Stanisław Karczewski: posłowie i senatorowie mogą być pasem transmisyjnym dla koronawirusa

Stanisław Karczewski: posłowie i senatorowie mogą być pasem transmisyjnym dla koronawirusa
Stanisław Karczewski nie zamierza pojawiać się w Senacie (fot. stanislawkarczewski.pl)

Jeśli będę uczestniczył w posiedzeniu Senatu, to zdalnie; obrady w normalnym trybie to ryzyko przywleczenia koronawirusa przez senatorów przyjeżdżających z różnych miejsc - stwierdził 27 marca wicemarszałek Sejmu Stanisław Karczewski (PiS).

Stanisław Karczewski, który jest lekarzem i pomagał w szpitalu w Nowym Mieście nad Pilicą, gdzie wykryto przypadki koronawirusa, przebywa obecnie na kwarantannie. Jak powiedział w piątek rano w radiowej Jedynce, czuje się dobrze, a w niedzielę będzie miał testy.

Odnosząc się do najbliższego posiedzenia Senatu Karczewski stwierdził, że "na pewno nie będzie brał udziału w debacie". "Będę się jej przysłuchiwał - jeśli trzeba będzie być, jeśli będę miał ujemny wynik, jeśli będę uczestniczył w tym posiedzeniu, będę uczestniczył zdalnie, będę słuchał senatorów Platformy Obywatelskiej, ale na pewno nie będę brał w tym udziału" - powiedział Karczewski.

W jego ocenie posiedzenie Senatu w normalnym trybie może oznaczać przywleczenie choroby. "Parlamentarzyści przyjeżdżają z różnych miejsc. To w nomenklaturze medycznej nazywa się przywleczenie. Każdy z nas senatorów może przywlec chorobę do Senatu" - powiedział.

"Senat, a wczoraj być może Sejm, może stać się takim polskim Wuhan" - ocenił zaznaczając, że do tych spraw należy podchodzić poważnie.

Podkreślił, że nie chodzi tylko o zdrowie senatorów czy posłów, ale też o to, że mogą stać się "pasem transmisyjnym", który przekaże ją do miejsc, do których parlamentarzyści wrócą.

Według niego, oczekiwanie, że parlamentarzyści będą pracować na miejscu w gmachu parlamentu, to przykład nieodpowiedzialności i braku refleksji nad tym, co dzieje się w Polsce, jakie są zagrożenia, czym może być taka dyskusja w dużym gronie. "Jest to lekkomyślność" - dodał Karczewski. Zaapelował do polityków PO, żeby się "opamiętali", bo swoim zachowaniem mogą zaszkodzić Polakom.

 

×

KOMENTARZE (3)

Do artykułu: Stanisław Karczewski: posłowie i senatorowie mogą być pasem transmisyjnym dla koronawirusa

  • Binio 2020-03-27 16:43:39
    Kolejna partyjniacka menda! Miliony Polaków pracuje za cieniutkie pensyjki, by partyjniactwo pełne koryta miało, a partyjniacy oczywiście ponad narodem. Bo im się NALEŻY! Czym głupsi wyborcy, tym bardziej szmatława władzunia...
  • belmondo 2020-03-27 16:31:06
    Karczesio ściśle wypełnia instrukcje z kaczolandii.
  • Eugeniusz 2020-03-27 14:38:37
    Pas transmisyjny: Kto to mówi? Pan Karczewski, co udaje zapracowanego lekarza, ale... dla Państwa Dziennikarzy.... ależ owszem: czemu nie? Nawet bez maseczki powiem... walczę i poproszę o następne pytania o zaangażowanie rządowe i moje....

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 44.192.38.49
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!