Sejm, Senat, rząd, ministerstwa, prezydent: kalendarium wydarzeń 21-27 stycznia 2019 r.

Sejm, Senat, rząd, ministerstwa, prezydent: kalendarium wydarzeń 21-27 stycznia 2019 r.
Politycy Komisji ds. VAT 11 stycznia. Było to jedno z pierwszych przesłuchań przed śledczymi w tym roku. Na pytania odpowiadał Igor Parfieniuk, były komendanta Centralnego Biura Śledczego Policji. (fot. Sejm RP/twitter.com)

Sejm w nadchodzącym tygodniu (21-27.01) to aż trzy przesłuchania przed Komisją śledczą ds. VAT. W Senacie zaczynają się prace nad Ustawą budżetową na 2019 r.

  • Obiektem prac legislacyjnych w Sejmie będą także propozycje ustawowe skierowane do osób spłacających kredyty frankowe.
  • W poniedziałek premier Morawiecki spotka się z przebywającym w Polsce CEO Google Sundarem Pichaiem.
  • Z historii najnowszej. W tym tygodniu mijają trzy lata, od kiedy Grzegorz Schetyna i Włodzimierz Czarzasty kierują PO i SLD.

 

Sejm

21.01

- Prace sejmowe w przedostatni tydzień stycznia zainauguruje Parlamentarny zespół ds. osób z niepełnosprawnością narządu wzroku. Posłowie zespołu spotkają się, by omówić uczestnictwo osób niewidomych i słabowidzących w wyborach, pomoc w podróży takim osobom i obchody stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

22.01

- W Sejmie ma stawić się Hanna Majszczyk, była podsekretarz stanu w Ministerstwie Finansów. Będzie odpowiadać na pytania posłów-śledczych Komisji śledczej do zbadania prawidłowości i legalności działań oraz występowania zaniedbań i zaniechań organów i instytucji publicznych w zakresie zapewnienia dochodów Skarbu Państwa z tytułu podatku od towarów i usług.

- Prace w Sejmie zapowiedziała także skład Podkomisji nadzwyczajnej do rozpatrzenia rządowego projektu ustawy o Agencji Badań Medycznych.

23.01

- Kontynuowane będą przesłuchania przed Komisją śledczą ds. VAT. Posłowie komisji kierowanej przez Marcina Horałę będą pytać o podatki Macieja Grabowskiego, byłego podsekretarza stanu w Ministerstwie Finansów.

24.01

- W czwartek przed Komisją ds. VAT ma zeznawać natomiast Renata Hayder.

Czytaj też: Wybory do Parlamentu Europejskiego. Znamy termin i szczegóły

- W Sejmie posłowie podejmą także prace nad projektem przepisów walutowych autorstwa Andrzeja Dudy. Projekt jest realizacją jednej z obietnic wyborczych prezydenta skierowanej do osób zadłużonych we frankach szwajcarskich. Obok projektu głowy państwa na podkomisji będą także procedowane inne, analogiczne propozycje poselskie.

26.01

- Poseł Krzysztof Jurgiel (PiS), były minister rolnictwa, organizuje w Sejmie rozmowy poświęcone zasadom prowadzenia polityki rozwoju w Polsce. Sobotnie forum będzie się odbywać w Sali Kolumnowej.

Zobacz profil posła Jurgiela w bazie posłów

Senat

21.01

- Obędzie się konferencja pt.„Możliwości wykorzystania technik satelitarnych przez administrację publiczną w Polsce”. Jej organizatorem jest Komisja samorządu terytorialnego i administracji państwowej we współpracy z Centrum Badań Kosmicznych PAN i Wydziałem Prawa i Administracji Akademii Ekonomiczno-Humanistycznej w Warszawie. Celem konferencji jest przedstawienie i omówienie technik satelitarnych z punktu widzenia zwiększenia efektywności działania administracji publicznej. 

 

×

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Sejm, Senat, rząd, ministerstwa, prezydent: kalendarium wydarzeń 21-27 stycznia 2019 r.

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 18.207.133.27
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!