Tomasz Latos przewodniczącym sejmowej komisji zdrowia

Tomasz Latos przewodniczącym sejmowej komisji zdrowia
Tomasz Latos (fot. tomaszlatos.pl)

Tomasz Latos (PiS) został nowym przewodniczącego sejmowej komisji zdrowia. Wybór nastąpił w związku z tym, że jej dotychczasowy przewodniczący Bartosz Arłukowicz został europosłem.

Ryszard Terlecki (PiS) przypomniał, że zgodnie z regulaminem Sejmu komisja powołuje i odwołuje członków prezydium w głosowaniu jawnym, większością głosów.

"Wybór zostanie dokonany, jeśli kandydat na daną funkcję uzyska zwykłą większość głosów, tzn. więcej głosów za niż przeciw" - wskazał. Dodał, że w razie zgłoszeniu większej liczby kandydatów uzyskanie przez pierwszego w kolejności kandydata zwykłej większości głosów spowoduje jego wybór na przewodniczącego komisji, a głosowanie na pozostałe kandydatury stanie się bezprzedmiotowe.

Czytaj też: Nowi posłowie w Sejmie

Posłowie opozycji podkreślali podczas czwartkowego posiedzenia, że to ich przedstawiciel zwyczajowo i na mocy ustaleń szefów klubów kierował komisją zdrowia. Podnosili, że naturalnym kandydatem na szefa komisji jest obecna wiceprzewodnicząca Beata Małecka-Libera (PO-KO), której kandydaturę zgłosili.

Za kandydaturą Tomasza Latosa (PiS) było 16 posłów, sześć osób było przeciw, jedna wstrzymała się od głosu. W związku z wyborem Latosa, który był dotychczas jednym z zastępców przewodniczącego, skład prezydium komisji zostanie uzupełniony. W czwartek nie zgłoszono kandydatury na stanowisko nowego wiceprzewodniczącego.

Komisja zdrowia zajęła się wyborem przewodniczącego już we wtorek, ale posiedzenie zostało wówczas przerwane.

Dotychczasowy przewodniczący komisji Bartosz Arłukowicz został europosłem, uzyskując w niedawnych wyborach do Parlamentu Europejskiego 239 tys. 893 głosy.

 

×

KOMENTARZE (1)

Do artykułu: Tomasz Latos przewodniczącym sejmowej komisji zdrowia

  • mjanek9 2019-06-14 01:18:10
    Właściwy człowiek na właściwym miejscu. Gratuluję Panie doktorze. Marek Jędrzejczak

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 44.211.22.31
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!