PARTNERZY PORTALU

SLD będzie nielegalnie finansować Razem? Oto tajny plan Lewicy

Partia Adriana Zandberga ma dostawać część subwencji budżetowej SLD (fot. Szymon Mucha / Shutterstock.com)

Po wyborach parlamentarnych Wiosna ma przestać istnieć i połączyć się z Sojuszem Lewicy Demokratycznej. Z kolei SLD będzie przekazywać pod stołem partii Razem jedną piątą swojej subwencji z budżetu państwa.

O planach lewicowych partii pisze tygodnik "Wprost". który dotarł do tajnego załącznika przyjętego wraz z uchwałą Rady Krajowej partii Razem. "W dokumencie z początku sierpnia zawarte są ustalenia dotyczące wspólnego startu w wyborach parlamentarnych oraz planów dalszej współpracy SLD, Wiosny i Razem. Okazuje się, że liderzy tych partii przyjęli ustalenia, o których - mówiąc delikatnie - nie informują opinii publicznej" - informuje gazeta.

"W dokumencie czytamy, że SLD zobowiązuje się do finansowania wskazanej przez Razem organizacji pozarządowej na poziomie 20 proc. uzyskanej subwencji, w oparciu o czteroletnią umowę, z sankcjami prawnymi uniemożliwiającymi jej rozwiązanie przed terminem. Z tajnego dokumentu wynika tez, że Wiosna i Razem planują po wyborach powołanie wspólnej partii. Przy czym nie oczekują od Razem, że się do nich przyłączy. Razem zagwarantowało sobie też prawo do powołania niezależnego koła w przyszłym Sejmie" - pisze "Wprost".

"Wygląda mi to na próbę obejścia ustawy o partiach politycznych" - cytuje tygodnik ekspertkę od prawa wyborczego Annę Godzwon. "Rzecz w tym, że zgodnie z przepisami majątek partii może być przekazywany tylko na cele statutowe lub organizacyjne" - dodaje ekspertka.

×

POLECAMY

KOMENTARZE (6)

 • Babcia 2019-08-20 06:44:51
  Do ONR:ja bym zlikwidował CZARNA ZARAZE która patrzy i dzieli Polaków PAMIĘTAJMY, że czarną zaraza ubieranka się w format tęczowy jeszcze kilka lat temu. Czarna zaraza dostaje "subwencje " nieporownanie większe od rządu.
 • marne szanse lewicy 2019-08-19 20:58:48
  "Po wyborach parlamentarnych Wiosna ma przestać istnieć i połączyć się z Sojuszem Lewicy Demokratycznej. Z kolei SLD będzie przekazywać pod stołem partii Razem jedną piątą swojej subwencji z budżetu państwa" - A skąd oni z góry zakładają, że przekroczą próg wyborczy? Jeśli Wiosna się rozsypuje już teraz - odchodzą z niej osoby i na ogół wstępują do SLD to już teraz można umownie określić, że działacze Wiosny są wchłonięci przez SLD. Partia Razem odnotowuje wyniki poniżej 2% poparcia to dodajmy do tego SLD( zakładając, że Wiosna nie istnieje) z wynikiem 2-4% to się okazuje, że krucho się robi z tym przekroczeniem progu wyborczego. Sejm po wyborach może się okazać, że nie tylko będzie bez Lewicy( która pewnie wyląduje w okolicach progu wyborczego powiedzmy 4,6%) ale także zostanie uszczuplony o partie Kukiz '15 i PSL - te dwie mogą wspólnie uzyskać nawet tak nędzny wynik 3,5% i tym samym zostać na lodzie. Nowością może być dostanie się do sejmu Bezpartyjnych Samorządowców z wynikiem 5-6% jako opcji dla wyborców niezdecydowanych, bardzo umiarkowanych ale także kolejna nowość to Konfederacja w sejmie z wynikiem przynajmniej 8%( a kto wie może nawet uda się uzyskać dwucyfrowy wynik na poziomie 12-16% to byłoby piękne). Z totalnej opozycji na drugim miejscu ostanie się tylko Koalicja Obywatelska, nie da się ukryć, że co najmniej 3/4 tego ugrupowania będą stanowić ludzie z PO. Wyniki wyborów pokażą prawdę i co poniektórym szczęki opadną jak zmieni się układ sił w parlamencie.
 • 55-op 2019-08-19 16:42:53
  Na Sybir deportować podłych krętaczy i mącicieli bolszewickich
 • ONR 2019-08-19 16:20:17
  SLD jak zwykle , zabawia się w parszywe nielegalne szwindle .Zlikwidować czerwoną zarazę dokładnie i ostatecznie razem z tęczowym kiblem
 • zmasakrowany kaleko 2019-08-19 16:13:28
  Do masakrator: szmaciator jest bezwstydny , więc żadnego świństwa i podłości się nie wstydzi

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 46.105.144.169 [35.171.146.16]
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!