REKLAMA

Sejm, Senat, rząd, ministerstwa: kalendarium wydarzeń 27 marca - 2 kwietnia 2017 r.

  • Autor: Parlamentarny.pl (GP)
  • 27 marca 2017 10:02
Sejm, Senat, rząd, ministerstwa: kalendarium wydarzeń 27 marca - 2 kwietnia 2017 r. Senatorowie zajmą się pracą w komisjach, będzie też w wyższej izbie parlamentu wystawa poświęcona ochronie dziedzictwa kolejowego w Polsce. (fot.:Senat RP/senat.gov.pl)

W Sejmie PiS będzie rozmawiać o rolnictwie. W ostatnim tygodniu marca zbierze się Senat RP. Ministerstwa też nie próżnują i wysyłają zarówno ministrów jak i wiceministrów do pracy.

Sejm

Kolejne posiedzenie Sejmu odbędzie się w dniach 5, 6, 7 kwietnia 2017 roku.

27.03

Odbędzie się w Sejmie konferencja klubu parlamentarnego Unii Europejskich Demokratów, pt. "Dobra emerytura za dobrą służbę".

29.03

Zbierze się podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia rządowego projektu ustawy o zmianie ustawy o repatriacji oraz niektórych innych ustaw.

31.03

Odbędzie się w Sejmie konferencja "Program rolny PiS a realizacja porozumień ustrzycko-rzeszowskich". Organizatorami spotkania są klub parlamentarny Prawa i Sprawiedliwości oraz Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Senat

27.03

- W Senacie odbędzie się konferencja poświęcona ochronie dziedzictwa kolejowego w Polsce.
- W ramach współpracy parlamentów narodowych w Senacie w dniach 27 i 28 marca odbędzie się VIII Sesja Zgromadzenia Parlamentarnego Sejmu i Senatu Rzeczypospolitej Polskiej, Sejmu Republiki Litewskiej i Rady Najwyższej Ukrainy. Parlamentarzyści trzech państw dyskutować będą m.in. na temat polityki wobec Białorusi.

Marszałek Senatu Stanisław Karczewski w czasie spotkania dyplomatycznego z ambasadorem Królestwa Tajlandii Mansavi Srisodapol’a, źródło: Senat RP/ senat.gov.pl

28.03

Prace komisji senackich
- Posiedzenie Komisji Zdrowia.
- Posiedzenie Komisji Praw Człowieka, Praworządności i Petycji.
- Posiedzenie Komisji Środowiska, Komisji Rodziny i Polityki Senioralnej.
- Posiedzenie Komisji Kultury i Środków Przekazu.
- Posiedzenie Komisji Ustawodawczej oraz Komisji Praw Człowieka.

Młodzi szachiści po raz szósty zagrają dla Polonii w parlamencie.

29.03

Posiedzenie Senatu RP

Prace komisji senackich
- Posiedzenie Komisji Infrastruktury
- Posiedzenie Komisji Praw Człowieka, Praworządności i Petycji
- Posiedzenie Komisji Środowiska

Zostanie otwarta wystawa poświęcona ochronie dziedzictwa kolejowego w Polsce. Jej celem jest zaprezentowanie dokonań z zakresu ochrony dziedzictwa kulturowego związanego z historią kolei i jej obiektów zabytkowych w Polsce. Ekspozycja, którą przygotowała spółka PKP CARGO, towarzyszy konferencji poświęconej temu samemu zagadnieniu.

Rząd

29.03

Zbierze się Komitet ds. Europejskich

Wicepremier Piotr Gliński, źródło: MKIDN/mkidn.gov.pl

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

28.03

Wiceminister Jarosław Sellin weźmie udział w koncercie z okazji 80. rocznicy śmierci Karola Szymanowskiego.

31.03

- Wicepremier minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński weźmie udział w uroczystościach, podczas których zostaną podpisane umowy o współprowadzeniu Filharmonii Podkarpackiej im. A. Malawskiego w Rzeszowie i Centrum Paderewskiego w Kąśnej Dolnej.
- Wiceminister Jarosław Sellin weźmie udział w koncercie symfonicznym organizowanym przez Polską Orkiestrę Sinfonia Iuventus.

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego

27.03

- Wicepremier Jarosław Gowin spotka się z władzami Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Jana Amosa Komeńskiego, Leszno.
- Łukasz Szumowski będzie reprezentował MNiSW na Międzynarodowym Kongresie CEE Innovators Summit, Warszawa.
- Zbierze się Rada Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, Warszawa.

29.03

- Jarosław Gowin i Łukasz Szumowski wezmą udział w konferencji programowej Narodowego Kongresu Nauki, Lublin.
- MNiSW zaprasza na współorganizowaną w Lublinie konferencję "Doskonałość edukacji akademickiej – jak przeorientować uczelnie na jakość kształcenia?". Współorganizuje Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II.

30.03

- Odbędą się Targi edukacyjne Education & Career Expo w Taszkiencie, w Uzbekistanie.
- Jarosław Gowin będzie na otwarciu Globalnego Centrum Usług Wspólnych ABB, Kraków.

31.03

- Jarosław Gowin i Aleksander Bobko będą uczestniczyć w XXVI Plenarnym Zgromadzeniu Konferencji Rektorów Państwowych Szkół Zawodowych w Krośnie.
- Łukasz Szumowski zaszczyci spotkanie Konferencji Rektorów Akademickich Uczelni Medycznych w Gdańsku.

Ministerstwo Rozwoju

27.03

Jadwiga Emilewicz oraz Adam Hamryszczak wezmą udział w Europejskim Kongresie Samorządów podczas panelu: „Metropolie jako bieguny wzrostu i innowacji” oraz „Znaczenie inwestycji samorządowych dla rozwoju kraju”, Kraków.

28.03

W Warszawie odbędzie się międzynarodowy kongres, z udziałem Premierów Państw Grupy Wyszehradzkiej. W wydarzeniu będzie również uczestniczył wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki.

Wicepremier Mateusz Morawicki w czasie spotkanie grupy G20 w Niemczech w marcu, źródło: Ministerstwo Rozwoju, twitter.com

30.03

- Podsekretarz stanu Adam Hamryszczak weźmie udział w otwarciu Oddziału Wspólnego Sekretariatu Technicznego dla Programu Polska-Białoruś-Ukraina.
- Podsekretarz stanu Jadwiga Emilewicz weźmie udział w konferencji „E-Bus. Praktyczne aspekty elektryfikacji transportu publicznego”, Warszawa.
- Podsekretarz stanu Paweł Chorąży weźmie udział w konferencji think.BDPST podczas panelu "How Digital Technology and Science are Shaping our Society?", Węgry, Budapeszt.

31.03

- Podsekretarz stanu Paweł Chorąży spotka się z z Mohammedem Al. Tahera Siali, Ministrem Spraw Zagranicznych Libii.
- Ministerstwo Rozwoju we współpracy z Komisją Europejską organizuje w Warszawie szóstą edycję Forum Jednolitego Rynku – SIMFO 2017, Warszawa.

Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa

27.03

Wiceminister Andrzej Bittel weźmie udział w konferencji „Ochrona dziedzictwa kolejowego w Polsce. Historia zasób, problemy i perspektywy.”, Warszawa.

28.03

Minister Andrzej Adamczyk oraz wiceminister Justyna Skrzydło wezmą udział w spotkaniu ministrów państw członkowskich UE poświęconemu bezpieczeństwu ruchu drogowego oraz sprawom morskim. Malta, Valletta.

31.03

Wiceministrowie Jerzy Szmit i Andrzej Bittel wezmą udział w konferencji „Rozwój partnerstwa publiczno- prywatnego w Polsce” realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój na lata 2014-2020, Warszawa.

Ministerstwo Obrony Narodowej

27.03

Think tank Nobilis Media i przewodniczący sejmowej Komisji obrony narodowej poseł Michał Jach zapraszają na Konferencję w ramach Safety Forum Szczecin pod tytułem: Budowa i Eksploatacja Okrętów Podwodnych w Polsce. Technologiczne i Organizacyjne Wyzwania, Szczecin.

28.03

O godz. 12.00 w Piotrkowie Trybunalskim minister obrony narodowej Antoni Macierewicz spotka się z żołnierzami z Polski i NATO.

źródło: mon.gov.pl

Ministerstwo Energii

28.03

Podsekretarz stanu Andrzej Piotrowski spotka się z interesantami w sprawie skarg i wniosków, Warszawa.

30.03

O godz. 10:00 w sali im. G. Gęsickiej Ministerstwa Rozwoju odbędzie się konferencja pt. „E-Bus. Praktyczne aspekty elektryfikacji transportu publicznego”. W wydarzeniu udział wezmą przedstawiciele Ministerstw Energii i Rozwoju.

Prezydent

27.03

Prezydent kończy dwudniową wizytę dyplomatyczną. Andrzej Duda z małżonką odbył oficjalną wizytę w Republice Słowenii.

28.03

O godz. 14.00 w Pałacu Prezydenckim Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda przyjmie członków Prezydium Zgromadzenia Parlamentarnego Sejmu i Senatu RP, Sejmu Republiki Litewskiej i Rady Najwyższej Ukrainy.

O godz. 18.30 w Pałacu Prezydenckim Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda z Małżonką Agatą Kornhauser-Dudą wezmą udział w koncercie zorganizowanym z okazji 80. rocznicy śmierci Karola Szymanowskiego.

29.03

O godz. 12.00 w Pałacu Prezydenckim Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda spotka się z przedstawicielami społeczności ormiańskiej zamieszkującej w Polsce.

Rzecznik Praw Obywatelskich

27.03

- Adam Bodnar będzie na spotkaniu w Ośrodku Socjoterapeutycznym w Zgorzelcu.
- Adam Bodnar będzie na spotkaniu w Domu 7 Marzeń w Jeleniej Górze.
- Pracownicy Biura RPO będą czekać na mieszkańców Szczecina, Urząd Miasta.

Narodowy Bank Polski

31.03

NBP przedstawi dane kwartalne za IV kwartał 2016 roku.

Inne

27.03

Międzynarodowy Dzień Teatru

Rocznica: W 1928 roku Sejm RP po raz pierwszy obradował w nowej Sali Posiedzeń nowego wówczas kompleksu przy ul. Wiejskiej w Warszawie.
Rocznica: W 2010 roku Bronisław Komorowski pokonał Radosława Sikorskiego w prawyborach na kandydata Platformy Obywatelskiej w nadchodzących wyborach prezydenckich.

28.03

Rocznica: W 2003 roku Sejm RP przyjął specustawę kolejową.

29.03

Rocznica: W 1995 roku powstała Rada Etyki Mediów.

31.03

Rocznica: W 1998 roku Polska rozpoczęła negocjacje akcesyjne z Unią Europejską.
Rocznica: W 2010 roku Andrzej Seremet został prokuratorem generalnym. Było to wynikiem legislacji rządu Donalda Tuska, który obiecał że rozdzieli funkcję ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego.

01.04

Prima aprilis

W Polsce zaczyna się Tydzień Czystości Wód

Rocznica: W 2008 Sejm RP przyjął ustawę o ratyfikacji Traktatu lizbońskiego UE.

02.04

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

Rocznica: W 2005 roku prezydent Aleksander Kwaśniewski ogłosił żałobę narodową, w związku ze śmiercią papieża Jana Pawła II, która trwała od 3 kwietnia do pogrzebu 8 kwietnia.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA

Drodzy Użytkownicy!

W związku z odwiedzaniem naszych serwisów internetowych przetwarzamy Twój adres IP, pliki cookies i podobne dane nt. aktywności lub urządzeń użytkownika. Jeżeli dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, wówczas będą traktowane jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administratora tych danych, cele i podstawy przetwarzania oraz inne informacje wymagane przez RODO znajdziesz w Polityce Prywatności pod tym linkiem.

Jeżeli korzystasz także z innych usług dostępnych za pośrednictwem naszych serwisów, przetwarzamy też Twoje dane osobowe podane przy zakładaniu konta, rejestracji na eventy, zamawianiu prenumeraty, newslettera, alertów oraz usług online (w tym Strefy Premium, raportów, rankingów lub licencji na przedruki).

Administratorów tych danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania oraz inne informacje wymagane przez RODO znajdziesz również w Polityce Prywatności pod tym linkiem. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci szereg gwarancji i praw, a przede wszystkim prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych. Prawa te będą przez nas bezwzględnie przestrzegane. Jeżeli więc nie zgadzasz się z naszą oceną niezbędności przetwarzania Twoich danych lub masz inne zastrzeżenia w tym zakresie, koniecznie zgłoś sprzeciw lub prześlij nam swoje zastrzeżenia pod adres odo@ptwp.pl.

Zarząd PTWP-ONLINE Sp. z o.o.