W sobotę odbędzie się konwencja Prawa i SprawiedliwościPAP/TE - 04 kwietnia 2019 07:45


W najbliższą sobotę na Kurpiach, w Kadzidle k. Ostrołęki (mazowieckie) odbędzie się konwencja Prawa i Sprawiedliwości - wynika z nieoficjalnych informacji uzyskanych w sztabie PiS. Podczas spotkania poruszany będzie m.in. temat mniejszych miejscowości oraz polskiego rolnictwa.

W konwencji udział weźmie m.in. prezes PiS Jarosław Kaczyński oraz premier Mateusz Morawiecki; obaj politycy mają zabrać głos. "Liderzy ugrupowania podkreślą rolę mniejszych miejscowości, a także poruszą temat polskiego rolnictwa" - powiedział polityk ze sztabu PiS.

Sztab Prawa i Sprawiedliwości od ponad tygodnia rozważał różne lokalizacje sobotniej konwencji. "Zastanawialiśmy się nad pięcioma lokalizacjami na Mazowszu, w grę wchodziła m.in. Przysucha oraz Kadzidło. Ostatecznie zdecydowaliśmy, że postawimy na tradycję, regionalizm, dlatego konwencja odbędzie się na Kurpiach" - tłumaczył polityk PiS.

W czasie trwającej obecnie kampanii wyborczej do Parlamentu Europejskiego, PiS co tydzień w sobotę organizuje konwencje regionalne; ostatnia odbyła się w Gdańsku. Cykl konwencji zainaugurowano spotkaniem w Jasionce pod Rzeszowem, które odbyło się na początku marca. Wówczas zaprezentowano Europejską Deklarację Programową, pod którą podpisali się wszyscy liderzy list partii w poszczególnych okręgach.

Deklaracja zawiera 12 punktów: działania na rzecz powrotu UE do wartości, zabieganie o interesy polskich rolników, obronę prawa rodziców do wychowania dzieci, obronę równego traktowania polskich firm, wynegocjowanie korzystnego dla Polski unijnego budżetu.

Znalazły się w niej też punkty dotyczące bezpiecznych granic Europy, niezależności energetycznej Europy, tej samej jakości produktów w całej Europie czy Europy równych szans. W deklaracji zapisano też sprawiedliwą politykę klimatyczną Europy, zrównoważony rozwój jako podstawy silnej UE czy STOP nielegalnej imigracji.

Wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się w Polsce 26 maja. Polacy będą wybierać 52 europosłów.