Szydło: Dla rządu bezpieczeństwo jest bardzo ważnePAP/MN - 13 listopada 2016 11:18


• Premier Beata Szydło podziękowała w niedzielę (13 listopada) w Krakowie ratownikom medycznym i przedstawicielom służby zdrowia za pracę w czasie Światowych Dni Młodzieży.
• Dla rządu bezpieczeństwo jest bardzo ważne, jest priorytetowe - podkreśliła Szydło.

"Na ręce tych wszystkich, którzy dbają o nasze bezpieczeństwo, którzy zabezpieczają takie wydarzenie, należą się ogromne podziękowania. Światowe Dni Młodzieży były wielkim świętem radości, wielkim świętem wspólnoty. Chcę podkreślić, że gdyby nie te służby, które przez 24 godziny na dobę pracowały w tamte dni, żebyśmy wszyscy mogli się czuć bezpiecznie, to nie moglibyśmy mówić, że było to wydarzenie, w czasie którego odnieśliśmy ogromny sukces" - powiedziała Szydło.

"Dzisiaj chcemy podziękować ratownikom medycznym, chcemy podziękować przedstawicielom służby zdrowia, tym wszystkim, którzy dbali o zdrowie i bezpieczeństwo pielgrzymów i mieszkańców w czasie tego ważnego wydarzenie" - dodała.

Premier poinformowała, że do małopolskich szpitali trafią karetki wykorzystywane w czasie Światowych Dni Młodzieży.

"Za chwilę przekażemy małopolskim szpitalom karetki pogotowia, które w czasie Światowych Dni Młodzieży służyły do zabezpieczania bezpieczeństwa i zdrowia pielgrzymów, gości, mieszkańców. Ten sprzęt wysokiej klasy (...) - doskonale przygotowany - służył właśnie podczas tej imprezy do tego, żebyśmy mogli czuć się bezpiecznie" - powiedziała premier.

"Postanowiliśmy wykorzystać te karetki i przekazać je do małopolskich szpitali, tam, gdzie będą służyły mieszkańcom naszego województwa - i również województwa śląskiego. Bezpieczeństwo i zdrowie jest dla nas priorytetem; staramy się podejmować takie kroki i takie działania, żeby zapewnić to bezpieczeństwo wszystkim na różnych płaszczyznach" - podkreśliła Szydło.

Dodała, że służby, które zapewniają bezpieczeństwo, muszą mieć wysokiej jakości sprzęt.