PARTNERZY PORTALU

Zmiany w rządzie. Mateusz Morawiecki wybrał współpracowników

Zmiany w rządzie. Mateusz Morawiecki wybrał współpracowników
Nowym rzecznikiem rządu została posłanka Joanna Kopcińska. (fot. Kancelaria Premiera/twitter)

Mateusz Morawiecki na zwołanej konferencji prasowej poinformował o zmianach w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

  Posłanka PiS Joanna Kopcińska będzie nowym rzecznikiem rządu- poinformował premier Mateusz Morawiecki. Kopcińska zastąpiła na tym stanowisku Rafała Bochenka.

"Pani rzecznik jest posłem ziemi łódzkiej, jest również członkiem specjalnej komisji sejmowej ds. badania nieprawidłowości Amber Gold. Jest bardzo aktywnym działaczem społecznym i bardzo się cieszę, że pani minister będzie rzecznikiem rządu" - mówił Morawiecki. Dodał, że formalnie zmiany wejdą wżycie od wtorku.

Kopcińska dziękowała premierowi za zaufanie. "To ogromne wyzwanie. Do nowego zadania podchodzę odpowiedzialnie, liczę na współpracę, pragnę korzystać z wiedzy, doświadczenia ministra Rafał Bochenka. Bardzo dziękuję za to, co pan robił i liczę, że będę mogła na co dzień korzystać z pańskiej wiedzy" - oświadczyła Kopcińska.

"Panie premierze melduję gotowość do pracy moją i pana ministra Bochenka; Centrum Informacyjne Rządu jest do pana i państwa dyspozycji. Będę bardzo ciężko pracowała, aby nasz kraj, nasza ojczyzna była dumna z tego, co robi rząd Prawa i Sprawiedliwości" - dodała Kopcińska.

Morawiecki poinformował jednocześnie, że Bochenek pozostanie w KPRM jako minister. "Będzie również współpracował ze mną" - dodał premier.

Kopcińska do tej pory była wiceszefową sejmowej komisji zdrowia i zasiadała w sejmowej komisji śledczej ds. Amber Gold.

W przeszłości (ur. 1967 r.) była przewodniczącą rady miejskiej w Łodzi, a od 2015 r. jest posłanką VIII kadencji Sejmu. Z zawodu jest lekarzem, pracowała jako nauczyciel akademicki. Od października 2016 r. szefowa łódzkich struktur PiS.

Kopcińska początkowo była związana z Platformą Obywatelską, w 2011 roku objęła mandat w radzie miejskiej Łodzi. W sierpniu 2013 r. wraz z grupą innych radnych została wykluczona z PO. W tym samym miesiącu została przewodniczącą rady miejskiej.

Ukończyła studia medyczne na Akademii Medycznej w Łodzi. Pracowała jako nauczyciel akademicki. Jako działaczka społeczna współtworzyła Akademię Zdrowia Seniora. W 2016 r. otrzymała Medal Pro Patria.

Marek Suski szefem gabinetu politycznego premiera

Informując o tym, kto będzie szefem jego gabinetu politycznego Morawiecki wyraził radość z dołączenia Suskiego do kancelarii premiera. Podziękował też Elżbiecie Witek, która pełniła tę funkcję w gabinecie Beaty Szydło. Witek wcześniej w poniedziałek (18 grudnia) została odwołana przez prezydenta ze stanowiska ministra-członka Rady Ministrów.

"Bardzo dziękuję, panie premierze, za zaufanie, postaram się ze wszystkich sił pracować dla dobra Polski, mam nadzieję, że będę potrafił swoją pracą przysłużyć się do tego, żeby w naszej ojczyźnie było lepiej" - powiedział Suski.

Zadeklarował "ciężką pracę i otwartość na współpracę z mediami". "Bo rzeczywiście chcemy pokazywać, co rząd premiera Mateusza Morawieckiego będzie robił, a jestem przekonany, że będzie to bardzo wiele dobrych rzeczy" - powiedział Suski.

Michał Dworczyk szefem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów

Dotychczasowy wiceminister obrony Michał Dworczyk został powołany na stanowisko szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów - poinformował premier Mateusz Morawiecki. Dworczyk zastąpi na tym stanowisku Beatę Kempę.

"Chciałem bardzo serdecznie podziękować pani minister Beacie Kempie, która zostaje w randze sekretarza stanu i będzie pełniła bardzo ważne funkcje dalej w KPRM. Na to miejsce zdecydowałem się powołać pana Michała Dworczyka, posła ziemi wałbrzyskiej. Pan minister obejmie jutro funkcję szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów" - powiedział premier na konferencji prasowej.

Dworczyk podziękował premierowi oraz "ścisłemu kierownictwu politycznemu partii za zaufanie, którym został obdarzony". "Ta funkcja to wielki zaszczyt, ale przede wszystkim to jest wyzwanie i zobowiązanie do służby na rzecz Rzeczpospolitej. Z całym zespołem współpracowników zrobimy wszystko, żeby Kancelaria Prezesa Rady Ministrów zapewniła sprawne działanie i sprawną obsługę rządu" - powiedział Dworczyk.

 

×

KOMENTARZE (1)

Do artykułu: Zmiany w rządzie. Mateusz Morawiecki wybrał współpracowników

  • Eugeniusz 2017-12-22 12:26:02
    Pani Joanno! Niewiele się po Pani spodziewam dobrego. Uzasadnienie jest proste: obszerność Pani zasług dla tzw. Służby Zdrowia jest, moim oczywiście zdaniem, odwrotnie proporcjonalna do STANU FAKTYCZENEGO tejże "służby". Rozumiem jednak, że Pani zadaniem nie będzie dbałość o możliwie najwyższą jakość usług medycznych (ich powszechności?!), tylko informowanie Rodaków, aby ich rozumienie faktycznego stanu Państwa, było... takie jak tego chce Pan Premier, a dokładniej Pan Prezes (przepraszam za pomyłkę merytoryczną...)

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 34.232.62.64
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

NEWSLETTER

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Polityka prywatności portali Grupy PTWP

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!