Studenckie Noble 2021 przyznane dziewięciorgu wybitnym studentom

Dziewięcioro studentów i studentek, m.in. z Warszawy, Wrocławia, Poznania i z Krakowa, zostało wyróżnionych w niedzielę Studenckimi Noblami 2021 – poinformowało Niezależne Zrzeszenie Studentów (NZS). W tym roku w szranki stanęło 420 uczestników i uczestniczek.

Konkurs Studencki Nobel organizowany jest od 2009 r. przez Niezależne Zrzeszenie Studentów (NZS). Umożliwia wyróżniającym się studentom prezentację osiągnięć naukowych i artystycznych. Laureaci wybierani są na podstawie kryteriów takich, jak m.in.: oceny ze studiów, aktywność naukowa, społeczna i artystyczna, współpraca z prasą naukową, a także działalność w samorządzie studenckim i w organizacjach studenckich.

"Zgłoszeń było aż 420, a wyłonienie spośród nich 86 finalistów było nie lada wyzwaniem" - powiedziała koordynatorka krajowa Studenckiego Nobla i jednocześnie członkini wstępnej komisji konkursowej Aleksandra Bodzioch, cytowana w komunikacie przesłanym PAP.

W tym roku najlepsi studenci zmierzyli się w dziewięciu kategoriach. W kategorii Fizyka i Astronomia zwyciężył Jan Chojnacki (Uniwersytet Warszawski), Sztuka - Katarzyna Nachman (Uniwersytet Śląski w Katowicach), za działalność społeczną doceniono Julię Orłowską (Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu), w kategorii Nauki Społeczne wygrał Michał Wiktor Gębicki (Uniwersytet Śląski w Katowicach), w dziedzinie Nauki Przyrodnicze i Energetyka - Kacper Prokop (Uniwersytet Wrocławski), w dziedzinie Medycyna i Farmacja - doceniono Wojciecha Szlasa (Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu), w kategorii Nauki Ekonomiczne laur otrzymał Szymon Jarosz (Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie), w dziedzinie Nauki Techniczne - Justyna Pelc (Politechnika Wrocławska), a w kategorii Dziennikarstwo i Literatura - Antonina Tosiek (Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu).

Laureatów wyłoniła Krajowa Komisja Konkursowa złożona z 33 profesorów polskich uczelni wyższych.

Studencki Nobel w tej edycji organizowany był we współpracy m.in. z Ministerstwem Edukacji i Nauki oraz Santander Universidades. Jak czytamy na stronie internetowej konkursu, jest on jedynym ogólnopolskim konkursem stypendialnym w pełni tworzonym przez organizację studencką.

"Wpisując się w powszechne dziś trendy innowacyjności i związanego z nimi inwestowania w kapitał ludzki, ma umożliwić wyróżniającym się młodym ludziom wykorzystanie ich osiągnięć do zaistnienia w świecie nauki i biznesu" - napisano.

 

×

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Studenckie Noble 2021 przyznane dziewięciorgu wybitnym studentom

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 3.215.79.204
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!