Sondaż: Przybywa przeciwników rządu i premiera

Sondaż: Przybywa przeciwników rządu i premiera
Rząd Mateusza Morawieckiego (fot. sejm.gov.pl/Aleksander Zieliński)

40 proc. ankietowanych deklaruje się jako przeciwnicy rządu, a 33 proc. jako jego zwolennicy. 47 proc. badanych jest niezadowolonych, że na czele rządu stoi Mateusz Morawiecki, 39 proc. odnosi się do tego z aprobatą - wynika z sondażu CBOS.

 • Przybyło osób wyrażających obojętność wobec rządu: z 21 proc. w poprzednim sondażu do 23 proc. w najnowszym. 4 proc. ankietowanych, pytanych o stosunek do rządu, wybrało odpowiedź "Trudno powiedzieć" (wzrost o 1 punkt proc.).
 • Zmieniły się notowania szefa rządu. 47 proc. respondentów wyraża niezadowolenie z tego, że na czele rządu stoi Mateusz Morawiecki (spadek o 1 pkt proc.), natomiast 39 proc. odnosi się do tego z aprobatą (bez zmian). 14 proc. wybrało odpowiedź "Trudno powiedzieć" (wzrost o 1 pkt proc.).
 • Lepsze są oceny działalności rządu. 49 proc. respondentów odnosi się do działań Rady Ministrów z dezaprobatą (spadek o 2 pkt proc.), a pozytywnie ocenia je 39 proc. (bez zmian). 12 proc. badanych wybrało odpowiedź "Trudno powiedzieć" (wzrost o 2 pkt proc.).

W najnowszym sondażu CBOS 40 proc. badanych określa siebie jako przeciwników rządu - w stosunku do poprzedniego sondażu, z marca, oznacza to spadek o 4 punkty proc. Zwolennicy rządu to 33 proc. - jest ich więcej o 1 pkt procentowy w porównaniu z poprzednim badaniem.

Przybyło osób wyrażających obojętność wobec rządu: z 21 proc. w poprzednim sondażu do 23 proc. w najnowszym. 4 proc. ankietowanych, pytanych o stosunek do rządu, wybrało odpowiedź "Trudno powiedzieć" (wzrost o 1 punkt proc.).

W porównaniu do badania z marca minimalnie zmieniły się notowania szefa rządu. 47 proc. respondentów wyraża niezadowolenie z tego, że na czele rządu stoi Mateusz Morawiecki (spadek o 1 pkt proc.), natomiast 39 proc. odnosi się do tego z aprobatą (bez zmian). 14 proc. wybrało odpowiedź "Trudno powiedzieć" (wzrost o 1 pkt proc.).

Nieco lepsze są oceny działalności rządu premiera Morawieckiego od czasu objęcia przez niego władzy. 49 proc. respondentów odnosi się do działań Rady Ministrów z dezaprobatą (spadek o 2 pkt proc.), a pozytywnie ocenia je 39 proc. (bez zmian). 12 proc. badanych wybrało odpowiedź "Trudno powiedzieć" (wzrost o 2 pkt proc.).

Oceny polityki gospodarczej rządu pozostały bez zmian. 54 proc. uważa, że polityka gabinetu Mateusza Morawieckiego nie stwarza szansy poprawy sytuacji gospodarczej (bez zmian), natomiast przeciwnego zdania jest 35 proc. (bez zmian). 11 proc. wybrało odpowiedź "Trudno powiedzieć" (bez zmian).

CBOS podsumowuje, że od kilku miesięcy notowania rządu utrzymują się na zbliżonym poziomie. "Niezmiennie od końca października gabinet Mateusza Morawieckiego ma więcej przeciwników niż zwolenników, więcej jest niezadowolonych niż zadowolonych z efektów jego działalności oraz z osoby premiera, a od września respondenci negatywnie oceniający jego politykę gospodarczą przeważają nad postrzegającymi ją pozytywnie" - czytamy w podsumowaniu badania.

Badanie "Aktualne problemy i wydarzenia" (371) przeprowadzono w ramach procedury mixed-mode na reprezentatywnej imiennej próbie pełnoletnich mieszkańców Polski, wylosowanej z rejestru PESEL. Badanie zrealizowano w dniach od 8 do 18 kwietnia 2021 roku na próbie liczącej 1131 osób.

 

×

KOMENTARZE (12)

Do artykułu: Sondaż: Przybywa przeciwników rządu i premiera

 • iga 2021-05-02 15:47:31
  I WNP rozsiewa takie fake newsy tego po Was się nie spodziewałam - pogięło WAS???
 • wykształcony 2021-04-30 13:38:52
  Pełne poparcie dla premiera Mateusza Morawieckiego!
 • radosny 2021-04-30 13:38:15
  Gdyby teraz rządziło PO to w Polsce byłby cmentarz.
 • Ronin 2021-04-30 13:37:35
  Według mnie Morawiecki to zdecydowanie odpowiedni człowiek na odpowiednim miejscu w odpowiednim czasie.
 • zawodnik 2021-04-30 13:36:21
  Są lockdowny, ludzie wkurzeni, nic dziwnego. Natomiast szczepionki idą coraz szybciej, biznes zaczyna się otwierać, więc rządowi znowu przybędzie zwolenników.

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 44.213.63.130
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!