Już jest nowy Barometr Wyborczy 2023. Sprawdź, z którymi politykami masz najbardziej zbieżne poglądy

Włodzimierz Czarzasty: Mamy gotowe listy wyborcze i jesteśmy gotowi

Włodzimierz Czarzasty: Mamy gotowe listy wyborcze i jesteśmy gotowi
Włodzimierz Czarzasty (fot.twitter.com/sldpoland)

Przygotowaliśmy się spokojnie. Mamy gotowe listy wyborcze, mamy środki finansowe i jesteśmy absolutnie gotowi. Będę walczył o projekt, żeby wygrać z PiS-em. Żeby był jak najlepszy projekt po stronie lewicowej - powiedział lider SLD Włodzimierz Czarzasty.

Włodzimierz Czarzasty był gościem w Polsat News. "Będę wierny, będę lojalny, będę miał swoje poglądy, będę miał swoje zasady. I nikt mi tego nie zabierze. I jak mi ktoś mówi, że SLD to partia, która broni swoich poglądów bo broni państwa świeckiego, praw kobiet to ja jestem dumny. Bo jeszcze kilka lat temu mówiono o SLD, że jest to partia bez poglądów, że jest to partia władzy" - przekonywał szef Sojuszu.

Polityk zapytany czy rejestrowane listy lewicy będą partyjne z 5 proc. progiem wyborczym czy koalicyjne z 8 proc., odpowiedział, że zostanie to ustalone. "Wszystkie rzeczy od dziś, które będzie SLD robił, będzie ustalał ze swoimi partnerami. Będzie ustalał z Wiosną, z partią Razem i z innymi partiami, z którymi będziemy współpracowali" - zapowiedział.

Czytaj też: Biedroń: sondaże pokazują, że zjednoczona lewica może odsunąć PiS od władzy

Dopytywany podkreślił, że Sojusz Lewicy Demokratycznej będzie współpracował ze wszystkimi partiami, które będą miały na to ochotę i program lewicowy. "Myślę o partii Wolność i Równość, Socjaldemokracji Polskiej, myślę o PPS, o Unii Pracy, myślę o Inicjatywie Feministycznej. Ja w ogóle myślę. I chcę tych ludzi zaprosić. Dajcie mi chwilę czasu. Dajcie chwilę Biedroniowi, dajcie chwilę Zandbergowi" - dodał.

Czarzasty na uwagę, że zostały tylko trzy miesiące do wyborów powiedział: "Przygotowaliśmy się spokojnie. Mamy gotowe listy, mamy środki finansowe i jesteśmy absolutnie gotowi".

Odnosząc się do założenie, że SLD będzie musiał podzielić się listami wyborczymi odpowiedział, że nikt nie będzie się niczym dzielił. "Tylko musimy to razem wspólnie ustalić. I nie mamy trzech samców alfa, bo ja nie będę samcem, który walczy o przywództwo. Ja będę walczył o projekt. O to żeby wygrać z PiSem. O to żeby był jak najlepszy projekt po stronie lewicowej. Mam nadzieję, że się będzie nazywał Lewica" - oświadczył

 

×

KOMENTARZE (1)

Do artykułu: Włodzimierz Czarzasty: Mamy gotowe listy wyborcze i jesteśmy gotowi

  • Zbyszek 2019-07-19 14:13:37
    "Czarzasty na uwagę, że zostały tylko trzy miesiące do wyborów powiedział: "Przygotowaliśmy się spokojnie. Mamy gotowe listy, mamy środki finansowe i jesteśmy absolutnie gotowi". Rozumiem, że SLD idzie samo, bez koalicjantów. Po co więc mydlenie oczu o koalicji z Wiosną i z Razem?

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 44.197.111.121
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

NEWSLETTER

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Polityka prywatności portali Grupy PTWP

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!