PARTNERZY PORTALU

Tomasz Latos przewodniczącym sejmowej komisji zdrowia

Tomasz Latos przewodniczącym sejmowej komisji zdrowia
Tomasz Latos (fot. tomaszlatos.pl)

Tomasz Latos (PiS) został nowym przewodniczącego sejmowej komisji zdrowia. Wybór nastąpił w związku z tym, że jej dotychczasowy przewodniczący Bartosz Arłukowicz został europosłem.

Ryszard Terlecki (PiS) przypomniał, że zgodnie z regulaminem Sejmu komisja powołuje i odwołuje członków prezydium w głosowaniu jawnym, większością głosów.

"Wybór zostanie dokonany, jeśli kandydat na daną funkcję uzyska zwykłą większość głosów, tzn. więcej głosów za niż przeciw" - wskazał. Dodał, że w razie zgłoszeniu większej liczby kandydatów uzyskanie przez pierwszego w kolejności kandydata zwykłej większości głosów spowoduje jego wybór na przewodniczącego komisji, a głosowanie na pozostałe kandydatury stanie się bezprzedmiotowe.

Czytaj też: Nowi posłowie w Sejmie

Posłowie opozycji podkreślali podczas czwartkowego posiedzenia, że to ich przedstawiciel zwyczajowo i na mocy ustaleń szefów klubów kierował komisją zdrowia. Podnosili, że naturalnym kandydatem na szefa komisji jest obecna wiceprzewodnicząca Beata Małecka-Libera (PO-KO), której kandydaturę zgłosili.

Za kandydaturą Tomasza Latosa (PiS) było 16 posłów, sześć osób było przeciw, jedna wstrzymała się od głosu. W związku z wyborem Latosa, który był dotychczas jednym z zastępców przewodniczącego, skład prezydium komisji zostanie uzupełniony. W czwartek nie zgłoszono kandydatury na stanowisko nowego wiceprzewodniczącego.

Komisja zdrowia zajęła się wyborem przewodniczącego już we wtorek, ale posiedzenie zostało wówczas przerwane.

Dotychczasowy przewodniczący komisji Bartosz Arłukowicz został europosłem, uzyskując w niedawnych wyborach do Parlamentu Europejskiego 239 tys. 893 głosy.

 

×

KOMENTARZE (1)

Do artykułu: Tomasz Latos przewodniczącym sejmowej komisji zdrowia

  • mjanek9 2019-06-14 01:18:10
    Właściwy człowiek na właściwym miejscu. Gratuluję Panie doktorze. Marek Jędrzejczak

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 3.233.217.106
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!