcia Fabryki Volkswagen Crafter w Białężycach koło Wrześni.

- Podsekretarz stanu Paweł Chorąży weźmie udział w Kongresie Transportu Publicznego. Tematem wystąpienia będzie "Czy inwestycje w transport publiczny pomogą zrewitalizować polskie miasta?"

25.10

- Podsekretarz stanu Paweł Chorąży weźmie udział w posiedzeniu Komitetu Monitorującego Program Polska Cyfrowa w Warszawie.

- Podsekretarz stanu Jadwiga Emilewicz weźmie w Warszawie udział w Gali Klastrów, podczas której zostanie wręczony status Krajowym Klastrom Kluczowym wybranym w ramach II rundy konkursu.

- Sekretarz stanu Jerzy Kwieciński weźmie udział w inauguracji programu Polskiego Programu Finansowania Efektywności Energetycznej w Budynkach Mieszkalnych. Został on zainicjowany i jest rozwijany przez Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju.

26.10

- Podsekretarz stanu Paweł Chorąży weźmie udział w posiedzeniu Komitetu Monitorującego Szwajcarsko-Polski Program Współpracy w Warszawie.

- Podsekretarz stanu Jadwigi Emilewicz weźmie udział w konferencji „Motoryzacja kołem zamachowym polskiej gospodarki”. Konferencja będzie poświęcona przede wszystkim programowi elektryfikacji transportu publicznego. Odbędzie się w resorcie rozwoju w Warszawie.

- Sekretarz stanu Jerzy Kwieciński weźmie udział w Warsaw Security Forum.

27.10

- Podsekretarz stanu Paweł Chorąży weźmie udział w Globsec Tatra Summit Investment Forum podczas sesji: Investments in Central Europe – Regional Cooperation na Słowacji w Bratysławie.

- Podsekretarz stanu Jadwiga Emilewicz weźmie udział w konferencji "Innowacyjne rozwiązania skandynawskich firm w Polsce" w Warszawie.

- Podsekretarz stanu Radosław Domagalski-Łąbędzki weźmie udział w Forum Gospodarczym Polska-Senegal w Warszawie.

28.10

- Podsekretarz stanu Jadwiga Emilewicz weźmie udział w konferencji "Innowacyjna Europa 2016" podczas panelu „Intelektualny potencjał Polski - finansowanie rozwoju i wzmacnianie działalności badawczo-rozwojowej". Miejscem spotkania będzie Łódź.

- Sekretarz stanu Jerzy Kwieciński weźmie udział w konferencji  „Efektywność i skuteczność w sektorze publicznym” w Warszawie.

- Podsekretarz stanu Adam Hamryszczak weźmie udział konferencji prasowej nt. Wschodniej Magistrali Kolejowej. Konferencja odbędzie się w Rzeszowie.

Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa

24.10

- Wiceminister Tomasz Żuchowski weźmie udział w konferencji poświęconej projektowi Kodeksu urbanistyczno-budowlanego, która odbędzie się w Nowohuckim Centrum Kultury w Krakowie.

- Wiceminister Kazimierz Smoliński weźmie udział w Regionalnych Obchodach Dnia Poczty Polskiej - Dnia Łącznościowca, w Otrębusach.

Minister Andrzej Adamczyk i wiceminister Jerzy Szmit wezmą udział w konferencji ws. budowy drogi ekspresowej S61 Ostrów Mazowiecka - Szczuczyn (via Baltica).

- Wiceminister Justyna Skrzydło weźmie udział w posiedzeniu Polsko-Białoruskiej Komisji Międzyrządowej ds. Współpracy Gospodarczej oraz będzie uczestniczyć w ceremonii otwarcia XX Forum Ekonomicznego Dobrosąsiedztwo 2016.

25.10

Wiceminister Kazimierz Smoliński weźmie udział w Regionalnych Obchodach Dnia Poczty Polskiej - Dnia Łącznościowca w Gdańsku, w Europejskim Centrum Solidarności.

26.10

- Wiceminister Kazimierz Smoliński weźmie udział w spotkaniu z przedstawicielami Ogólnopolskiej Izby Gospodarki Nieruchomościami oraz Polskiej Federacji Organizacji Zarządców i Administratorów Nieruchomości, podczas którego omawiane będą nowe założenia polityki mieszkaniowej ujęte w Narodowym Programie Mieszkaniowy a także regulacje prawne zawarte w projekcie Kodeksu urbanistyczno-budowlanego.

- Wiceminister Kazimierz Smoliński będzie uczestniczył w spotkaniu z przedstawicielami Stowarzyszenia REIT Polska.

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

24.10

Minister Elżbieta Rafalska weźmie udział w spotkaniach z przedstawicielami samorządów lokalnych i organizacji pozarządowych działających w zakresie pomocy społecznej, spotkanie odbędzie się w Szczawnicy (Nowy Targ, Limanowa)

- Sekretarz Stanu Stanisław Szwed i Podsekretarz Stanu Elżbieta Bojanowska wezmą udział w obchodach Dnia Pracownika ZUS.

- Sekretarz Stanu Stanisław Szwed weźmie udział w spotkaniu członków sieci pozarządowych instytucji rynku pracy, spotkanie odbędzie się w Warszawie.

25.10

- Sekretarz Stanu Stanisław Szwed weźmie udział w XVII Ogólnopolskim Forum Prawa Pracy w Warszawie.

- Podsekretarz Stanu Elżbieta Bojanowska weźmie udział w posiedzeniu Sekcji Ochrony Zdrowia Narodowej Rady Rozwoju w Warszawie.

26.10

- Sekretarz Stanu Krzysztof Michałkiewicz weźmie udział w posiedzeniu Zespołu ds. osób niepełnosprawnych w Warszawie.

- Podsekretarz Stanu Elżbieta Bojanowska weźmie udział w Konferencji członków Regionalnej Platformy Współpracy i Konwentu Centrów i Klubów Integracji Społecznej, pod Warszawą w Białobrzegach.

27.10

Minister Elżbieta Rafalska spotka się z Minister Pracy i Polityki Społecznej Bułgarii Zornitsą Roussinovą. Spotkanie odbędzie się w Warszawie.

Minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska obok Piotr Dudy, szefa Solidarności, na spotkaniu w centrum Dialog. (źródło: MRPiPS/twitter.com)

28.10

Minister Elżbieta Rafalska oraz podsekretarz stanu Elżbieta Bojanowska wezmą udział w spotkaniu w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Poznaniu.

Ministerstwo Energii

25.10

- Podsekretarz stanu Michał Kurtyka spotka się z interesantami w sprawie skarg i wniosków.

- Ministerstwo Energii, Ministerstwo Handlu i Przemysłu Japonii oraz Japońskie Centrum Energetyki Węglowej zapraszają na II Polsko-Japońskie Seminarium Czystego Węgla. Spotkanie odbędzie się w Hotelu Novotel w Warszawie.

Prezydent

25.10

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda złoży wizytę w województwie podlaskim.

26.10

Wizytę oficjalną w Polsce złoży prezydent Republiki Senegalu Pan Macky Sall. Wizyta potrwa do 28 października.

Macky Sall jest czwartym prezydentem Senegalu. W tym tygodniu odwiedzi Polskę. (źródło: wikipedia.org/CC BY-SA 3.0)

Trybunał Konstytucyjny

25.10

- Sąd Konstytucyjny będzie badał zasady zabezpieczenia roszczeń, skład TK poprowadzi sędzia Stanisław Biernat.

- Sąd Konstytucyjny będzie badał zasady dotyczące kuratorów sądowych i procesów legislacyjnych, skargę wniósł prezydent RP, a TK będzie orzekał w pełnym składzie

Narodowy Bank Polski

24.10

Bank przedstawi "Szybki Monitoring NBP", a w nim prognozy koniunktury na czwarty kwartał 2016 roku.

Rzecznik Praw Obywatelskich

25.10

W godzinach 11.00 do 14.00 w Zespole Szkół Publicznych w Łazach odbędzie się spotkanie organizowane przez Biuro Rzecznika Praw Obywatelskich wspólnie z urzędem gminy w Lesznowol, celem jest konsultacja prezentowanego w publikacji „System wsparcia osób starszych w środowisku zamieszkania” podejścia do wspierania osób starszych w środowisku lokalnym.

Inne

24.10

Dzień Narodów Zjednoczonych, jest obchodzony w rocznicę wejścia w życie Karty Narodów Zjednoczonych w 1945 r.

Kukiz'15 informuje na stronie internetowej o otwartym spotkaniu z posłem na Sejm RP Barbarą Chrobak w Knurowie.

25.10

Dzień Ustawy o Ochronie Zwierząt
Święto Sztabu Generalnego Wojska Polskiego

Rocznica: Mija dokładnie rok od wyborów w 2015 roku. Prawo i Sprawiedliwość wygrało wybory do Sejmu i Senatu RP.

Jarosław Kaczyński, prezes PiS. (źródło: pis.org.pl)

26.10

Światowy Dzień Donacji i Transplantacji

Rocznica: W 1993 roku Waldemar Pawlak został premierem RP

27.10

Światowy Dzień Dziedzictwa Audiowizualnego

29.10

W 2012 roku Polska spłaciła Klubowi Londyńskiemu ostatnią ratę (297 mln dolarów) zadłużenia zagranicznego, zaciągniętego w czasie rządów Edwarda Gierka.

30.10

Rocznica: W 1951 roku założono Polską Akademię Nauk (PAN).

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA

Drodzy Użytkownicy!

W związku z odwiedzaniem naszych serwisów internetowych przetwarzamy Twój adres IP, pliki cookies i podobne dane nt. aktywności lub urządzeń użytkownika. Jeżeli dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, wówczas będą traktowane jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administratora tych danych, cele i podstawy przetwarzania oraz inne informacje wymagane przez RODO znajdziesz w Polityce Prywatności pod tym linkiem.

Jeżeli korzystasz także z innych usług dostępnych za pośrednictwem naszych serwisów, przetwarzamy też Twoje dane osobowe podane przy zakładaniu konta, rejestracji na eventy, zamawianiu prenumeraty, newslettera, alertów oraz usług online (w tym Strefy Premium, raportów, rankingów lub licencji na przedruki).

Administratorów tych danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania oraz inne informacje wymagane przez RODO znajdziesz również w Polityce Prywatności pod tym linkiem. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci szereg gwarancji i praw, a przede wszystkim prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych. Prawa te będą przez nas bezwzględnie przestrzegane. Jeżeli więc nie zgadzasz się z naszą oceną niezbędności przetwarzania Twoich danych lub masz inne zastrzeżenia w tym zakresie, koniecznie zgłoś sprzeciw lub prześlij nam swoje zastrzeżenia pod adres odo@ptwp.pl.

Zarząd PTWP-ONLINE Sp. z o.o.