PARTNERZY PORTALU

Sondaż: Rząd ma powody do niepokoju. Więcej przeciwników niż zwolenników

Sondaż: Rząd ma powody do niepokoju. Więcej przeciwników niż zwolenników
Sondaż CBOS: Rząd ma 34 proc. zwolenników i 38 proc. - przeciwników (fot. sejm.gov.pl/Aleksander Zieliński)

34 proc. badanych popiera rząd, 38 proc. jest mu przeciwnych; wyniki działalności Rady Ministrów dobrze ocenia 39 proc. respondentów; źle - 49 proc.; 37 proc. ankietowanych jest zadowolonych z tego, że na czele rządu stoi premier Mateusz Morawiecki; 47 proc. nie jest - wynika z sondażu CBOS.

 • Mianem zwolenników rządu określiło się 34 proc. respondentów (wzrost o 2 pkt proc. w porównaniu z sondażem z sierpnia); za przeciwników rządu uważa się natomiast 38 proc. ankietowanych (wzrost o 1 pkt proc.) - wynika z sondażu CBOS.
 • Obojętność wobec Rady Ministrów zadeklarowało 24 badanych (spadek o 1 pkt proc.); 4 proc. odpowiedziało "trudno powiedzieć" (spadek o 1 pkt proc.) - pokazuje badanie.
 • Badani ocenili także działalność rządu premiera Mateusza Morawieckiego. Dobrze ocenia je 39 proc. respondentów (tyle samo, co przed miesiącem); źle - 49 proc. (wzrost o 3 pkt proc.). 12 proc. ankietowanych nie ma sprecyzowanej opinii na ten temat (spadek o 4 pkt proc.).

Jak zauważył CBOS, wrzesień nie przyniósł większych zmian w stosunku Polaków do rządu Mateusza Morawieckiego.

We wrześniu mianem zwolenników rządu określiło się 34 proc. respondentów (wzrost o 2 pkt proc. w porównaniu z sondażem z sierpnia); za przeciwników rządu uważa się natomiast 38 proc. ankietowanych (wzrost o 1 pkt proc.). Obojętność wobec Rady Ministrów zadeklarowało 24 badanych (spadek o 1 pkt proc.); 4 proc. odpowiedziało "trudno powiedzieć" (spadek o 1 pkt proc.).

Badani poproszeni zostali również w sondażu o ocenę wyników działalności rządu premiera Mateusza Morawieckiego. Dobrze ocenia je 39 proc. respondentów (tyle samo, co przed miesiącem); źle - 49 proc. (wzrost o 3 pkt proc.). 12 proc. ankietowanych nie ma sprecyzowanej opinii na ten temat (spadek o 4 pkt proc.).

Jak wskazuje sondażownia, we wrześniu nie zmieniła się społeczna ocena polityki gospodarczej rządu, a także stosunek do osoby premiera Mateusza Morawieckiego.

Zdaniem 35 proc. badanych, polityka obecnego rządu stwarza szanse poprawy sytuacji gospodarczej (tyle samo, co przed miesiącem), przeciwnego zdania jest 52 proc. respondentów (również bez zmian). 13 proc. odpowiedziało "trudno powiedzieć" (bez zmian).

Ankietowani pytani byli również w sondażu, czy są zadowoleni z tego, że na czele rządu stoi Mateusz Morawiecki. Zadowolenie z tego faktu wyraziło 37 proc. respondentów (tyle samo, co przed miesiącem); niezadowolonych jest 47 proc. respondentów (również bez zmian); nie ma zdania na ten temat 16 proc. badanych.

Sondaż przeprowadzono w dniach 6-15 września w ramach procedury mixed-mode na reprezentatywnej imiennej próbie 1218 pełnoletnich mieszkańców Polski, wylosowanej z rejestru PESEL (w tym: 62,4 proc. metodą CAPI, 25,0 proc. - CATI i 12,6 proc. - CAWI).

Każdy respondent wybierał samodzielnie jedną z metod: wywiad bezpośredni z udziałem ankietera (metoda CAPI), wywiad telefoniczny po skontaktowaniu się z ankieterem CBOS (CATI) - dane kontaktowe respondent otrzymywał w liście zapowiednim od CBOS, samodzielne wypełnienie ankiety internetowej, do której dostęp był możliwy na podstawie loginu i hasła przekazanego respondentowi w liście zapowiednim od CBOS.

Jak zaznaczyła sondażownia, we wszystkich trzech przypadkach ankieta miała taki sam zestaw pytań oraz strukturę. CBOS przekazał również, że realizuje badania statutowe w ramach opisanej wyżej procedury od maja 2020 roku, w każdym przypadku podając proporcję wywiadów bezpośrednich, telefonicznych i internetowych.

 

×

KOMENTARZE (8)

Do artykułu: Sondaż: Rząd ma powody do niepokoju. Więcej przeciwników niż zwolenników

 • Co ma wisieć nie utonie! 2021-09-30 22:08:06
  To, że jakiś sondaż pokazał jakieś wyniki świadczy wyłącznie o tym, że po raz kolejny jakiś sondaż łże, a to nie jest żadnym problemem dla akurat uzurpującej władzę bolszewickiej, POPISowej partii! Prawdziwym problemem jest problem ludobójstwa i związana z nim nierozerwalnie ustawa "antyniedzielska" i Norymberga!!! Ale jeszcze groźniejsza jest nienawiść wielu milionów Polaków, bo jeśli przed sądem można się wyłgać, zwłaszcza sądem komuszym, to już kilka milionów wściekłych Obywateli to nie przelewki i żaden zbrodniarz się nie wyśliźnie!!!
 • J23 2021-09-30 08:26:30
  Jak zauważył CBOS, wrzesień nie przyniósł większych zmian w stosunku Polaków do rządu Mateusza Morawieckiego. A to oznacza, że nadal mamy bardzo stabilną sytuację gospodarczo polityczną i możemy pogratulować premierowi. Tusk o tak dobrych wynikach to może sobie tylko pomarzyć.
 • foot 2021-09-30 08:23:15
  PiS się zmobilizuje by wygrać ! I musi wygrać. Bo inaczej zaleją nas emigranci i wrócimy jako niewolnicy do stawek za 5zl na godzinę.
 • da567 2021-09-30 08:21:57
  Na PO głosują tylko zdrajcy, niemiecka agentura i ludzie którym TVNazi namieszało bardzo w głowach, tak jak mojemu ojcu....
 • Trałka 2021-09-30 08:21:29
  Mianem zwolenników rządu określiło się 34 proc. respondentów (wzrost o 2 pkt proc. w porównaniu z sondażem z sierpnia). Czyli tak: poparcie dla rządu rośnie a wy piszecie, że rząd ma powodu do niepokoju? Coś pokrętna logika.

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 18.232.56.9
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!