Bank Pekao S.A.

Bank Pekao S.A.

Bank Pekao S.A. , założony w 1929 r., jest jedną z największych instytucji finansowych w regionie Europy Środkowo-Wschodniej i jednym z trzech największych banków uniwersalnych w Polsce z ponad 230 mld zł aktywów. Posiadając drugą co do wielkości sieć oddziałów, Bank Pekao obsługuje ponad 5,7 mln klientów. Jako wiodący bank korporacyjny w Polsce, obsługuje co drugą korporację w Polsce. Status banku uniwersalnego opiera się na wiodącej na rynku pozycji w private banking, zarządzaniu aktywami i działalności maklerskiej. To najlepszy bank inwestycyjny w regionie Europy Środkowo-Wschodniej i w Polsce według Global Finance.

Bank Pekao jest jedną z najdynamiczniej rozwijających się instytucji finansowych w Polsce. Od kilku lat, stawiając na cyfrową transformację, rozwija nowoczesne produkty i innowacyjne rozwiązania finansowe, wykorzystując nowe technologie.

 Tylko w 2020 r. bank mógł pochwalić się wdrożeniem w bankowości internetowej i aplikacji mobilnej agregacji rachunków, udostępnieniem klientom płatności Google Pay i płatności za autostrady (co sprawia, że ma najszerszą ofertę płatności mobilnych na rynku), wprowadzeniem do oferty pakietu bankowości dla dzieci PeoPay KIDS, wdrożeniem karty rewolucyjnej dającej najlepsze kursy walut za granicą, szybką popularyzacją „konta na selfie” czy statuetką Złotego Bankiera za kredyt hipoteczny. Ponadto, Konto Przekorzystne Banku Pekao bije rekordy popularności na rynku i zajmuje czołowe miejsca na podium wielu branżowych rankingów.

 Bank Pekao to zaufany partner zarówno dla małego, jak i dużego biznesu. W 2020 r. jako jeden z nielicznych banków umożliwił klientom założenie firmy i konta zdalnie, poprzez bankowość elektroniczną. Pekao udostępnił też przedsiębiorcom Pekao Connect - nowoczesne rozwiązanie techniczne umożliwiające integrację procesów finansowych firmy z bankiem, zdalny Leasing na klik i usługę Qlips, dzięki której firmy będą mogą wygodnie przesyłać klientom informacje o fakturach za pomocą bankowości internetowej. W ramach umów z BGK, Bank Pekao udzielał także pożyczek płynnościowych dla firm z sektora MŚP, podpisuje umowy faktoringowe i leasingowe zabezpieczone gwarancją. Udziela też finansowania EFI w ramach programu COSME. Ponadto, Pekao nie ustaje w digitalizacji usług dla korporacji oraz MŚP, oferuje klientom m.in. możliwość prostego i bezpiecznego podpisywania umów oraz aneksów, a także składania dyspozycji i wniosków poprzez bankowość PekaoBiznes24. Pekao jako pierwszy bank w Polsce umożliwił klientom firmowym podpisywanie dokumentów profilem zaufanym i e-dowodem. Co więcej, bank od początku pandemii regularnie pomaga przedsiębiorcom w ramach programów Tarczy Finansowej PFR.

 Zróżnicowany profil działalności Banku Pekao jest wspierany przez wiodący na rynku bilans i profil ryzyka odzwierciedlony w najniższych kosztach ryzyka, silnych wskaźnikach kapitałowych i odporności na warunki makroekonomiczne (jest w gronie trzech najbardziej odpornych wśród 48 banków w Europie w testach warunków skrajnych, przeprowadzonych przez EBA).

 Od 1998 r. Bank Pekao jest notowany na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie i uczestniczy w kilku lokalnych (w tym WIG 20 i WIG) oraz międzynarodowych indeksach (w tym MSCI EM, Stoxx Europe 600 i FTSE Developed). Pekao jest jedną z najbardziej dywidendowych spółek giełdowych w Polsce na przestrzeni ostatnich 10 lat, wypłacając łącznie 20 mld zł w ciągu dekady.

NEWSLETTER

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Polityka prywatności portali Grupy PTWP

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!